До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

26 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Аліна:

  Доброго дня. якщо різні прізвища чи можна мамі забрати свідоцтво якщо тато за кордоном???

  Відповідь: якщо ви повнолітня- так

 2. Світлана:

  Якщо батьки на різних прізвищах, але мама з дитиною в лікарні, чи зможе батько сам отримати свідоцтво про народження дитини?
  Шлюб батьків офіційно зареєстровано.

  Відповідь: так, на підставі свідоцтва про шлюб.

 3. Василь:

  Я якому законодавстві, законі, сказано що свідоцтво про народження має видаватись відразу ж, у це й же день?

  Відповідь: у порядку реєстрації актів цивільного стану

 4. Оксана:

  Доброго дня! Якщо мати є громадянкою України, а батько громадянин Литви.
  1. Чи можна надати дитині громадянство Литви? Куди звертатися і які документи для цього потрібні.
  2. Чи потрібно дитину реєструвати в Україні, якщо ми збираємося тут жити?
  3. Чи можна розраховувати на допомогу по догляду за дитиною в Україні, якщо дитині надати громадянство Литви?
  4. Які документи потрібно оформити для виїзду дитини в Литву, якщо можна їй надати громадянства Литви?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 5. Дмитро:

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи може батько звернутися до РАГСу і отримати свідоцтво про народження дитини за місцем проживання (а не місцем прописки)? Звертаюсь в райцентр, мама прописана в селі цього району, я (батько) — в іншій області, а народжували обласному центрі цього ж району. Мама з дитиною не може прийти в даний час до РАГСу, так як знаходиться з дитиною в обл.лікарні. Якщо ні, то чому?

  Відповідь: питання не зрозуміло

 6. Катерина:

  Доброго вечора й зі святами!
  Ситуація: дитина народилася в місті прописки батьків, а тато через поспіх взяв лише права й забув паспорта, залишивши його по місцю роботи, переслати через всю країну зараз нікому. Наявні оригінали паспорта матері та свідоцтва про шлюб + ксерокопії паспорта батька. Працівниця РАЦСу відмовляється вписувати дані про нього до свідоцтва дитини. Ми маємо право його отримати чи впродовж місяця треба поїхати по паспорт?
  Дякую наперед.

  Відповідь: працівники РАЦСу правомірно відмовлять. Читайте статті

Добавить комментарий