Багато «чудес» є у нашій країні. Нікого вже не дивує той факт, що у законі може бути записано одне, але виконується зовсім інше. І ніхто за це відповідальності не несе.  До вашої уваги черговий факт.

Вже багато років в Україні існує проблема, що матерям, які виховали дитину інваліда (у випадку якщо така інвалідність була засвідчена після 6 років)  Пенсійний фонд відмовляє у праві на пенсію за віком після досягнення 50 років.  Хоча таке право передбачено для них і ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Пенсійний фонд при відмові у наданні пільгової пенсії кожен раз посилається на те, що оскільки  немає лікарської довідки про те, що захворювання, котре  призвело до інвалідності  дитини, мало місце до  досягнення нею шестирічного віку, то пенсію призначати підстав немає. Потрібно зазначити, що жодним законом надання такої довідки не передбачено і безпосередньо закони, які регулюють цю сферу не ставлять вищезазначений факт, як умову надання пільгової пенсії.

Ці обставини змушують найбільш сміливих звертатися до суду за захистом своїх прав, і потрібно відмітити, що ці люди здебільшого виграють такі справи. Навіть Вищий адміністративний суд України у своїх рішеннях доводить хибність позиції Пенсійного фонду.  Але віз і надалі там. До Української Гельсінської спілки з прав людини продовжують звертатися люди із цією проблемою.

Дуже прикро, що більшість людей, які потрапили у таку ситуацію нікуди не звертаються, а можливо навіть і не знають, що їх права порушені, або навпаки вже зневірені, у тому, що можна щось зробити у цій ситуації.

Водночас держава в такий спосіб продовжує зменшувати дефіцит Пенсійного фонду, але чи вірним є цей шлях ?

Українською Гельсінською спілкою з прав людини направлено запит до Пенсійного фонду щодо надання роз’яснень своєї позиції, а отже ця історія напевно буде мати своє продовження.

На допомогу матерям, які потрапили у таку ситуацію і мають намір захищати свої права тут (http://i-law.kiev.ua/?p=176) викладаю правові положення, які можуть бути взяті за основу позову щодо захисту Ваших прав.

Tags:

70 комментариев on Пенсійний фонд проти матерів дітей інвалідів

 1. Антоніна:

  Доброго дня! моїй дитині у віці до 1 року списвоїли статус інвалід. Діагноз «вродженна вада серця вторинний дифект міжсерцевої перегородки » у віці 15 років була прооперована в інституті ім.Амосова, і статус дитини інваліда був до 17 років. На даний момент дитині 20 років, і статус інваліда-дитинства після 17 років не продовжували у зв’язку з навчанням .Чи мою я в такому випадку право на дострокову пенсію? Пенсійний фонд відмовляє причиною вказує те, що на даний час дитина не перебуває у статусі інваліда.Чи впливає на відмову те, що дитині не продовжували пенсію до 18 років?

  Відповідь: ні, оскаржуйте

 2. Олена:

  Доброго дня! Моєму сину 1990 року народження у трирічному віці була встановлена інвалідність та на підставі висновку МСЕК була призначена допомога як дитині-інваліду з 1993 по 2008 рік. У 2008 році він як досягший призовного віку пройшов медичне обстеження за направленням військкомату, діагноз (бронхіальна астма) був підтверджений зі зняттям з військового обліку. Після досягнення повноліття син не звертався у МСЕК для встановлення інвалідності. Він з дитинства співіснує з хворобою, живе з обмеженнями, зумовленими нею, знає які ліки йому допомагають, наразі самостійно справляється з приступами. Я досягла 50 років і маю страховий стаж більше 15 років. Чи є у мене право на дострокову пенсію? За інформацією працівників Пенсійного фонду, мій син не значиться у списках тих, хто отримує у теперішній час пенсію по інвалідності, тому щоб призначити мені дострокову пенсію, слід умовити сина пройти медико-соціальну експертизу для визнання його інвалідом з дитинства. Тобто той факт, що я виховала дитину-інваліда з народження до повноліття і жодного дня він не був на державному забезпеченні, не дає мені права на дострокову пенсію, оскільки мій дорослий син на сьогоднішній день не отримує пенсію по інвалідності? Це дійсно так? Будь ласка, роз’ясніть мені. З повагою. Олена

  Відповідь: це розповсюджена проблема, яка вирішується в суді. З цього приводу не одна стаття на сайті

 3. Катерина:

  Доброго дня! Я мати двох дітей — інвалідів з дитинства
  інвалідність призначена у 1 рік йому 24 роки група 1б психічно хворий
  прзначена у 3 роки її 8 років інвалід дитинства астма, алергія

  поясніть будь ласка у скільки років я можу вийти на пенсію
  і стаж роботи

  Відповідь: пояснення міститься в статті на сайті

 4. Доброго дня, якщо я мала дитину інваліда (інвалідність підтвердили у 3 рочки), яка померла у 7років і я маю стаж більше 25 років, маю я право піти на пенсію у 50 років?

