Багато «чудес» є у нашій країні. Нікого вже не дивує той факт, що у законі може бути записано одне, але виконується зовсім інше. І ніхто за це відповідальності не несе.  До вашої уваги черговий факт.

Вже багато років в Україні існує проблема, що матерям, які виховали дитину інваліда (у випадку якщо така інвалідність була засвідчена після 6 років)  Пенсійний фонд відмовляє у праві на пенсію за віком після досягнення 50 років.  Хоча таке право передбачено для них і ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Пенсійний фонд при відмові у наданні пільгової пенсії кожен раз посилається на те, що оскільки  немає лікарської довідки про те, що захворювання, котре  призвело до інвалідності  дитини, мало місце до  досягнення нею шестирічного віку, то пенсію призначати підстав немає. Потрібно зазначити, що жодним законом надання такої довідки не передбачено і безпосередньо закони, які регулюють цю сферу не ставлять вищезазначений факт, як умову надання пільгової пенсії.

Ці обставини змушують найбільш сміливих звертатися до суду за захистом своїх прав, і потрібно відмітити, що ці люди здебільшого виграють такі справи. Навіть Вищий адміністративний суд України у своїх рішеннях доводить хибність позиції Пенсійного фонду.  Але віз і надалі там. До Української Гельсінської спілки з прав людини продовжують звертатися люди із цією проблемою.

Дуже прикро, що більшість людей, які потрапили у таку ситуацію нікуди не звертаються, а можливо навіть і не знають, що їх права порушені, або навпаки вже зневірені, у тому, що можна щось зробити у цій ситуації.

Водночас держава в такий спосіб продовжує зменшувати дефіцит Пенсійного фонду, але чи вірним є цей шлях ?

Українською Гельсінською спілкою з прав людини направлено запит до Пенсійного фонду щодо надання роз’яснень своєї позиції, а отже ця історія напевно буде мати своє продовження.

На допомогу матерям, які потрапили у таку ситуацію і мають намір захищати свої права тут (http://i-law.kiev.ua/?p=176) викладаю правові положення, які можуть бути взяті за основу позову щодо захисту Ваших прав.

Tags:

54 комментария on Пенсійний фонд проти матерів дітей інвалідів

 1. Марія:

  Доброго дня! Я мама дитини інваліда по зору.Вроджено. Донечці інвалідність далі тільки у два з половиною роки, коли я маю право вийти на пенсію?

  Відповідь: в 50 років при стажі в 15 років

 2. АНЯ:

  ДОБРИЙ ДЕНЬ скажіть будласка дитині дали инвалідність дитинства у 9 років а зараз йому 29 років В 2012 РОЦІ ПЕНСІЮ НАДАЛИ ДОВІЧНО Зараз мамі 50 років Чи має мама право на пільгу з приводу виходу на пеньсію в 50 років так як ЛКК не дав довідку що дитина не була поставлена на облік до досягнення шисти річного віку і мамі відмовили в пеньсіі Дякую

  Відповідь: має право, але набути його зможе лише в судовому порядку

 3. Світлана:

  Добрий день! Чи збільшать пенсію матерям дітей інвалідів з 949 гр. ? Адже з роками я дістала бронхіальну астму сер. важкості ,яка потребує не дешевого постійного лікування . Чи можу я ще розраховувати на іншу державну допомогу,в моєму випадку? Дякую за увагу.

  Відповідь: на жаль, іншої державної допомоги у вашому випадку не передбачено. Щодо збільшення пенсії -питання до законодавця та УПФУ.

 4. Наталія:

  Добрий день!Я Мама дитини з інвалідністю,працюю в державній установі,державним представником дитини є не працюючий батько. Чи маю я право на соціальну відпустку 10 днів? Дякую!

  Відповідь: ні

Добавить комментарий