images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

382 комментария on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

 1. Тамара:

  Як зробити дозвіл від батька іноземця, який проживає за кордоном та немає можливості приїхати до УКраїни?

  Відповідь: зробити його на території проживання та відправити на територію країни

 2. Дмитро:

  Чи потрібна згода батка, якщо він є іноземцем, на реєстрацію дитини (10 років) за місцем проживання матері в Україні?

  Відповідь: потрібна

 3. Сергій:

  Куди пропишуть дитину якщо у батьків немає прописки?

  Відповідь: нікуди.

 4. Марина:

  якщо 100 % власник будинку малолітня дитина (2 роки), чи має право його мати зареєструвати в даний будинок інших людей?

  Відповідь: якщо мати виступає єдиним опікуном цієї дитини

 5. Людмила:

  Доброго дня!
  Народила в Грузії. Приїду прописувати дитину за моїм місцем прописки. І офрмляти допомогу. Як довго це може відбуватись? На скільки днів брати квитки?
  Дякую.

  Відповідь: інформація значиться в статті

 6. Марина:

  Чи має право колишній чоловік прописати своїх дітей від іншого шлюбу у будинку де він прописаний але не проживає.власником даного будинку є мій син 15 років.

  Відповідь: ні

 7. Тетяна:

  Я хочу прописати до себе онучку, але її батьки там не прописані. Чи можно так зробити? Або треба приписати й невістку?

  Відповідь: потрібна згода обох батьків

 8. Олена Заворотинська:

  Доброго дня. Де можна оплатити держмито і що загрожує, якщо дитині вже 9 місяців і я тільки дізналась, що на цю процедуру вже відведено лише 3 місяці? (4 роки назад на прописку давався рік)

  Відповідь: інформація значиться в статті. Знайомтесь

 9. Алена:

  потрібно зареєструвати по місцю проживання протягом трьох місяців з народження чи з моменту державної реєстрації(свідоцтво про народження)?

  Відповідь: з народження

 10. Віталія:

  Якщо дитина є власником квартири, чи можна її прописати там, якщо батьки там не зареєстровані, але фактично проживають.Дитина закріплена за медзакладом і дитсадком по місцю проживання.

  Відповідь: ні

Добавить комментарий