До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

97 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Марія:

  Добрий день! Я перебувала у не зареєстрованому шлюбі, потім з чоловіком розійшлася, є спільна дитина і в свідоцтві про народження дитини батько записаний з моїх слів, зараз я перебуваю в шлюбі офіційно і чоловік хоче дитину записати на себе й бути йому батьком офіційно. Які документи потрібні для цього?

  Відповідь: радимо ознайомитися зі статтею

 2. Руслан:

  Доброго дня! Ситуація наступна: жінка три місяці назад розлучилась, має народити дитину в січні від іншого чоловіка, який згоден визнати факт батьківства, але з певних причин не може вступити в шлюб. Закон вимагає підтвердження колишнього чоловіка про факт батьківства теперішнього батька? Яким чином діяти??

  Відповідь: в цій ситуації — варіантів не має.

 3. Котя:

  Если я еду за границу для заключения брака, и у меня в сведетельстве о рождении не стоит гражданство моих родителей, его нужно доставить или это не имеет значения?

  Відповідь: залежить умови, за яких ви це питаєте, мету поїздки тощо

 4. Diana Farhan:

  Якщо батько дитини громадянин іншої країни та в момент народження не може бути присутнім на території України, ми перебуваємо в законному шлюбі на різних прізвищах (в мене на руках копія свідоцтва про шлюб), чи можу я самостійно отримати свідоцтво про народження?см потрiбно мати лише оригiнал документу?або ж тiльки в присутностI 2х батькiв?…

  Відповідь:ні

 5. Полякова Світлана:

  Якщо батько дитини громадянин іншої країни та в момент народження не може бути присутнім на території України, ми перебуваємо в законному шлюбі на різних прізвищах (в мене на руках копія свідоцтва про шлюб), чи можу я самостійно отримати свідоцтво про народження?

  Відповідь: ні

 6. Інеса:

  Шановні, скажіть будь-ласка, якщо у свідоцтві про народження дитини, не має запису яке громодянство у батька. Чи потрібен дозвіл батька на виїзд дитини за кордон (відпочинок)?
  Так як при реєстрації про народження дитини батько дитини не був присутній, тому не можливо було вписати громадянство батька, що він іноземець. Але, на той момент матір буда у шлюбі, тому було надоно свідоцтво про шлюб, де чітко вказано, що батько дитини громадянин іншої країни ( тобто батько іноземець). Але це не в рахували, та зробили запис только ПІБ батька та не вказано яке громодянство.

  Відповідь: потрібно

 7. Елена:

  Какие нужны документы в загс если мы переселенцы

  Відповідь: перелік не змінюється. Лише реєстрація ВПЛ необхідна. Більше інформації — в статті

 8. Марта:

  Чи можна змінити ім’я новонародженого в загсі

  Відповідь: в порядку передбаченому чинним законодавством.

 9. Руслана:

  я одинока мати в свідоцтві дитини в графі батька записали під моїм прізвищем батька і все а тепер мені всі твердять що в неї записаний батько і я не є мати одинака поясніть мені

  Відповідь: пояснення є в статті

 10. Олеся:

  Добрий день! При реєстрації хочемо дитині дати ім‘я Марк. В Загсі вимагають написати додаткову заяву для присвоєння власного імені , мотивуючи що такого імені не має ( є Марко ). Чи можуть не видати свідоцтво?

  Відповідь: можуть

Добавить комментарий