Як звернутися в міліцію ?

У разі якщо відносно вас готується або вже було скоєно злочин чи адміністративне правопорушення, ви володієте інформацією або стали свідком таких подій, ви маєте право звернутися до міліції з відповідною заявою чи повідомленням.

Стаття 10 Закону України «Про міліцію» та наказ МВС України від 19.11.2012 року № 1050 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії» покладає на міліціонерів обов’язок приймати і реєструвати заяви й повідомлення та своєчасно приймати по таких заявах (повідомленнях) рішення.

 

Важливо пам’ятати при зверненні до служби «102»!

В ситуації, коли необхідна термінова допомога, слід телефонувати до служби «102», назвати себе та чітко і зрозуміло пояснити що сталося, а також вказати адресу де необхідна допомога.

Якщо ви не можете назвати точну адресу, слід детально описати місце події, назвати орієнтири, наприклад назви магазинів, підприємств чи державних установ, які знаходяться поряд, тощо.

Ваш дзвінок буде прийнято та зареєстровано оператором і на виклик направлять патруль міліції чи дільничного інспектора.

Обов’язково зверніть увагу, що анонімні заяви та повідомлення не реєструються, тому у разі відмови назвати себе, існує ризик, що на ваше повідомлення не буде невідкладної реакції.

 

Пам’ятайте!

Будь-які дзвінки на номер 102 є безкоштовними, навіть з мобільного телефону.

 

Зверніть увагу!

Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає та місцезнаходження і часу, в разі звернення до нього громадян з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього їх виявлення зобов’язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

Тому, у разі необхідності, звертайтеся за допомогою до міліціонерів, які знаходяться поряд!

 

Знайте!

Якщо подія вже сталася і немає необхідності в негайному реагуванні, краще звернутися із заявою до найближчого відділку міліції. Така заява може бути подана письмово або усно.

У разі подання усної заяви, на її підставі міліцією складається протокол, який ви маєте прочитати та підписати.

При подачі письмової заяви в ній слід вказати найменування органу до якого вона подається, ваше ПІБ та контактні данні: адресу та номер телефону (у верхньому правому куті), детально викласти обставини події, яка сталася, прикмети причетних осіб, написати чого ви вимагає (наприклад, притягти відповідальну особу до кримінальної відповідальності), поставити дату та підписати.

 

 

Шаблон заяви:

Начальнику назва відповідного підрозділу міліції МВС Україні в найменування населеного пункту (регіону)_______________________________(Прізвище, ім’я, по батькові)

_______________________________

(ПІБ особи, що підписує заяву, адреса місця проживання, телефон)

 

ЗАЯВА

 

Детальний опис обставин справи з виказанням ПІБ причетних осіб або їх прикмет та свідків, які можуть підтвердити ваші слова…

 

Враховуючи викладене, прошу (необхідно вказати ваші вимоги, наприклад):

1. Притягти ПІБ особи до відповідальності.

2. Про результат розгляду заяви повідомити мене письмово.

 

Дата » ___ » __________ ______                 Підпис __________ (ПІБ) __________________

 

 

Далі ваше звернення реєструється і вам мають видати талон–повідомлення, в якому, серед іншого буде вказано хто саме прийняв вашу заяву, її короткий зміст та номер за яким її зареєстрували.

 

Знайте!

Якщо у вас немає можливості або бажання особисто звернутися до міліції для подачі заяви, ви можете направити її листом. У цьому випадку, бажано направляти такого листа рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням на адресу відповідного підрозділу міліції.

 

Важливо!

Якщо події, викладені у вашій заяві, не стосується компетенції міліції, то таку заяву працівники міліції також зобов’язані прийняти, зареєструвати й передати до відповідного органу, до компетенції якого вона належить (наприклад до Служби безпеки України, прокуратури України, тощо). Про такі дії міліція зобов’язана повідомити автора звернення.

 

Особливості реєстрації заяв про злочин

При подачі заяви (повідомлення) про злочин орган міліції зобов’язаний внести інформацію, викладену у заяві, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви (повідомлення) про злочин може бути оскаржена заявником слідчому судді.

 

Пам’ятайте!

Завідомо неправдиве повідомлення про злочин тягне за собою кримінальну відповідальність, а завідомо неправдивий виклик міліції – адміністративну відповідальність, тому необхідно утримуватися від таких дій.

