До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

46 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Світлана:

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як за кордоном довести, що дитина не має батька, якщо в свідоцтві про народження відомості про батька внесені відповідно до ч. 1 статі 135 Сімейного Кодексу України? Дякую

  Відповідь: в процесуальному порядку

 2. Світлана:

  Доброго дня.
  В свідоцтві про народження дитину відомості про батька внесені відповідно до ч. 1 статі 135 Сімейного Кодексу. В 2018р. вийшла заміж за чоловіка польської національності, чоловік хоче усиновити мою дитину через польській суд. Скажіть будь ласка, чи в даній ситуації є можливість отримання нового свідоцтва без відомості про батька?Дякую

  Відповідь: ні

 3. Олександра:

  Скажіть, будь ласка, батько дитини може отримати свідоцтво про народження без участі матері дитини, якщо в них різні приписки про місце проживання?

  Відповідь: так, якщо вони у шлюбі

 4. Асія:

  Доброго дня. Якщо дитина народилася 20.06 і ще не зробили свідоцтво про народження по причині того, що один із батьків загубив паспорт і оформляє його заново, які наслідки піздньої реєстрації дитини тоді? Якщо затримка може бути і більше як на місяць? Батьки не перебувають у шлюбі. Чи можуть якісь органи забрати дитину через те, що ще не має свідоцтва? Або які ще наслідки?

  Відповідь: інформація та наслідки значаться в статті.

 5. Світлана:

  Доброго дня!при реєстрації свідоцтва про народження дитини був тільки паспорт матері, а не було паспорта батька і тому невказали його громадянство (він є громадянином України).Тепер виникли проблеми при оформлені закордонного паспорта. Куди звертатись для дозаповнення цього запису? І яка процедура?

  Відповідь: до управління соц.захисту

 6. Роксолана:

  Доброго дня чи можна змінити імя якщо дали неправильне імя

  Відповідь: за згодою обох батьків.

Добавить комментарий