images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

310 комментариев on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Тетяна:

  Батьки не перебувають в шлюбі,в органі РАЦС сказали що місце проживання дитини потрібно реєструвати там де зареєстрований батько.Що це за нонсенс?В нас що нема вибору місця проживання дитини?

  Відповідь: інформація, по законодавчому регулюванню, викладена в статті на сайті

 2. Леонід:

  Я(батько), дружина, та троє дітей приписані в одному будинку в Україні. Більше року маємо приписку закордоном. Одна з дітей є малолітня, і нам потрібно в Україні виписати з адреси приписки в Україні, або переписати до бабусі (цьому самому селі). Як ми можемо це зробити?

  Відповідь: з урахуванням залучення органу опіки. Знайомтесь з статтею

 3. Леся:

  Якщо тато дитини має посвідчення учасника бойових дій,чи сплачуємо держ.мито?

  Відповідь: так

 4. Люся:

  Що якщо дитину не прописали в зазначений термін ( три місяці)? Сплачується якийсь штраф?

  Відповідь: так, інформація значиться в статті

 5. Ірина:

  Добрий день, скажіть, будь ласка, які потрібно подати документи для реєстрації дитини, якщо тато дитини іноземець (має посвідку про тимчасове перебування, і ми офіційно в шлюбі ( є свідоцтво ))?

  Відповідь: знайомтесь зі статтею на сайті

 6. Якщо дитина народжена за кордоном.а реєстрація зроблена в через 10місяців.соцвиплата буде нарахована

  Відповідь: допомога не залежить від реєстрації

 7. Анна:

  Для реєстрацій місця проживання новонародженої дитини чи потрібно надавати органу реєстрації військовий квиток батька?

  Відповідь: ні

 8. Ганна:

  Чи можна подати документи на соцвиплати не по місцю прописки?

  Відповідь: можна

 9. Надія:

  Як можна перевірити чи була зареєстрована дитина при заповненні документів на соцвиплату?
  Чи є в дитини прописка?

  Відповідь: звернутись до органу, до якого ви подавали на реєстрацію

 10. Антоніна:

  Чи можу я отримувати щомісячну допомогу на дитину без реєстрації малюка? Так як дитина і так проживає з матір’ю.

  Відповідь: ні

Добавить комментарий