images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

288 комментариев on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Микола:

  Я можу прописати дітей тільки по місту проживання, чи будь з якого місця.

  Відповідь: за згодою батьків — будь-де

 2. Ірина:

  Що робити якщо дитині 1 рік, а вона ніде не зареєстрована.

  Відповідь: зареєструвати

 3. Олександр:

  Доброго дня.
  Склалася така ситуація:
  дитину 6 років,переписували у іншу квартиру, а з того місця спеціаліст цнап не виписав. Дитина рахується приписаною у двох місцях вже майже рік. Спеціаліст цнап виправити це не може.
  які мої подадьші дії?
  Дякую за відповідь.

  Відповідь: зверніться до суду.

 4. Маріанна:

  Чи є електронний варіант подачі документів на реєстрацію новонародженої дитини щоб фізично не відвідумати цнап?

  Відповідь: так, і про це описано в статті на сайті

 5. Антоніна Єфремова:

  чи можно зареєструвати місце проживання новонвродженої дитини за місцем проживання матері, ящо батько не має реєстрації місця проживання

  Відповідь: за умови згоди обох батьків

 6. Катя:

  Доброго дня! Підскажіть, як записати новонароджену дитину аби отримати статус матері-одиначки?? Чи потрібно в графі батько щось писати?

  Відповідь: на сайті є пояснення, ознайомтесь

 7. Олександр:

  Доброго дня. Скажіть чи можна прописати дитину в квартирі, в якій проживають але не прописані батьки, але квартира є в власності батька дитини?

  Відповідь: за умови згоди обох батьків.

 8. Михайло:

  Чи потрібний жінки паспорт при прописці дитини?

  Відповідь: так

Добавить комментарий