Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

Комментарии (128) on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Тетяна:

  Якщо в дитини (5р) група А, чи означає це, що мама не має права працювати (надбавку по догляду мама не отримує)?
  Бо якийсь парадокс — дільничий лікар каже, що мама, в принципі, не може працювати, якщо в дитини група А, а, отже, і лікарняний брати, коли дитина хвора, теж не можна.
  Чи є якийсь закон, наказ, на який можна спиратися?
  Наперед вдячна за відповідь!

  Відповідь: перелік нормативних актів, що регулюють дане питання вказані в статті на сайті. Законодавство не передбачає видачу лікраняного, якщо ви отримуєте надбавку по догляду за дитиною-інвалідом. Оскільки надбавка передбачає, що ви не працюєте і перебуваєте постійно з дитиною

 2. Лариса:

  Я работающая одинокая мама(вдова) имею ребенка-инвалида.Имею ли я право на надбавку по уходу за ребенком-инвалидом.

  ВІдповідь: якщо ви не працюєте і здійснюєте догляд за дитиною постійни, тоді так, маєте право

 3. шевчук василь:

  скажіть будь ласка якщо опікун працює , то яка соцдопомога надається

  Відповідь: ви маєте на увазі розмір? він залежить вік віку та соціального положення опікаємого, і розміри вказані в статті на сайті, ознайомтесь

 4. Наташа Иванова:

  Яка група інвалідності надається при переломі шийки правого стегна з послідуючим вкороченням на 6см?

  Відповідь: оскільки ми не лікарня, і не МСЕК, і на відстані не встановлюємо інвалідність, відповісти не можемо. Це питання вирішує виключно МСЕК і при умові попереднього мед.обстеження

 5. корнелюк ніна:

  Скажіть будь ласка чи враховуються одноразова щомісячна виплата(що надається при народженні дитини ) і дитячі інвалідні гроші при нарахуваванні пільги малозабезпеченої сім’ї?

  Відповідь: так, враховуються, і при народженні і пенсія по інвалідності

 6. Ірина:

  А яким чином можна внести зміни до мед.висновку, якщо він виданий дитині до 18 років? і чи не можна таке нарахування проводити на підставі перевірки із соц.служб чи довідки про незайнятість матері. керуючись даною інформацією? {Абзац другий пункту 2.6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства соціальної політики № 276/548/308 від 08.05.2014} На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається законному представнику, незалежно від того, чиї дані вказані в третій графі (прізвище, ім’я, по батькові матері, батька, опікуна, піклувальника) медичного висновку про дитину-інваліда, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу. Діти-інваліди віком від 16 до 18 років можуть бути отримувачами державної соціальної допомоги на себе, якщо вони набули неповної або повної цивільної дієздатності. Надання особам неповної або повної цивільної дієздатності здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

  Відповідь: спочатку рекомендуємо звернутися до органів УПСЗ з відповідним клопотанням.

 7. Ірина:

  Скажіть будь-ласка, якщо в медичному висновку графа 3 написано, що догляд за дитиною здійснює батько (на даний час він працює). Чи може державну соціальну допомогу і надбавку за доглядом отримувати мама, якщо вона не працює і фактично здійснює догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А.

  Відповідь: вважаємо, що ні. Тоді необхідно внести зміни до мед.висновку.

 8. Кіра Воротнюк:

  Скажіть будь ласка в дитини діагноз вроджена розгинальна контрактура 3-го, 4-го,5-го пальчиків обох кистей рук.Якій групі інвалідності буде підлягати дитина після 18-ти років?

  Відповідь: нажаль, відповісти на ваше питання не зможемо, оскільки не є медиками. МСЕК встановлює групу інвалідності на підставі медичної справи та висновків лікарів.

Добавить комментарий