images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

298 комментариев on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Анна:

  Доброго дНя, чи нарахують дитячі гроші якщо в матері немає прописки а в батька є?? Дитина зареєстрована за його адресом

  Відповідь: так

 2. Олена:

  Добрий день! Дитина народилася в Україні, мама одиначка гр.Росії, але має посвідку на ПП. Не можу прописати дитину, просять робити набуття громадянства(українське), але потрібна довідка з посольства Росії, що дитина не побувала російського громадянства. В посольстві відмовлятися надавати таку довідку. Що робити в такій ситуації?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою, але ймовірно що звернення до суду тільки вирішить цю ситуацію.

 3. Марина:

  Доброго дня! Ми з чоловіком студенти, прописані в студентському гуртожитку,але там не проживаємо, прописатися в батьків не має можливості. Чи можуть нам відмовити від реєстрації новонародженої дитини в гуртожитку? Через відсутність прописки дитини ми не можемо отримати виплати при народженні дитини.

  Відповідь: не можуть

 4. Світлана:

  Дитина народилася в Росії, але в посольстві України в Росії дали довідку що вона зареєстрована як громадянка України. Батько громадянин Росії, мати громадянка України. Хочемо зареєструвати дитину в Україні по місцю прописки матері, але вимагають довідку що дитина не зареєстрована в Росії. Чи правомірні такі вимоги? Адже дитина і батьки зареєстровані в Росії, так як деякий час проживають тут. Реєстрація в Україні потрібна для оформлення деяких документів. Спасибі.

  Відповідь: вимога правомірна

 5. Світлана Воротняк:

  Доброго дня. Я народила дитину від громадянина Росії, в Росії, видали свідоцтво про народження і відповідно вона зареєстрована по місцю реєстрації батька. В посольстві України в Росії мені дали довідку , що дитина також є громадянкою України, і що я маю право на отримання допомоги при народженні дитини в Україні. Але по місцю моєї прописки в Україні відмовляються реєструвати дитину, зсилаючись на те, що необхідно надати довідку про те, що вона не зареєстрована в Росії. Але вона зареєстрована, так як перебувати тут і не бути зареєстрованою є незаконно. Чи є правомірною така відмова в реєстрації дитини? Дуже вдячна буду за відповідь.

  Відповідь: вимога законна

 6. Наталія:

  Я і троє дітей зареєстровані в будинку в селі (до речі реєстрували без згоди і присутності власників в 2014 і 2017 р). Тепер хочемо знятися з реєстрації і зареєструватись всі за місцем реєстрації тата (він же і власник).1. Чи потрібно окремо зніматися з реєстрації чи можна відразу написати заяву на зняття і реєстрацію на новому місці? (чи це стосується тільки дорослих)?
  2. В який документ вносяться відомості, що діти зареєстровані?
  3. Як дізнається сільська рада, що мене і дітей зареєструють разом з батьком (інша область)?

  Відповідь: на всі ваші питання є відповідь в статтях

 7. Светлана:

  Добрый день! Мать имеет регистрацию на неподконтрольной территории и стоит на учете как временно перемещенное лицо по адресу, где принадлежит 1/2 домовладения на территории Украины. По какому адресу будет проводиться регистрация ребенка — на территории Украины по месту регистрации переселенца или на неконтролируемой территории?при регистрации на территории Украины — необходимо ли согласие второго совладельца домовладения или ребенок по умолчанию прописывается по месту проживания матери? Ребенок рожден и зарегистрирован на территории Украины

  Відповідь: так

 8. Руслан:

  Дитина народилася у 2017 році, дитина не є поки приписана.
  Зараз хочемр її приписати.
  Це можливо чи буде якийсь штраф, який розмір штрафу?
  Дякую.

  Відповідь: так, буде. Інформація значиться в статті

Добавить комментарий