Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

202 комментария on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Olena:

  Чи можу я оформити багатодітну якщо мої дітки 3* кожна від іншого шлюбу?

  Відповідь: умови оформлення визначені в статті, ознайомтесь

 2. Ярослав:

  Скільки коштує фотографія на посвідчення для дитини віком 14 років

  Відповідь: ми не продаємо фотографії

 3. Юлія:

  Підскажіть де в Рівненській області,Березнівський району взяти довідку про те що не має посаідчення багатодітного, чоловік прописаний там ,я в Київській області і оформляємо тут

  Відповідь: зверніться в УСЗ

 4. Илья:

  У супруги есть, а вот у меня нет регистрации(прописки), но проживаем вместе с детьми в одном месте уже долгое время, вопрос:если у одного из родителей нет регистрации, это может стать причиной отказа?

  Відповідь: якщо не доведено в інший спосіб проживання спільне, то так

 5. Олена:

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка що мені робити якщо посвідчення дітям з багатодітної сім’ї не видаються уже сім місяців? Підставу говорять ,що в них немає бланків

  Відповідь: звертатися зі скаргами

 6. христина:

  Чи можливо продовжити посвічення третій раз?

  Відповідь: цілком

 7. Наталя:

  Підскажіть будь-ласка і що це посвічення дає у нас є посвічення як багатодітна сімя і син має як дитина інвалід з багвтодітної сімї ми маємо багато років.кілька разів показувала і в лікарні і ніхтонезвертає на нього уваги і в школі за харчування платимо повну суму.Підкажіть де його використовувати

  Відповідь: зверніться в УСЗ за розясненням

 8. маріна:

  Якщо мама і дитина загубила посвідчення, чи можна вибрати інший

  Відповідь: зверніться до органу опіки

 9. Ольга:

  Чоловік з жінкою мають трьох дітей, живуть у шлюбі. Одна з дітей від іншої матері, яка оплачує аліменти на цю дитину.Чи можна оформити багатодітну сім»ю?

  Відповідь: з описаного -ні

 10. Маша:

  Есди получали удостовирение в раене, а преехали в город, нужно ли менять удостоверение? Нужно заново подавать все документы в городе? Как перевестись?

  Відповідь: ні

Добавить комментарий