У яких випадках можна отримати виплати по лікарняному якщо Ваша дитина захворіла ?

Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується якщо дитина ще не досягла 14 років.

Але також слід пам’ятати, що законодавством передбачено також  виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї і відповідно якщо вашій дитині більше 14 років ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно і розмір виплат буде значно меншим.

Хто має право на отримання цих виплат ?

Лікарняний видається лікуючим лікарем  одному  із  працюючих членів  сім’ї  або  іншій  працюючій  особі,  що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того щоб мати статус застрахованої особи.

На який строк може бути виписаний лікарняний ?

Для  догляду  за хворою дитиною віком до 14 років лікарняний  видається  на  період,  протягом  якого   дитина  потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.

Після 14 днів лікарняний вже не виписується, а видається медична довідка (ф. № 138/0), яка є підставою для того щоб отримати на роботі відпустку без збереження зарплати.

Водночас якщо дитина до 6 років потребує стаціонарного лікування дітей (тобто в лікарні)  то матері чи батьку таки видається лікарняний на весь період перебування в стаціонарі разом з дитиною.

Якщо вашій дитині від 6 до 14 років, то лікарняний видається  на період,  коли,  за висновком відповідної лікарської комісії,  дитина потребує індивідуального догляду. Коротше кажучи цей строк може бути у цьому випадку не до кінця перебування дитини у лікарні, а лише до того часу поки комісія визначить доцільним індивідуальний догляд.

Також якщо ваша дитина має статус постраждалою внаслідок аварії на ЧАЕС, то лікарняний видається на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.

Якщо говорити про дітей які старші 14 років то лікарняний можна отримати на термін до 3 днів. У виключних випадках цей строк може бути подовжено до 7 днів.

Що робити якщо в сім’ї хворіє декілька дітей ?

Якщо  в  сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один лікарняний.  У разі   виникнення   захворювання  у  дітей  в  різний  час  лікарняний видається в кожному конкретному випадку окремо.

Якщо в період звільнення від роботи  по медичній довідці (ф. № 138/0) за  хворою дитиною захворіла друга дитина або виникло  нове (не пов’язане з попереднім) захворювання у першої дитини,  то  довідка закривається і видається новий лікарняний.

Чи видається лікарняний при хворобі дитини, якщо батько чи мамо вже перебувають у відпустці ?

Якщо мати або батько,  які  доглядають  за хворою  дитиною,  перебувають  у  цей  час  у  щорічній (основній чи додатковій) відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці,  у  відпустці  для  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  то   лікарняний   видається  тільки з  дня коли ця людина повертається на роботу.

Але також законодавство передбачає, що лікарняний  видається працюючій особі, яка здійснює  догляд  за  дитиною  віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком  до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати  догляд  за  дитиною,  а  також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.

У яких випадках лікарняний не видається ?

—   за хворою дитиною в період щорічної (основної та  додаткової) відпусток,  відпустки  без  збереження заробітної плати,  частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;

—   за здоровою дитиною на період карантину;

—  за хворим старшим 14 років при стаціонарному лікуванні.

Який розмір виплат за лікарняним по догляду за хворою дитиною ?

Ось тут можна http://www.kadrovik.ua/novyny/rozrahunok-likarnyanyh-vyplat-po-novomu-z-4-lypnya-2015 знайти достатньо детальне роз’яснення з картинками на тему розрахунку виплат лікарняних.

 

104 комментария on Що варто знати коли дитина захворіла і батькам необхідно взяти лікарняний

 1. наталія:

  чи має право бабуся на лікарняний по догляду за хворою онучкою за умови що і мама і бабуся працюють?

  Відповідь: за умов та порядку, що визначений в статті

 2. Полевая:

  Добрий вечір. Вийшла на роботу з вересня, дитині 1рік 6 місяців. В листопаді потрапила в стаціонар з нею. В бухгалтерії сказали, що не виплатять лікарні взагалі так як я отримую одноразову допомогу 860 грн. Тобто до трьох років мені лікарняні не виплачуються?

  Відповідь: вся необхідна інформація є в статті на сайті, знайомтесь

 3. Горбатюк Тетяна Дмитрівна:

  Доброго дня!Дитині є повних 6 років,дають довідку про непрацездатність,а лікарняний не видають.Куди можна звернутися?

  Відповідь: почніть зі звернення до місцевого органу влади

 4. Юлія:

  Добрий день,чи можу я з дитиною виїхати за кордон перебуваючи на лікарняному.

  Відповідь: умови позбавлення права на лікарняний значаться в статті

 5. Тетяна:

  Доброго дня,моїй дитині 2роки,перебуваючи в декреті,я офіційно влаштувалась на роботу,дитина захворіла на гнійну ангіну,звернулись до педіатра,оформили лікарняний,але педіатр говорить,що не більше 7днів в місяць я маю право на лікарняний.чи так це? дякую

  Відповідь: порадимо звернутись за очною фаховою допомогою.

 6. Ірина:

  Доброго дня. Я мама одиначка, працюю офіційно. Моєму сину 7 років, захворів бронхіт. Нас забрала швидка допомога, зараз перебуваємо на стаціонарі. Лікарняний не дадуть. Куди мені можна звернутися????

  Відповідь: до центрів безкоштовної правової допомоги або місцевого органу влади

 7. Олена:

  Чи можна відкрити лікарняний по догляду за дитиною 7 років,( оперативне втручання) будучи в основній відпустці?

  Відповідь: так

 8. Ольга:

  Дитину 5 років відвезли до бабусі на канікули. Вона захворіла. Мама дитини вимушена піти на лікарняний по догляду за дитиною. Хто має відкривати лікарняний: лікар , з яким підписано декларацію чи лікар, який оглянув дитину по місцю надходження? Сімейний лікар говорить, що не може відкрити, так як дитина далеко і не оглянув їм, лікар по місцю знаходженню говорить, що допомогу дитині надасть, але лікарняний відкрити не може.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади за розясненням, бо без огляду справи відповісти не вбачається можливим

 9. Любов:

  Доброго дня! Підскажіть чи може мати взяти лікарняний лист на дитину 14 років, дитина є особою з інвалідністю але не має підгрупи а.

  Відповідь: порадимо скористатися статтею на сайті

 10. Тетяна:

  Чи може бути оформлений лікарняний по догляду за 3-ри річною дитиною на бабусю (мама і бабуся працюючі)? Дякую

  Відповідь: за умов, які відображені в статті

Добавить комментарий