Як звернутися в міліцію ?

У разі якщо відносно вас готується або вже було скоєно злочин чи адміністративне правопорушення, ви володієте інформацією або стали свідком таких подій, ви маєте право звернутися до міліції з відповідною заявою чи повідомленням.

Стаття 10 Закону України «Про міліцію» та наказ МВС України від 19.11.2012 року № 1050 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії» покладає на міліціонерів обов’язок приймати і реєструвати заяви й повідомлення та своєчасно приймати по таких заявах (повідомленнях) рішення.

 

Важливо пам’ятати при зверненні до служби «102»!

В ситуації, коли необхідна термінова допомога, слід телефонувати до служби «102», назвати себе та чітко і зрозуміло пояснити що сталося, а також вказати адресу де необхідна допомога.

Якщо ви не можете назвати точну адресу, слід детально описати місце події, назвати орієнтири, наприклад назви магазинів, підприємств чи державних установ, які знаходяться поряд, тощо.

Ваш дзвінок буде прийнято та зареєстровано оператором і на виклик направлять патруль міліції чи дільничного інспектора.

Обов’язково зверніть увагу, що анонімні заяви та повідомлення не реєструються, тому у разі відмови назвати себе, існує ризик, що на ваше повідомлення не буде невідкладної реакції.

 

Пам’ятайте!

Будь-які дзвінки на номер 102 є безкоштовними, навіть з мобільного телефону.

 

Зверніть увагу!

Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає та місцезнаходження і часу, в разі звернення до нього громадян з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього їх виявлення зобов’язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

Тому, у разі необхідності, звертайтеся за допомогою до міліціонерів, які знаходяться поряд!

 

Знайте!

Якщо подія вже сталася і немає необхідності в негайному реагуванні, краще звернутися із заявою до найближчого відділку міліції. Така заява може бути подана письмово або усно.

У разі подання усної заяви, на її підставі міліцією складається протокол, який ви маєте прочитати та підписати.

При подачі письмової заяви в ній слід вказати найменування органу до якого вона подається, ваше ПІБ та контактні данні: адресу та номер телефону (у верхньому правому куті), детально викласти обставини події, яка сталася, прикмети причетних осіб, написати чого ви вимагає (наприклад, притягти відповідальну особу до кримінальної відповідальності), поставити дату та підписати.

 

 

Шаблон заяви:

Начальнику назва відповідного підрозділу міліції МВС Україні в найменування населеного пункту (регіону)_______________________________(Прізвище, ім’я, по батькові)

_______________________________

(ПІБ особи, що підписує заяву, адреса місця проживання, телефон)

 

ЗАЯВА

 

Детальний опис обставин справи з виказанням ПІБ причетних осіб або їх прикмет та свідків, які можуть підтвердити ваші слова…

 

Враховуючи викладене, прошу (необхідно вказати ваші вимоги, наприклад):

1. Притягти ПІБ особи до відповідальності.

2. Про результат розгляду заяви повідомити мене письмово.

 

Дата » ___ » __________ ______                 Підпис __________ (ПІБ) __________________

 

 

Далі ваше звернення реєструється і вам мають видати талон–повідомлення, в якому, серед іншого буде вказано хто саме прийняв вашу заяву, її короткий зміст та номер за яким її зареєстрували.

 

Знайте!

Якщо у вас немає можливості або бажання особисто звернутися до міліції для подачі заяви, ви можете направити її листом. У цьому випадку, бажано направляти такого листа рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням на адресу відповідного підрозділу міліції.

 

Важливо!

Якщо події, викладені у вашій заяві, не стосується компетенції міліції, то таку заяву працівники міліції також зобов’язані прийняти, зареєструвати й передати до відповідного органу, до компетенції якого вона належить (наприклад до Служби безпеки України, прокуратури України, тощо). Про такі дії міліція зобов’язана повідомити автора звернення.

 

Особливості реєстрації заяв про злочин

При подачі заяви (повідомлення) про злочин орган міліції зобов’язаний внести інформацію, викладену у заяві, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви (повідомлення) про злочин може бути оскаржена заявником слідчому судді.

 

Пам’ятайте!

Завідомо неправдиве повідомлення про злочин тягне за собою кримінальну відповідальність, а завідомо неправдивий виклик міліції – адміністративну відповідальність, тому необхідно утримуватися від таких дій.

 

Права особи, яка звернулася із заявою:

—        особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

—        знайомитися з матеріалами перевірки;

—        подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

—        бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

—        користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

—        одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

—        висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

—        вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

 

Знайте!

По кожній зареєстрованій заяві (повідомленні) після проведення розслідування або перевірки компетентний орган має прийняти відповідне рішення.

 

Пам’ятайте!

Дії чи бездіяльність працівника міліції (зокрема, якщо немає реакції на дзвінок до служби «102» або відсутності дій при безпосередньому зверненні) можуть бути оскаржені до вищестоящого органу міліції (наприклад, обласного управління міліції) або до прокуратури.

