Картка киянина — це іменна багатофункціональна електронна пластикова картка,  яка є матеріальним носієм персональних даних утримувача карти і підтримує додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки  та інших інформаційних сервісів і послуг.

  Метою створення інформаційно-телекомунікаційної системи «Картка киянина» є:

— надання мешканцям м. Києва зручного та універсального інструменту для отримання соціальної допомоги, такої як:

 • забезпечення обліку проїзду в громадському міському пасажирському транспорті;
 • отримання соціального дисконту для оплати товарів у магазинах і супермаркетах, а також пільг в аптечних пунктах при безкоштовному отриманні чи купівлі медикаментів;
 • обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг тощо.

  Для  отримання «Картки киянина» потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку.  Зауважимо, що на сьогодні картка вже не видається у районних управліннях праці та соціального захисту населення, а потрібно звертатися безпосередньо до банку.

Для оформлення «Картки киянина» у банк необхідно разом із заявою принести :

 • копію паспорта,
 • копію ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті),
 • копію посвідчення, що дає право на пільгу,
 • фотографію 3×4 або 4х6 (за бажанням заявника, фотокартка сканується з паспорта. В такому випадку фотографію надавати не потрібно),
 • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (за наявності),
 • для громадян, які працюють або навчаються  у м. Києві — довідка з роботи або навчального закладу.

  В першу чергу, картку зможуть отримати:

 • батьки багатодітних сімей;
 • пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені;
 • непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу;
 • особи, які не мають права на пенсію та інваліди;
 • соціальні працівники.

  Тобто «Картка киянина» — це багатофункціональний інструмент, який дозволяє персоніфікувати громадянина (відповідно до категорій), як мешканця м. Києва, та використовувати картку для отримання ним різних видів соціальної підтримки, послуг та сервісів.

   За результатами впровадження пілотного проекту пластикова картка «Картка киянина» буде видаватися за бажанням усім зареєстрованим у місті Києві громадянам.

  Однак, Концепція не виключає можливість використання «Картки киянина» особами, які працюють, але не зареєстровані в м. Києві та особами, які навчаються в м. Києві.

   У 2019 році планується запустити багатофункціональну електронну картку «Муніципальна картка «Картка киянина». Водночас власникам існуючих «Карток киянина» не доведеться міняти нинішні карти до зазначеного на них кінцевого терміну дії. Всі нараховані на них пільги також збережуться. На сьогодні випуском карток киянина продовжує займатися Ощадбанк.

Більш детальна інформація тут:

http://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=8946382

Tags: , ,

219 комментариев on Інформація щодо картки киянина

 1. Всеволод:

  Після народження третьої дитини збираємось оформлювати посвідчення багатодітної родини, але виникло питання — де саме?
  Батько багатодітної родини прописаний у Києві, а мати й діти — у Київській області. Чи можна буде батьку отримати картку Киянина з пільгами, що надаються батькам багатодітних родин, якщо посвідчення багатодітної родини буде оформлене структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної держадміністрації у Київській області? Чи обов»язково в Києві?

  Відповідь: за місцем фактичного мешкання за умови надання підтверджуючих документів фактичного мешкання

 2. Юлия:

  В мене картка киянина,на яку зараховано до Дня незалежности від КМДА баланс у розмірі 100грн.,про що я проінформована смс на телефоні але зняти ці кошти я чомусь не можу,банкомат вказує на те що на картці баланс 0. Як таке можливо,і до кого звернутися з цим питанням?

  Відповідь: звернутися ви можете до місцевого органу влади, але це не грошовові кошти для грошового обіку, а ресурс скористатися якимось послугами/проїздом

 3. Людмила:

  Маю Картку киянина з 2013 року. Користуюсь нею в метро. Кожного разу на терміналі читаю повідомлення, скільки днів залишилося. На моїй картці залишилося трохи більше 70 днів. Що буде далі? На сайті метро написано, що після використання всіх днів картку буде заблоковано. Де її продовжувати? Хто вирішує ці питання? Адже пільга лишається, а користування нею буде заблоковано.

  Відповідь:зверніться за розясненням до місцевого органі влади або до адміністрації метро. Письмово

 4. Антон:

  Вибачте, але на сайті, окрім якоїсь Концепції, про це не згадується, а у районному відділу Соцстраху відмовляють у видачі картки.
  На який документ потрібно посилатись?

  Відповідь: просіть письмову відмову, з обгрунтуванням. На сайті є посилання на нормативний документ.

 5. Антон:

  Чи має право пенсіонер, який ще й є ветераном праці, постійно працюючий у м. Києві, але проживає за межами міста, отримати картку киянина для пільгового проїзду в метро?
  Якщо так, то на підставі якого нормативного документа?

  Відповідь: має, нормативний акт визначен в статті на сайті, ознайомтесь

 6. Антон:

  Де можна отримати картку киянина особам, що постійно працюють в м. Києві, але проживають за межами міста? Які для цього потрібні документи?

  Відповідь: відповідь міститься у відповідній статті на сайті

 7. Дарья:

  Я проживаю в Киеве,сама с Донбасса. Скажите что мне нужно сделать и куда обратится,что б в оконцовке получить карту киянина? Спасибо

  Відповідь: зареєструвати місце перебування в Києві та звернутися до відповідних органів влади, як це передбачено в статті на сайті

 8. Олена:

  Я багатодітна мати з Донбасу, маю статус переселенця. Чи можу я отриматии картку киянина?

  Відповідь: якщови зареєстрували ваше місце перебування, тоді можете

 9. Анна:

  Скажіть будь ласка.Я працююча пенсіонерка, живу в Киівській обл., смт., Коцюбинське, в яке управління, якого району мені звернутися для отримання картки киянина?

  Відповідь: ознайомтесь з відповідною статтею на сайті, там містить відповідь на ваше питання

 10. Георгій:

  З огляду на останній абзац інформації зрозуміло, що є можливість отримати картку киянина для осіб, що не зареєстровані, але працюють в Києві.
  Що до мене. Я ветеран праці (стаж роботи 47 років, мешкаю в м. Українка Київської області, а працюю постійно в Києві. До міста роботи їду в метро. Чи можу я отримати картку киянина. Ящо так, то який механізм отримання? Дякую.

  Відповідь: можете, механізм такий же як для і зареєстрвоаних мешканів міста

Добавить комментарий