До моменту подання заяви до РАГСу батьки дитини вже повинні визначитися з ім’ям та прізвищем дитини. Що стосується прізвища дитини, то воно може бути як по матері, так і по батьку. Але якщо батьки дають дитині подвійне прізвище, в своїй заяві вони вказують, з якого прізвища воно повинно починатися – батька чи матері.

Отримати свідоцтво про народження необхідно протягом місяця після народження дитини , а якщо з якихось причин це не було зроблено вам буде необхідно сплатити штраф. (Розмір штрафу від 17 до 51 гривень).

Хто отримує свідоцтво про народження дитини?

Свідоцтво про народження дитини отримують його батьки.

 • якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища , для реєстрації достатньо присутності одного з батьків;
 • якщо у батьків різні прізвища , необхідно присутність обох ;
 • якщо мати не перебуває у зареєстрованому шлюбі, але бажає вказати відомості про батька дитини: паспорти батьків та спільна заява про визнання батьківства (заява складається при подачі документів). Присутність обох батьків як при поданні заяви, так і при отриманні свідоцтва про народження обов’язкова;
 • якщо мати дитини не перебуває у зареєстрованому шлюбі і немає заяви особи, яка визнає своє батьківство: паспорт матері та заява про запис відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу (заява складається при подачі документів).

У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин  не  можуть   зареєструвати  народження  дитини,  державна  реєстрація  проводиться  за  заявою  родичів,   інших   осіб,   уповноваженого  представника  закладу охорони здоров’я,  в якому народилася дитина  чи в якому вона перебуває.

Куди необхідно звернутися для отримання свідоцтва ?

Для реєстрації народження дитини одному з батьків необхідно звернеться в РАГС за місцем проживання або за місцем знаходження пологового будинку , а якщо ж ви прописані в селі, то йдете до сільради.

З 2016 року запущено пілотний проект щодо можливості реєстрації народження дитини, а також запису на чергу в РАГС через веб-сайт http://dracs.minjust.gov.ua/.  Але тільки не велика кількість РАГСів беруть участь у цьому проекті. В будь-якому разі варто продивитися можливість використання цього електронного сервісу.

Державну реєстрацію народження дитини, батьки якої постійно або тимчасово проживають за кордоном проводять дипломатичні представництва і консульські установи України. При цьому перелік документів, які потрібно подати до дипломатичного представництва такий самий, який подається до РАГСу. Спільна заява матері та батька, які не перебувають у шлюбі між собою, може бути подана до консульської установи України як після, так і до народження дитини. У разі подання такої заяви до народження дитини до неї додається документ медичного закладу про вагітність жінки.

Який перелік документів ?

За загальним правилом для реєстрації необхідні такі документи:

 • медичне свідоцтво про народження, що видається закладами охорони здоров’я, де приймаються пологи (або медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я);
 • паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);
 • свідоцтво про шлюб як документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини.

В тому випадку, коли батьки дитини не перебувають в шлюбі, вони обов’язково повинні подати спільну заяву про встановлення батьківства. Це можна зробити одночасно з реєстрацією народження дитини. За відсутності спільної заяви батьків прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові дитини записується за її вказівкою.

Чи стягується плата за реєстрацію народження дитини ?

Свідоцтво про народження вам повинні видати в день звернення абсолютно безкоштовно

Що має бути в кінці процесу реєстрації ?

В той же день вам мають видати свідоцтво про народження дитини.

 

Tags: ,

97 комментариев on Свідоцтво про народження дитини

 1. Інна:

  Доброго дня, підкажіть будь ласка , якщо я не встигла поміняти фамілію на чоловічо ,а в свідоцтві про шлюб чоловіча фамілія , то з якими мені прийдеться столкнутися з трудностями після народження дитини?

  Відповідь: інформація є в статтях

 2. Оксана:

  Куди можна звернутися, якщо свидоцтво про народження не видать в день подання заяви

  Відповідь: законодавчо на це строків не визначено, а тому і порушень не має

 3. Ірина:

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка , якою буде процедура переоформлення свідоцтва про народження дитини, якщо згідно до рішення суду, батько який вказаний у свідоцтві не є рідним, і суд постановив виключити його з актового запису?

  Відповідь: отримати виконавчий лист та звернутися в РАЦС

 4. Анна:

  Якщо батьки не мають реєстрації шлюбу і батько на разі перебуває за кордоном, чи можна записати дитину на своє прізвище, але вказати данні батька?

  Відповідь: ні

 5. Варя:

  Чи можна записати дитину з своїх слів .якщо жінка недавно розвелася чи мусять в казувати колишнього чоловіка .дякую

  Відповідь: залежить від багатьох факторів, і вони викладені в статті

 6. Мама:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можна змінити дату народження дитини на один день назад, якщо дитині вже 6 років? Це справжня дата народження, а записали наступного дня, тому що народилася дитина о 23:55 год…

  Відповідь: ні

 7. Любов:

  Підкажіть, будь ласка, чи можна змінити місце народження дитини в свідоцтві про народження, якщо батько вказав останнє без згоди матері?

  Відповідь: ні

 8. Юля:

  Доброго дня. По прописці батька змнено назву вулиці , в паспорті дані зі старою назвою вулиці . Чи впливає цей фактор на видачу свідоцтва про народження ?

  Відповідь: ні

 9. Олександр:

  Скажіть будь ласка, якщо батьки приписані в селі а проживають в місті і дитина родилась в місті, чи можна отримати свідоцтво про народження в місті чи треба їхати в село?

  Відповідь: за місцем проживання, детально описано в статті

 10. Володимир:

  Підкажіть будь-ласка чи можна поміняти ім’я дитині в свідоцтві якщо пройшло два тижні коли отримали свідоцтво це дуже важливо для нас

  Відповідь: за згодою обох батьків у РАЦСІ

Добавить комментарий