Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

Комментарии (159) on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Ірина:

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, розмір пенсії по першій групі інвалідності підгрупа «а» для інваліда з дитинства. Дякую!

  Відповідь: розмір вказан в статті на сайті, ознайомтесь

 2. Світлана:

  Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи маю я право отримувати допомогу на дитину-інваліда ( підгрупа А), якщо я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною (дитині 3 роки 1 місяць)на основній роботі, а на іншій працюю з неповним тижневим навантаженням?

  Відповідь: ні, надбавка по догляду передбачає абсолютне трудове ненавантаження (тобто звільнення з роботи)

 3. наталия:

  Доброго дня! Дайте будь ласка відповідь на питання: чи мае право на надбавку на догляд за дитиною-інвалідом бабуся-песіонерка, яка е офіційним опікуном дитини?

  Відповідь: якщо не працює-так

 4. Юля:

  Доброго дня!В мене дитина інвалід, ДЦП. Дитині 2 р.8 міс.Отримую допомогу по інвалідності+ надбавку за догляд.Всього отримую 1180 грн.Оформила відповідну допомогу рік назад.Чи правильний розмір допомоги я отримую?Наперед дякую!

  Відповідь: так

 5. Лідія:

  Скажіть будь-ласка,чи можуть з мене зняти доплату по догляду за дитиною-інвалідом підгрупи «а»,якщо вона ходить у садочок на заняття до 12 години.У неї відновний період після важкої відкритої черепно-мозгової травми,поєднаної травми.Травму отримала в вересні 2014 року,інвалідність призначили у січні 2015року.Так як я змушена вийти на роботу,за нею буде доглядати няня.Ми являємося багатодітною родиною(3 діток) і я виховую їх сама.

  Відповідь: саме факт того, що ви вийшли працювати і стане причиною зняття доплати по догляду, а не сам факт відвідування занять, нажаль, такий закон

 6. наталья:

  добрий день.якщо медичний висновок дійсний до 6 травня 2015 року а оновлений висновок буде пред явлений в кінці травня.чи буде проплата за травень місяць.

  Відповідь: головне що буде значитися у висновку МСЕК, якшо хороба без перерв, тоді перерв і у виплаті не буде

 7. Василій:

  Доброго дня шановні добродії! Допоможить мені будь ласка з приводу отримання пенсії по інвалідності.
  Згідно трудової книжки я працював з 15.09.1981року по 30.04.1990рік на радіозаводі.
  Мій трудовий стаж складає 8 років 7 місяців 16 днів.
  Я написав заяву про отримання пенсії, на що мені відповів пенсійний фонд що, в мене не достатньо стажу(повинно 12 років) для отримання пенсії.
  Я написав заяву до головного лікаря КЗ ОКЦМСЕ ДОР щодо надання мені інформації в письмової формі що до моєї інвалідності з 1990року по 2015рік,з відповіді голови міжрайонної кардіологічної МСЕК №1 вбачається що я визнаний інвалідом загального захворювання 2-3 группи(1990-1995рік), та інваліда 3-ій групи захворювання з дитинства(1995-2000рік).
  З 2000року по 2014рік я не проходив обстеження,доглядав маму в Севостополі.
  З 18.11.2014 року по 01.12.2015рік пройшов знову обстеження і мені надали 3-ю группу інвалідності загального захворювання(забувши про те що я інвалід 3-ої группи захворювання з дитинства)як це визначено раніш з 1995р-2000рік.
  Питання:
  1) Може таке бути що,призначив мене інвалідом дитинства на 5 років,потім це не визначити (здається навмисно),а написати що З 2014-2015р,призначается 3-я группа загального захворювання, як то було раніш до 1995року(2, а потім 3 группа інвалідності)?
  2) Як мені призначити та отримати пенсію? бо з 20.01.2015року я пишу прохання про призначення пенсії до Пенсійного фонду свого району,а пенсійний фонд мого району мені відмовляє на її отримання мотивуючи тим що, недостатньо в мене стажу 12 років для отримання пенсії.Де тут пенсійний подвох??
  Чому я не можу її отримати?
  Чи це засторіла бюрократія заховалась в окремих людях…
  ДОПОМОЖІТЬ будь ласка ІНВАЛІДУ З ДИТИНСТВА,не маю більш сил з ними боротися???
  Закон Є на моему боці чи не ма…???
  3) надайте будь ласка механізм отримати мені пенсію з інвалідності в моєму випадку???

  Відповідь: порадимо ознайомитися з статтями на сайті та звернутися за фаховою очною допомогою, з документами, що є у вас в наявності

 8. Світлана:

  Чи буду я отримувати наступні місяці виплати на дитину-інваліда? Я чого в мене будуть вираховувати ці кошти, адже я не отримуюю заробітню плату, бо в дикреті?

  Відповідь: або добровільно або на підставі рішення суду.

 9. Світлана:

  Доброго дня. Я отримую допомогу на дитину-інваліда з 2006 по сьогодні. Влаштувалася на роботу в 2011р. В соц забез. не повідомила(бо не знала, що потрібно) Виплату получала. Працювала з 2011-2013 лютий. Потім пішла в дикрет за другою дитиною до трьх років. Сьогодні мені соц забез каже, щоб я повернува ці кошти. Чи повинна я їх повертати? І скільки за місяць? Чи буду я надалі отримувати виплати за дитиною-інвалідом? Чи моють право вони вираховувати з коштів, які я сьогодні отримую на дитину-інваліда?

  Відповідь: нажаль, так, це безпідставно отримані кошти, ви мали повідомити про те, що вийшли на роботу.

Добавить комментарий