Крім того, дії чи бездіяльність допущені при розслідуванні кримінальної справи, а також рішення про зупинення досудового розслідування чи закриття кримінальної справи можуть бути оскаржені слідчому судді.

 

Важливо не забувати!

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 

Tags: ,

89 комментариев on Як написати заяву в міліцію ?

 1. Доброго дня, в мене така ось проблема, замовив я через інтернент два телефони, перевів всю суму на рахунок продавця, тепер ще просять перевести гроші бо там щось змінилося, я просив щоб мені повернули ті гроші , але мені кажуть доплатити, чи можливо їх якось повернути , в мене є всі чеки про перевод , є номер рахунку, навіть паспортні дані продавця , що порадите, як гроші повернути????

  Відповідь: звертатися з претензією або позовом

 2. Інна:

  Доброго дня! В 2014 році, я не змогла отримати від Дельта банк соціальні кошти в розмірі 430 грн., та ще мала непогашений залишок по кредиту в розмірі 300 грн. В звязку з тим, що дельта банк припинив свое існування, жодної операції по рахункам провести не вдалось. На цей час мене та мою родину тероризуе Сітіфінанс, колекторська фірма і вимагае повернуті борг на іх рахунок в розмірі більше 3000 грн. Що можете порадити?

  Відповідь: зверніться до суду

 3. Аля:

  Доброго вечора! Прошу уточнити, що робити ось в такій ситуації: маємо сусідів, які постійно провокують на конфлікт, кричать, агресивно налаштовані, діти обзивають услід маму, татові погрожували, постійно зазирають до нас у двір, при кожній можливості стараються зачепити, коли їх просиш тихіше поводитися, щоб маленьких діток вложити спати, то кричать, що у них теж діти… подали заяву на батьків, що вони ображають їхніх дітей, хоча це не правда. Дякую за відповідь.

  Відповідь: зверніться до суду за захистом свого права

 4. Святослав:

  Однокурсник позичив грошей і все ніяк не повертає каже весь час що завтра/наступного тиждня поверне і нічого…його вже й відрахували.
  В наявності є переписування в соц.мережах, смс, та інформація в приват24 про надсилання коштів

  Відповідь: звертайтесь до суду

 5. Тетяна:

  Чи караються злочини в Інтернеті?

  Відповідь: так, якщо буде доведений склад злочину

 6. Юрій:

  Добрий вечір! Підкажіть будьласка, в мене така ситуація. Я подав заяву до суду про визнання особи такою що втратила право на користування приміщенням, А саме, зняти з реєстрації особу яка фактично вже 9-років не проживає за адресою реєстрації. Всі довідки зібрав і віддав адвокату.Але от одна проблема відповідач заявляє в суді що невтратив звязку збудинком бо бачте отримує листи за адресою і жодний лист не повернули до суду.Я звернувся до нашого сільського відділення укрпошти, мені там сказали, що деякі листи йому досилають а деякі, йому телефонують і він сам їх заберє з відділення пошти,Я попросив надати мені письмову довідку про цей факт а мені відмовляють, звернувся в районне відділення до начальниці тепер і вона ігнорує мене, а листи і далі йому передають, на адвокатський запит не відповіли!!! Адвокату, щоб він щось робив треба платити! Підкажіть будьласка куди ще і як звернутись по допомогу, наперед вдячний вам.

  Відповідь: зверніться до центрів безкоштовної правової допомоги

 7. Олеся:

  Добрий вечір , як чином можна визвати поліцію в школу , щоб поставили на облік в дитячу кімнату .Ситуація така , моїй меншій сестрі 10 років , її ображає дівчина на 3 роки старше , погрожує в соц. мережах » Щоб тебе збила машина » і т. д., піднімає руку чи хоть в школі чи хоть вдома (живемо на одній вулиці ) це вже продовжується близько 3-х років , їїбатьки люблять визивати поліцію , якщо на їх дитину щось не так скажеш .

  Відповідь: зверніться до суду

 8. Цибуляк ірина:

  Чоловік подау на розлученя без мене і на аліменти я дитині помохаю він не дозволяе говорети з дитину насроюе проти мене хочу написати заяву на ньооо Цибуляк дмитро с петричанкі глибоцкий раіон

  Відповідь: звертайтесь за захистом до суду

 9. Юлія:

  Добрий вечір!У мене таке питання,рік тому я жила на квартирі з донькою,я не заплатила за квартиру і комунальні послуги,я зустріла хазяїна квартири і домовилась що заплачу пізніше,він погодився також як живу в селі!Потім я познайомилась із своїм чоловіком,і почала проводити час в нього вдома,через пару днів мені позвонили і сказали що хазяїн вибив двері і забрав телевізор і тюнер!Можу я написать на нього заяву за кражу зі зломом?якщо пройшов вже рік.Дякую за відповідь

  Відповідь: зверніться до поліції

Добавить комментарий