Кому надається допомога

Державна соціальна допомога надається інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам віком до 18 років. За допомогою має звернутися один із батьків, усиновитель, опікун або піклувальник.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному  з  батьків,  усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання),  не проходять службу,  не  займають виборну посаду і фактично здійснюють  догляд за дитиною-інвалідом.

Надбавка  на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також  призначається одному   з  батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  у разі якщо дитина-інвалід  потребує домашнього  догляду,  і  вони  фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку)  надбавка  на  догляд  за  дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення по місцю проживання (реєстрації).

Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються  органом  медико-соціальної експертизи.

Важливо: Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам,  які  мають одночасно право на державну соціальну допомогу,  на  пенсію  та  на  державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів  з дитинства,  визнаних  недієздатними,  та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога або пенсія чи державна   соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  «Про державну соціальну допомогу особам,  які не мають права на пенсію, та інвалідам».

При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і  державну  соціальну  допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

 

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу. Крім того необхідно надати:

—  Заяву, яка складається по формі, затвердженою Міністерства соціальної політики України;

— документи про вік і місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

— документи про  місце  проживання батьків, усиновителів, опікуна  або  піклувальника, який  подав заяву;

— довідка медико-соціальної експертизи або медичний висновок, видані у встановленому порядку.

Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається також копія рішення  органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування.

Один із непрацюючих батьків, усиновителів, опікун або піклувальник, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом  віком  до 18 років,  додатково подають довідку про те, що вони не працюють, видану за місцем проживання.

 

Розмір державної допомоги

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

—          інвалідам з дитинства I групи —  100  відсотків  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам з  дитинства  II  групи — 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

—          інвалідам  з  дитинства III групи — 60 відсотків прожиткового мінімуму  для осіб, які втратили працездатність;

—          на дітей-інвалідів   віком   до   18  років  —  70  відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на 01 січня 2014 р. становить – 949 грн, 1 липня — 974 грн, на 1 жовтня 2014 р. – 1014 грн.

 

Надбавка на догляд за дитиною─інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі:

на дитину─інваліда підгрупи А віком до 6 років — прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину─інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років — прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років — 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років

 

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для дитини:

—           до 6 років на 01 січня 2014 р. складає – 1032 грн.,з 01 липня — 1059 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1102 грн.;

—          від 6 о 18 років  на 01 січня 2014 р. складає – 1286 грн.,9 01 липня — 1320 грн, з 01 жовтня 2014 р. – 1373 грн.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час  інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений  у  медичному  висновку, але  не більш як по місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

 

Умови припинення та поновлення виплати допомоги

Виплата державної соціальної допомоги зупиняється у випадку пропуску строку    переогляду інвалідом  з  дитинства   або дитиною-інвалідом, а  в  разі   визнання   знову   інвалідом   або дитиною-інвалідом виплата державної соціальної допомоги поновлюється з дня зупинення, але не більш як за один місяць.

Якщо строк переогляду пропущено з поважної причини, виплата державної  соціальної   допомоги  поновлюється  з  дня  зупинення виплати,  але  не більш  як за 3 роки, за умови, що за цей період його визнано інвалідом або дитиною-інвалідом. При цьому, якщо при переогляді   інваліда   з  дитинства  переведено  до  іншої  групи інвалідності (вищої або нижчої), то державна соціальна допомога за зазначений період виплачується за попередньою групою.

У разі  припинення  виплати  державної  соціальної   допомоги внаслідок нез’явлення   на  переогляд  без  поважних  причин,  при наступному визнанні інвалідом з дитинства  або  дитиною-інвалідом, виплата цієї допомоги поновлюється з дня встановлення інвалідності або визнання дитиною-інвалідом.

Виплата у повному  розмірі  державної  соціальної  допомоги інвалідам  з  дитинства в разі  влаштування  їх до відповідної установи  (закладу)  на  повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного  утримання  відповідно  припиняється  або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.

У разі влаштування  дитини-інваліда  віком  до  18  років  до відповідної  установи  (закладу)  на  повне державне утримання або зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно припиняється або відновлюється з першого числа місяця,  наступного за місяцем, у якому виникли ці обставини.

 

Tags: , , ,

293 комментария on Державна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 2014

  1. Наталия:

    Доброго дня. Мій син інвалід з дитинства ІБ гурпи, який потребує стороннього догляду, та нагляду. ЧИ маю я право на допомогу за наглядом? Куди треба звертатись?