  Відповідь: так

 5. Олена:

  Доброго дня, якщо я мала дитину інваліда (інвалідність підтвердили у 3 рочки), яка померла у 7років і я маю стаж більше 25 років, маю я право піти на пенсію у 50 років?

  Відповідь: так

 6. Анна:

  Пишу вдруге так як відповідь я не отримала. Інвалідність у дитини наступила в 15 років, необхідний стаж маю-25 років, чи можу я вийти на пенсію в 50 років ???

  Відповідь: інформація по вашому питанню є не в одній статті на сайті. Ознайомтесь. Мета сайту — донести інформацію через статті

 7. Ольга:

  Доброго дня.Моя дитина народилась з інвалідністю,яку повязали з Чорнобилем з першого дня народження. Чи можу я скористатися пільгою про вихід на пенсію по досягненню50 річного віку? Стаж є. І чи може навпаки чоловік нею скористатися замість мене. У нього теж стаж є? Дякую.

  Відповідь: той з батьків, хто здійснював догляд, може скористатися.

 8. Світлана:

  Доброго вечора! Я виховую дитину інваліда, чи маю я право на проходження курсів підвищення кваліфікації заочно або екстерно?

  Відповідь: законом такої пільги не визначено

 9. Ольга:

  Добрий день Прошу правову допомогу, так як в Законі України про достроковий вихід на пенсію, для матері інваліда з дитинства мені (50 років) і стаж 15 років — є правові різночитання, на які посилається пенсійний фонд.
  Мені надали в пенсійному фонді, на підставі того, що дитині була встановлена ​​інвалідність після 6 років (на що в пенсійному фонді є документ, який суперечить Закону України) і Конституції ..
  Я подала в суд- але також відмова … посилаючись на те що, СТАТУС ИНВАЛИД З ДИТИНСТВА БУВ УСТАНВЛЕН ПІСЛЯ 16 років !!
  Так, статус інваліда з дитинства моїй дитині було встановлено в 17 років, і кілька місяців,
  але по ЗАКОНУ-ІНВАЛІД ДИТИНСТВА ВВАЖАЄТЬСЯ до 18 років-і немає обмежень
  інвалід детсва до 16 років або інвалід дитинства з 16-18 років
  Чи я не маю рації?
  У Законі є якась інформація?

  саме; як витлумачити цей вислів?ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
  де визначено «.Див текс нижче .
  … ПРИ ЦЬОМУ !! до 16 років ,,, ???
  тобто якщо інвалідність була назаначена після 17 років — то щось статус матері інваліда дитинства тут не застосовується?
  скасовується?
  ПОСИЛАННЯ НА ЗАКОН;

  согласно зі ст. 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Согласно з даною Стаття, жінки, Які народили п’ятеро або более дітей и віховувалі їх до шестірічного віку, и матері інвалідів дитинства, Які Вихована їх до цього віку, ма ють право на пенсію за ВІКОМ после Досягнення 50 років и при стажі роботи не менше * 15 років Із зарахування до стажу часу догляд за дітьми (пункти «є» и «ж» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»). При цьом до числа інвалідів з дитинства належати кож діти-інваліди ВІКОМ до 16 років, Які ма ють право на те, що бере соціальної пенсії (відповідно до ст. 94 цього ж Закону).
  з повагою,
  Ольга

  Відповідь: зверніться за очною правовою допомогою

 10. Галина:

  Доброго дня! Ми з чоловіком виховуємо двох дітей-інвалідів з дитинства. Їм 28 і 25 років. Вони інваліди І-А групи Діагноз — важка розумова відсталість.Інвалідність оформляли після шести років, коли було зрозуміло, що дітей неможливо нічому навчити. Я оформилась на пенсію за вислугою. Чи може мій чоловік вийти достроково на пенсію у 55 років? Дякую!

  Відповідь: залежить від обставин пенсійної справи, зверніться в УПФУ за розясненням.

Добавить комментарий