Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

Комментарии (178) on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

 1. Евгения:

  Підкажіть, будь-ласка, я інвалід з дитинства 3 група, маю страхового стажу 15 років. Чи можу я достроково оформитися на пенсію за віком?

  Відповідь: умова для виходу пенсії за віком- це пенсійни вік, його досягнення. Якщо ви його не досягли, то не маєте право.

 2. Доброго дня! Я здійснюю догляд за своєю дочкою з інвалідністю від 2 років. Зараз дитині вже 5 років. З самого початку розмір допомоги яку мені нарахували складає 1180грн. Підримую контакти з батьками дітей які отримують 1380грн. У них тасама історія хвороби, той самий вік. Органи УПСЗ кажуть, що такого не може бути. Закон для всіх однаковий. Підскажіть будь ласка в чому може бути ще різниця? Як мені діяти? Заздалегідь Вам вдячна!

  Відповідь: не можливо порівнювати свою допомогу з іншими, оскільки ви направді не знаєте, що вони отримують і за що. Аналогічних ситуацій не буває. Читайте відповідну статтю на сайті, робіть письмовий запит до УПСЗ.

 3. raisa:

  скажіть. чи є порушенням, якщо моя дочка оформлена по догляду за своїм братом (моїм сином) інвалідом з дитинства І гр.А (психічно хворий, крім того має лімфостаз нижніх кінцівок)поїхала в гості до родичів в іншу країну на 2 неділі.Доглядати ина залишилась я, чоловік теж інвалід ІІ групи.

  Відповідь: загалом -то так, якщо органи УПСЗ дізнають цю інформацію, будуть застосовані санкції

 4. Наталія:

  Маю посвідчення дитина-інвалід, до 18 років. Мені зараз 17, але я його загубила, куди я маю звертатись щоб його відновити, або де мені завірити копію?

  Відповідь: необхідно не копія, а отримувати саме дублікат, зверніться до УПФУ.

 5. ганна:

  Яку соц допомогу має отримувати дитина інвалід з дитинства в Україні. Мама працює кухарем в дит садку.папа тоже.в гос.підприємстві дитині 13 років

  Відповідь: якщо ви запитуєте про розмір, то він є в статті на сайті, ознайомтесь

 6. yuliya:

  Я оформила індивідуальний догляд за дитиною з інвалідністю. Мене цікавить яку суму я маю отримувати якщо моїй дитині зараз 2 роки,в соц.захисті сказали що близько 200грн. я буду отримувати,але якщо 50% прожиткового мінімуму для дітей до 6років,то це якось мало. Як мені діяти в даному випадку. Дитина рахується як інвалід дитинства

  Відповідь: прочитати статтю на сайті, побачити правову складову питання, здійснити письмовий запит до УПСЗ про підстави нарахування саме такої суми, та діяти в залежності від їх відповіді

 7. Йосип:

  Підскажіть як правильно оскаржити відмову, і на шо посилатися? Керівництво посилається на те, що лише жінка може брати додаткову відпустку, а я ні, так як нема підтвердження того, що я опікун. Дякую.

  Відповідь: но норми чинного законодавства, вони зазначені в статті, вже є складена судова практика з цього питання. Якщо вам необхідна реальна допомога з підготовки документів по оскраженню, зверніться за очною фаховою допомогою, можливо вона є у вашому місті, безкоштовна.

 8. Йосип:

  Я знайомий із змістом статті. Но мені відмовили на роботі у наданні відпустки, оскільки я не надав рішення суду, чи органу опіки та піклування про визнання мене опікуном. І в ст. 19 ЗУ «Про відпустки» зазначено що опікуни.

  Відповідь: ви праві оскаржити таку відмову, оскільки вона незаконна

Добавить комментарий