    Відповідь: маєте, в органи УПСЗ, з довідкою від ЛКК про необхідність догляду

  2. Наталія:

    Доброго вечора!Мій син(15 років) дитина-інвалід дитинства,отримую соціальну допомогу.Також я вдова,працюю в школі(тижневе навантаження 7 год) і син отримує допомогу по втраті годувальника.Скажіть,будь ласка чи маю я право на надбавку по догляду за дитиною,так як дитину саму не залишаю,доглядае в цей час бабуся.І чому з вересня 2015 року не збільшилась допомога,отримала в жовтні 949грн,це впливае що я працюю?Дякую!

    Відповідь: надбавка, якщо ви не працюєте, здійснюється.

  3. Валентина:

    Добрый день.До 18 лет мы получали пособие на ребёнка-инвалида . 18 лет-12.10 2015. Чтобы продлить инвалидность мы обратились во взрослую поликлинику по месту жительства,прошли всех врачей,которых нам назначили.Документы отправили на областной мсек, но их вернули по той причине,что ребенок на это время студент и прописан в общежитии в другом городе. Главврач объяснил мне причину возврата тем ,что они не знают куда направлять(в какой совбесс) реабилитационную карту(результат комиссии).Как нам быть? Узнать где находиться совбесс и попросить у них какой то документ ,о том что примут документы с другого города или как,все таки как нам поступить?

    Відповідь: напарвити самим за місцем реєстрація місця проживання дитини на даний час.

  4. Дарія:

    добрий день моя дочка виховує дитину інваліда в дитини цукровий діабет 4 рочки в садочок віддати його не може так як потрібен пстійний догляд оформила на роботі продовження відпустки до 6 років одержує тільки допомогу на дитину .Чи повинна вона ще отримувати допомогу по догляду за дитиною

    Відповідь: якщо є рішення МСЕК по інвалідності, тоді так, необхідно звернутися до УПСЗ.

  5. маряна:

    дякую

  6. маряна:

    доброго дня! я виховую дитину інваліда до 18років, зараз йому 1.5рочки,сам не ходить,має порушення всмоктування вітамінів,гіпотрофія(6.5кг).Скажіть,будь-ласка,чи встановлюють підгрупу в таких випадках і з якого віку

    Відповідь: нажаль, відповісти вам не можемо, оскільки питання встановлення інвалідності приймає виключно МСЕк і на підставі огляду дитини та медичних документів.

  7. Кира:

    Добрый день, скажите пожалуйста имеет ли право работающий инвалид с детства получать пенсию по по потере кормильца?

    Відповідь: так

  8. лиля:

    добрый день. в июле 2015 года я на своего сына оформила пособие по ивалидности и получала пенсию.когда я ее оформляла я еще работала и сумма выплат была одна. но сейчас я ушла с работы в отпуск по уходу за ребенком до 6 лет.мне сказали возьмите справку у лечащего врача о том что ребенок нуждается в дополнительном уходе.выписку с приказа где вы работаете что вы не получаете зарплату. я взяла эту справку в психоневралагическом диспансере мы были с ребенком на вкк.эта справка прошла у меня по месту работы.она была выдана 25.09.2015. и соответственно и выписку с приказа мне дали этим же числом.но в совбезе сказали что форма не та на справке им нужна другого образца ,но не сказали что дата должна совпадать с приказом.мы поехали снова на вкк инам дали нужную справку но уже другим числом 9.10.2015.и теперь даты у нас не совпадают в собезе не принимают заявление , а на работе мне дату тоже не поминяют так,как я на основании первой справки 25.09.2015 не работаю.и вдиспансере тоже наверно мне откажут, чтобы исправить дату на 25.09.2015.что мне делать.

    Відповідь: зверніться за фаховою допомогою, оскільки у вашій справі більше питань, ніж відповідей, дати поради на відстані не можливо.

  9. Олена:

    Огромное спасибо за ответ

  10. Олена:

    Добрый день.Мой сын является инвалидом с детства до 18 лет,в июне месяце прошел повторное переосведетельстование,группу продлили на два года.А соц.фонд отказывает в продлении выплаты державной соц.помощи,мотивируя не предоставлением справки с места учебы ,о том что ребенок не находится на полном государственном обеспечении.Ребенок является студентом-заочником в институте заочного образования.И институт выдал подтверждение,что он студент заочной формы обучения.Справок других форм они не дают.Подскажите пожалуйста,является ли это причиной не продления выплат и ктоеще уполномочен выдать справку ,в том что он не находится на полном гос,содержании?

    Відповідь: відмова неправомірна, беріть письмову відмову та оскаржуйте

Добавить комментарий