Відповідно до постанови КМУ від 29.04.2004 р. N 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги” щомісячна компенсаційна виплата (далі – компенсація) призначається непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами).

Компенсація призначається і виплачується органом праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги  та особою яка їх потребує, заяв разом з документами.

Розмір щомісячної компенсаційної  виплати залежить від встановленого розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ЗУ «Про державний бюджет на 2014 рік» установлено, що у 2014 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складає:

з січня 1218 грн, з липня -1250 грн, з жовтня – 1301 гривня.

15% фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І групи;

10% фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;

7% фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги.

Потрібно зазначити, що компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається виходячи із затвердженого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Відповідно до ЗУ «Про державний бюджет на 2014 рік» установлено, що у 2014 році розмір прожиткового мінімуму для не працездатних осіб складає:

з січня –949 грн, з липня — 974 грн,   з жовтня – 1014 грн.

Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуючих осіб, видів та обсягу послуг.

Компенсація не виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, „Про психіатричну допомогу”, „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року №832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі.

Для призначення компенсації подаються такі документи:

1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:

— заява про згоду надавати соціальні послуги;

— висновок ЛКК про те, що стан її здоров’я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;

— копія трудової книжки;

— довідка органу державної податкової адміністрації про те, що особа не займається підприємницькою діяльністю;

2) особою, яка потребує надання соціальних послуг:

— заява про необхідність надання соціальних послуг;

— копія довідки МСЕК про групу інвалідності (надається інвалідом);

— висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;

3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:

— заява про необхідність надання соціальних послуг;

— копія свідоцтва про народження дитини;

— висновок ЛКК про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.

Tags: ,

20 комментариев on Щомісячна компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги 2014

 1. наталия:

  я доглядаю — надаю соцпослуги , хвору пенсіонерку , чи маю я право звернутися за призначенням ДСД малозабезпеченій сім’ї ( у мене 2 неповнолітніх дітей) та чи вважається надання соцпослуг працевлаштуванням ?

  Відповідь: так, вважається, якщо оформлені офіційно в органах УПСЗ, маєте право на допомогу.

 2. Светлана:

  ЛКК отказуется выдать «висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування;» аргументируя что дали 3 рабочую группу безсрочно(до этого была 2), при этом в Листе реабилитации не указано что инвалид способен к самообслуживанию, труд разрешен только легкий без сильных физических нагрузок сидячий. Это законно? Как добиться эту несчастную справку?

  Відповідь: оскаржувати рішення ЛКК в судовому порядку та просити суд зобовязати вчинити певні дії, нажаль, лише так

 3. Надія:

  Доброго вечора! Маєм таку ситуацію: чоловікова мама хворіє вже багато років (років 20 тому мала ІІгрупу інвалідності, але потім її не поновила, а стан тільки погіршився). Зараз вона пенсіонер (65р.) і не має групи інвалідності. Чи можна вимагати від ЛКК довідку про те, що вона потребує постійного стороннього догляду (а вона його дійсно потребує — обмежене пересування, нездатність до самообслуговування і психічні відхилення), не маючи встановленої групи інвалідності? Дякую.

  Відповідь: теоретично- так, можете, але все виключно залежить від медичної справи та висновків лікарів, які будуть надані на розгляд комісії ЛКК. Також зверніть увагу на те, що ви і зараз можете звернутися до МСЕК за встановленням групи

 4. Yevgen:

  Дуже вам дякую.

 5. Yevgen:

  А яку сумму він буде отримувати?

  Відповідь: це ви можете дізнатись в Управлінні праці та соц.захисту

 6. Yevgen:

  Добрий день! Інвалід 3 групи має право отримувати компенсацію фізичній особі яка надає соціальні послуги інваліду 1 групи?З повагою.

  Відповідь: якщо може здійснювати догляд, звісно

 7. Олена:

  управління соціального захисту це заперечує! оскільки в ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вказало лише про престарілих та інвалідів 1 групи, які отримують допомогу відповідно до постанови 832 !підскажіть будь-ласка, що меня у такому випадку робити?

  Відповідь: Отримати письмове заперечення УПСЗ, та звернутись до суду.

 8. Олена:

  добрий вечір! підскажіть будь-ласка, чи нараховується мені стаж за те, що я доглядаю інваліда 2 групи, та отримую компенсацію відповідно до постанови 558?

  Відповідь: Трудовий стаж- так, рахується.

 9. Alina:

  спасибо

 10. Alina:

  Добрий день! Скажіть, будь-ласка допомога призначається за місцем реєстрації хворого чи за місцем фактичного проживання? Працівники соціального захисту відмовили в прийнятті документів, мотивуючи тим, що дана допомога призначаеться тільки за місцем реєстрації, так як дана допомога виплачується за рахунок місцевого бюджету. Чи правомірно вчинили працівники управління соціального захисту населення?

  Відповідь: За місцем фактичного проживання. Для цього ви надаєте супровідний лист, в якому описуєте, що хворий проживає не за місцем реєстрації з таких то причин. Напиішть скаргу до керівника УПСЗ та до Прокуратури.

Добавить комментарий