До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

97 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Oksana:

  Скажіть будь ласка, чи обов’язково зараз має вписуватися громадянство батьків в лінійці (громадянство)?

  Відповідь: так

 2. Марія:

  Якщо паспорт одного з батьків був загублений і не встановлений до народження, так як чисто фізично цього зробити не встигли, то як в такому випадку отримати свідоцтво про народження дитини?

  Відповідь: відновлювати паспорти

 3. Анжеліка:

  Якщо, я перебуваю у офіційному шлюб, але з чоловіком не проживаю… Для видачі свідоцтва про народження дитини, чи потрібно його паспорт? Чи можна отримати по свідоцтва про шлюб?

  Відповідь: обовязково

 4. Вікторія:

  Тобто до виповнення одного року дитини, батьки можуть змінити імя дитини третій раз?

  Відповідь: протягом всього життя.

 5. Вікторія:

  Скажіть чи можна третій раз змінити імя у свідоцтві?

  Відповідь: законодавство не обмежує в кількості раз

 6. lidiiaboiko@gmail.com:

  Якщо дитина народилася в одному місті, а батьки проживають і приписані в іншому місті, то у свідоцтві про народженнч буде вказуватися яке місто? Де народилася чи де живуть батьки?

  Відповідь: місце фактичного народження

 7. Оксана:

  Добрий день))))Скажіть будь-ласка якщо дитина народжена у іншій країні і видане свідоцтво там ,і вписаний батько,чи можливо через суд України змінити відомості без батька і змінити прізвище в Україні???І чи по місиі проживанні отримати нове свідоцтво??

  Відповідь: залежить від підстав та обгрунтування такого позову

 8. Марьяна:

  якщо батько дитини виіхав за кордон і з ним не має ніяких зв’язків, а я з ним перебуваю в шлюбі. Що потрібно для того щоб виробити свідоцтво для дитини?

  Відповідь: звернутися до РАЦСу

 9. Скажіть чи я можу зробити свідоцтво повторно,бо хочу змінити імя?)

  Відповідь: так

 10. Lilia:

  Якщо батько дитини перебуває за кордоном і немає зареєстрованого шлюбу між нами,то чи можуть виникнути проблеми з видачею свідоцтва і надання прізвища батька дитині?

  Відповідь: так

Добавить комментарий