Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

250 комментариев on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Нема виходу в мене нема куму пожалітися законів нема щоби мене зрозуміли мені 46років а жінці 49 років я шукав ціле своє життя жінку і накінець знайшов яка вийшла за мене заміж ми знею знакомі ще зі школи у новому селі вона була в 9 класі а я був у 8 класі вона постояно зі мною зачіпалася а я встидався її.І ми через 32 роки зустрілися з нею і вона сама не була замужем і я тоже і пожили 3 місяці і пожинились а потім ще 3 місяці здавалося що всьо буде добре но брат і цьоця мої жінки вирішили нас обікрасти і розлучити бо вони сказали що так хочуть ми зверталися зі жінкою в міліцію писали заяву но толку стого ніякого брат приїхав з другого району разом зі сином своїм і напали на мене коли я спав на дивані і зачили бити мене і жінку брат побив по обличі я мусів утікти додому бо постояно погрожують мені жінка моя плаче його боїться як вогню він ціле життя її побивав вот така історія серце болить і жити не хочиться. А цьоця її забрала у неї пенсію і мою допомогу роблять з нами що хотять. Жінка здоровіша за мене вона є моїм опікуном що робити я дальше не знаю одна надія що прочитають і поможуть нам зі жінкою нас усі считають що ми дурні бо ми на групі з дитинства а ви є чужі люди просто підкажіть мені що я маю робити дальше чикатиму на відповідь.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади

 2. Олена:

  Але у цій статті пише що можна за бажанням працівника так як він написав заяву за власним бажанням але не написав дати коли саме його звільняти

  Відповідь: є відповідне розяснення ВСУ, це буде порушення трудового права. А вже як вчинити -ваш вибір

 3. Олена:

  Доброго дня допоможіть у такій ситуації.працівник йде 19серпня у відпуск заява була написана ще у липні,наказ уже надрукований,а 9серпня він написав заяву на звільнення за власним бажанням але без дати коли саме його звільнити.тому як нам правомірно звільнити до 30вересня він у відпуску і згідно статті 3 закону про відпустки ми його хочемо звільняти останнім днем відпустки чи це правильно

  Відповідь: ні, останнім днем відпустки не можна. Пісял відпустки- в перший робочий день

 4. Олена:

  А яким категоріям працівникам надаєть на 28к.днів.це є затверджений якийсь список посад?

  Відповідь: в ЗУ про відпустки він є, і в статті на сайті. http://zakon3.rada.gov.ua/laws.....0%B2%D1%80

 5. Олена:

  Підкажіть будь ласка скільки повинен мати техні у професійно -технічному навчальному закладі щорічної відпустки?

  Відповідь: за загальними вимогами- 24 кал.дні, відповідно до ЗУ «про відпустки» або те, що передбачено кол.договором, якщо такий є.

 6. Антоніна:

  Вибачте. але прямого зв»язку з тим, щоб отримати довідку про потребу дитини-інваліда в домашньому догляді і вона повинна навчатись на індивідуальному, немає!!!

  Відповідь: це ваше право доводити думку протилежну. Але законна норма є, судовою практикою підтверджена.

 7. Антоніна:

  Дякую за відповідь!!! Але який документ визначає такий порядок надання довідки, що дитина-інвалід, яка потребує домашнього догляду, повинна навчатися на індивідуальному навчанні. Де це прописано?

  Відповідь: в низьці нормативних актів, посилання на які є до статті

 8. Антоніна:

  Добрий день! Я хочу оформити надбавку по догляду за дитиною-інвалідом в декретній відпустці. Для цього мені треба в Управління праці та соцзахисту подати довідку, що дитина-інвалід потребує домашнього догляду. У лікарні мені відмовили надати таку довідку, так як моя дитина-інвалід ходить до школи. Чи правильно вчиняють медпрацівники? Які документи це підтверджують?

  Відповідь: правильно, оскільки догляд передбачає постійне перебування опікуна/доглядача над дитиною.

 9. Олена:

  А я дзвоню у відділ соціальногр захисту і мені говорять що я можу можите мені скинути законодавство статтю бо я не можу знайти на сайті

  Відповідь: відкрийте головну сторінку сайту та введі в пошуку -тему, яка вас цікавить. В кінці теми є посилання на всі закони та нормативні акти

 10. Олена:

  Чи маю я право на отримання стипендії і одночасно пенсію по догляду за дитиною інвалідом до 18років

  Відповідь: ні

Добавить комментарий