Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

79 Responses to “Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014”

 1. Білий Петро:

  доброго вечора. Скажіть будь ласка чи нараховується надбавка до пенсії по інвалідності з дитинства 3 групи, якщо я отримав статус громадянина який проживає на території гірського населеного пункту?

  Відповідь: якщо ви проживаєте на території гірського району, тоді- так, нараховується

 2. Анна:

  У меня ребёнок под опекой инвалид по зрению, нашла статью http://pomogalka.info/vyplaty-.....od-opekoj/ про повышение выплаты на инвалидов под опекой правда ли это?

  Відповідь: статті інших сайті не маємо змогу коментувати, оскільки ми їх не пишемо. Сайт містить статті про всі зміни до державних допомог

 3. Тетяна:

  Доброго дня. Я виховую дитину-інваліда (6 років). Що місяця отримуємо пенсію 1287 гр. Через стан здоров»я дитини працювати не можу. Скажіть чи маю я право на надбавку на догляд за дитиною─інвалідом ? (підгрупи не маємо)

  Відповідь: якщо ви оформлені по догляду за дитиною, тоді можете

 4. Ольга:

  Добрий день.Скажiть будь ласка чи правомiрно соцсабес зняв доплату до пенсii дитина iнвалiд пiдгрупа А якщо я мама оформилась на роботу по догляду своеi дитини в школi.Доплата за пiдгрупу А вiдноситься до пенсii чи по догляду за дитиною?

  Відповідь: правомірно, відноситься до догляду

 5. Тетяна:

  Добрий день. у мене дитина інвалід до 18 років, отримуємо пенсію. 20 жовтня дитині виповниться 1 рік і вона матиме групу А інвалідності. на яку ще допомогу крім пенсії ми можемо розраховувати? дякую!

  Відповідь: перелік всіх допомог та пенсій на сайті в статтях викладен, ознайомтесь.

 6. Леся:

  Доброго дня. Я виховую дититну інваліда по зору та отримую соціальну допомогу на дитину.Працюю на державній роботі. Скажіть будь-ласка, яка різниця між соціальною допомогою та пенсією на дитину інваліда, та на які пільги маю право я та моя дитина? Дякую.

  Відповідь: відповідь на ваше питання розкрита в статтях на сайті

 7. вікторія:

  Добрий день! Підскажіть будь-ласка У дитини діагноз «Вада головного мозку та парапарез нижніх кінцівок » До якої групи та під групи інвалідності ми підходим.Дитині вже 9 рокі.

  Відповідь: це може визначити лише комісія МСЕК при огляді дитини та медичної справи

 8. Оксана:

  Доброго дня!Я мати і опікун дитини інваліда.Працюю на державній роботі та займаюся підприємницькою діяльністю.Чи маю я якісь пільги в оподаткуванні.Дякую.

  Відповідь: лише податкову соціальну пільги, але вона залежить від розміру з.п.

 9. наталія:

  У мене вроджений вивих лівого суглоба з дитинства. У 1963 році у ОХМАТДИТІ мені робили операцію та перебувала на стаціонарному лікуванні (цей факт підтверджує довідка з ОХМАТДИТУ). У на початку вересня 2014 мені зробили операцію та вставили тазобедрений суглоб,звичайно надали відповідні документи,що засвідчує факт та причину проблеми з дитинства. Звернулася я до Головного лікаря міської лікарні,де я проживаю,щоб надав консультацію для подальших дій для вироблення інвалідності з дитинства. У телефонному режимі Головний лікар проконсультувався з Головою комісії МСЕК і сказав мені таке,що дані документи не засвідчують і не дають підстав призначити інвалідність з дитинства,тільки можуть призначити ІІІ групу загальну інвалідності,а так як я пенсіонерка (мені 59років),то мені взагалі цього не потрібно. Підскажіть,будь ласка,які необхідні кроки потрібно робити і куди звертатися аби допомогчи чи проконсультували по даній проблемі.

  Відповідь: у вашому випадку допомога необхідна очна, коли юрист буде бачити документи та відмову МСЕКа, заочно допомогти в такій ситуації не можливо. Зверніться за очною допомогою у вашому місті, можливо є безкоштовні юридичні консультації.

Leave a Reply

You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Яндекс цитирования все, що необхідно знати для отримання допомог