Мінсоцполітики запровадило Е-послугу  оформлення допомоги при народженні дитини на порталі: e-services.msp.gov.ua

Відтепер допомогу при народженні батьки можуть оформити онлайн.

Основні переваги нової опції від Мінсоцполітики:

 • послугою ви можете скористатись не виходячи з дому чи офісу: подати заяву та отримати результат;
 • скористатися послугою ви маєте змогу цілодобово, кожного дня;
 • перелік документів скорочено.

 

Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:

1.Необхідно заповнити електронну форму заяви на сайті Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua

Заяву необхідно засвідчити електронним цифровим підписом та подати її на розгляд.

Процес авторизації користувача на порталі https://e-services.msp.gov.ua/  відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки ЕЦП.

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

2. Далі ця заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту (Управління соціального захисту) за місцем реєстрації (прописки) заявника;

3. Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу;

4.  Далі ви вже маєте отримувати допомогу на вказаний банківський рахунок або через відділення Укрпошту, якщо обрали саме її для отримання допомоги.

Дана електронна послуга, яку  разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування запроваджена 30 березня 2017 року.

Завдяки налагодженій взаємодії між реєстрами Мінсоцполітики та Мін’юстом скорочено кількість документів, які мають пред’явити заявники.

Відтепер не потрібна копія свідоцтва про народження дитини – працівники управлінь соцзахисту самостійно перевіряють онлайн наявність відповідного свідоцтва у реєстрі актів цивільного стану.

Якщо користувач має електронний цифровий підпис (ЕЦП), результати розгляду заявки також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.

Але відсутність ЕЦП не є перешкодою для користування сервісом. У такому разі онлайн можна направити документи на попередній розгляд, що скоротить час особистого візиту до управлінь соцзахисту.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення.

Рішення про призначення допомоги надсилається заявникові електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення. Однак завдяки автоматизації, яка значно пришвидшує процес розгляду документів, заявник часто отримує рішення раніше встановленого законодавством терміну.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: , ,

175 комментариев on Оформлення допомоги при народженні онлайн 2019

 1. Марія:

  Доброго дня.Чи можу я отримувати допомогу, якщо народила дитину за кордоном і тимчасово проживаю за межами України.Але дитина і батьки є громадянами України.

  Відповідь: допомога надається за умови постійного проживання на території країни на весь час призначення. Інформація є в статті

 2. Аня:

  07.03.19 подала онлайн заяву на допомогу, 15 прийшла одноразова допомога, а за два місяці по 860 не прийшли! куди звертатись

  Відповідь: до вашого УСЗ

 3. Олена:

  Доброго дня!
  Чи можна подати документи до УСЗ в м. Львів, якщо прописана і проживаю в Пустомитівському районі? Дякую.

  Відповідь: можна

 4. Моя дочка з серпня місяця 2018 року знаходилась на обліку в центрі зайнятості м. Суми, допомогу по безробіттю не отримувала. В листопаді місяці 2018 року народила дитину, після реєстрації дитини в кінці листопада звернулась в Управління соціального захисту населення для отримання субсидії, їй відмовлено — не сплачувались податки єдиного внеску. В лютому 2019 року звернулась вдруге, та її знову відмовили, тому що вона отримала домомогу при народженні дитини, який включений в сукупний дохід родини. Вона є матірью-одиначкою. Що робити в такому в випадку?

  Відповідь: сам факт отримання допомоги не є підставою відмови. Лише якщо доходи не дозволяють отримувати. На сайті є повна інформація, знайомтесь. Додатково ви можете запросити письмову інформацію в УСЗ щодо підстав відмови

 5. Моя дочка є матір-одиначка. Може впливати допомога при народженні дитини для отримання субсидії???

  Відповідь: звісно, ця допомога входить в сукупний дохід родини.

 6. Катерина:

  Доброго дня.Оформила заяву 11.01.2019.В лютому місяці прийшло перерахування 860 грн.,одноразова 10 000 не надійшла.Звернулися в соц.захист відповідь — Ви оформили онлайн, то ми за вас відповідальності не несемо ,гроші перерахувати ще 14 січня запитуйте в банку.Банк дає відповідь- надходження не було!!!Куди поскаржитись, хто має відповідати чому склалася така ситуація?Замість того щоб спростити процедуру оформлення тепер я з грудною дитиною маю бігати шукати гроші?Це жах !

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 7. marinaya444@gmail.com:

  Здравствуйте. Подскажи если мне пришел ответ что мне одобрено в помощи, но прошло три рабочих дня а денег нету. Будет ли выплата?

  Відповідь: буде, але оскільки законодавчо строк не встановлений — з практики це строк від 3=х місяців

 8. Володимир Селепій:

  Отримав відмову. Мотивують тим, що не змогли віднайти у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян записів, які відповідали би зазначеним вами реквізитам свідоцтва про народження дитини, хоча реквізити даного документа були вказані вірно.

  Відповідь: в такому випадку радимо звернутися особисто в УСЗ

 9. Виталий:

  При заполнении электронного бланка заявления «Допомога при народженні дитини», что нужно писать в графу «расчётный счёт», если я хочу получать выплаты на приватовскую карту? Если указать реквизиты банка, то где указать номер карты для выплат моей и как банк поймёт, что эти деньги предназначены для меня? Я позвонил в Соц захист, сказали в графу «расчётный счёт» нужно указать мой номер индиф. кода. Правильно ли это? Спасибо!

  Відповідь: так, при цьому ви можете звернутись особисто в УСЗ та вказати потрібні для вас реквізити

 10. Тетяна:

  Чи можливо отримати допомогу при народженні дитини, якщо дитина народилася закордоном (дитина має громадянство України)? Якщо так, то чи обовязково, мамі чи тату особисто подавати документи для отримання допомоги? Чи можливо подати всі документи через довірену особу, яка буде мати повну довіренність для отримання допомоги?

  Відповідь: допомога призначається за умови постійного проживання на території країни на весь час призначення допомоги, на сайті є вся інформація

Добавить комментарий