 

Права особи, яка звернулася із заявою:

—        особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

—        знайомитися з матеріалами перевірки;

—        подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

—        бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

—        користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

—        одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

—        висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

—        вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

 

Знайте!

По кожній зареєстрованій заяві (повідомленні) після проведення розслідування або перевірки компетентний орган має прийняти відповідне рішення.

 

Пам’ятайте!

Дії чи бездіяльність працівника міліції (зокрема, якщо немає реакції на дзвінок до служби «102» або відсутності дій при безпосередньому зверненні) можуть бути оскаржені до вищестоящого органу міліції (наприклад, обласного управління міліції) або до прокуратури.

Крім того, дії чи бездіяльність допущені при розслідуванні кримінальної справи, а також рішення про зупинення досудового розслідування чи закриття кримінальної справи можуть бути оскаржені слідчому судді.

 

Важливо не забувати!

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 

Tags: ,

126 комментариев on Як написати заяву в міліцію ?

 1. Ирина:

  Ще 2,5 років тому на сайті знайомства познайомилась з хлопцем. Він був дуже діловий ніби-то і мене переконав у тому, що йому на 3 дні потрібні гроші. Звичайно, він не віддав їх. І «стосунки» відразу ж закінчились.
  Виглядав чесним: прислав фото свого паспорта, написав розписку (через рік, коли я почала погрожувати поліцією).
  Він навіть віддав трошки. Але останні півроку — одні обіцянки. Зараз навіть не відповідає на дзвінки або ігнорує питання.
  Чи є це підставою до звернення до поліції?

  Відповідь: цілком

 2. Назар:

  Добрий день! Підскажіть, будь ласка, чи можу я звернутися в поліцію і написати заяву з приводу інтернет-шахрайства, якщо мені 17 років?

  Відповідь: за участю батьків

 3. Катерина:

  Доброго дня. Підскпжіть будь ласка куди мені звернутися чи як діяти в ситуації, коли я винаймала житло в оренду і після цього, коли я виїхала з квартири і повернула хазяйці ключі, вона продовжує
  мені дзвонити і розповідати про те, що її тепер не влаштовує після мого виїзду .Коли я заключала договір про оренду , то присутні були лише ріелтор та син хазяйки квартири, коли я виїжджала, то хазяйка не приїхала, бо по її словах вона забула. Я її відвезла ключі від квартири додому і розрахувалася з нею по комунальним платежам. Після цього вже минулося майже місяць і вона мені телефонує по різним причинам,наприклад, про те, що чому пропалена зовні газова колонка. Колонка і була такою, коли я заселилася в квартиру. Але, нагадаю, хазяйка в той момент присутня не була. В момент, коли я виїхала з квартири з своїми речами я забула свій договір про оренду квартири, де було внесено мої паспортні дані. Тепер мене це турбує. Я не знаю, що чекати від цієї людини і як вона може скористатися моїми паспортними даними. Що мені тепер робити?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 4. Тетяна Івашина:

  Доброй ночі , в мене сталась така ситуація, мій громадський чоловік від якого я маю дитину и ми вже більше ніж пів року не живемо разом звинуватив мене в тому що я вживаю наркотики коноплю і колюся , тай ще викликав на мене поліцію і написав в заяві що моя мама і тато не пускають мене пройти аналіз на наркотики . Це діло було в 19:00 вечора уже пізно ще до цього він був п’яний і під дією чогось одним словом неадекватний . Сам він коли ми разом жили курив коноплю и ризни наркотики . Поліція звісно розуміла що це ложний виклик далі вони це діло не просували , просто поїхали . Я думала що на цьому все закінчиться але ні , він ще почав зводити до моєї подруги и звинувачувати її в тому що я із нею колюся . В мене не вистачає терпіння і я вирішила подати на нього на суд за клівіту . Як правильно це зробити ?

  Відповідь:порядок звернення в суд описан в законі.

 5. Романа Непийвода:

  Доброго дня! Підкажіть будьте ласкаві,куди краще звернутись у такому випадку,коли до пенсіонерки постійно телефонують і наполягають з погашенням кредиту (ніби вона являється поручителеи,особи якої незнає)

  Відповідь: в поліцію

 6. Анна:

  Доброї ночі ,скажіть якщо при замовленні в аптеці вакцини була внесена передоплата на банківську карту,в результаті вакцини нема а гроші не повертають,пройшов тиждень часу ,на дзвінки або не відповідають або обіцяють завтра. Чи це є підставою для звернення в поліцію?

  Відповідь: так

Добавить комментарий