Багато «чудес» є у нашій країні. Нікого вже не дивує той факт, що у законі може бути записано одне, але виконується зовсім інше. І ніхто за це відповідальності не несе.  До вашої уваги черговий факт.

Вже багато років в Україні існує проблема, що матерям, які виховали дитину інваліда (у випадку якщо така інвалідність була засвідчена після 6 років)  Пенсійний фонд відмовляє у праві на пенсію за віком після досягнення 50 років.  Хоча таке право передбачено для них і ЗУ «Про пенсійне забезпечення» і ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» .

Пенсійний фонд при відмові у наданні пільгової пенсії кожен раз посилається на те, що оскільки  немає лікарської довідки про те, що захворювання, котре  призвело до інвалідності  дитини, мало місце до  досягнення нею шестирічного віку, то пенсію призначати підстав немає. Потрібно зазначити, що жодним законом надання такої довідки не передбачено і безпосередньо закони, які регулюють цю сферу не ставлять вищезазначений факт, як умову надання пільгової пенсії.

Ці обставини змушують найбільш сміливих звертатися до суду за захистом своїх прав, і потрібно відмітити, що ці люди здебільшого виграють такі справи. Навіть Вищий адміністративний суд України у своїх рішеннях доводить хибність позиції Пенсійного фонду.  Але віз і надалі там. До Української Гельсінської спілки з прав людини продовжують звертатися люди із цією проблемою.

Дуже прикро, що більшість людей, які потрапили у таку ситуацію нікуди не звертаються, а можливо навіть і не знають, що їх права порушені, або навпаки вже зневірені, у тому, що можна щось зробити у цій ситуації.

Водночас держава в такий спосіб продовжує зменшувати дефіцит Пенсійного фонду, але чи вірним є цей шлях ?

Українською Гельсінською спілкою з прав людини направлено запит до Пенсійного фонду щодо надання роз’яснень своєї позиції, а отже ця історія напевно буде мати своє продовження.

На допомогу матерям, які потрапили у таку ситуацію і мають намір захищати свої права тут (http://i-law.kiev.ua/?p=176) викладаю правові положення, які можуть бути взяті за основу позову щодо захисту Ваших прав.

Tags:

118 комментариев on Пенсійний фонд проти матерів дітей інвалідів

  1. доброго вечора.Підкажіть буль ласка.Я виховую дитну інваліда-дитинства.Маю більше 25 років стажу.Чи маю я право вийти на пенію в 50 років.Чи в силі ще цей закон?

    Відповідь: так, стаж 15 років має бути та маєте досягнути 50 років.

  2. Яна:

    Доброго дня! Мій коментар не зовсім по темі, підкажіть будь ласка, куди потрібно звернутись для оримання пенсійного посвідчення дитині-інваліду (якщо те що є, вже протерміноване) Дякую за відповідь!

    Відповідь: до УПФУ, на обліку якого ви перебуваєте

  3. Леся:

    добро дня. Я мама дитини інваліда з дитинства по зору 3 група інвалідності.
    Мені в 2016р виповнилося 50 років. Загальний трудовий стаж 30 років. в якому віці я маю оформляти пенсію

    Відповідь: в 50 років.

  4. Ігор:

    Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, я батько дитини інваліда з дитинства (інвалідність встановлена в 4,5 роки) дружина відмовилась від пільогової пенсії на мою користь. Зараз мені виповнюється 55 років є 20 років стажу , хочу йти на пільгову пенсію, чи повинен я звільнятися з державної роботи щоб отримати цю пенсію? чи можу я працювати на державній роботі і отримувати цю пенсію? Який перелік документів потрібний для її оформлення? Дякую!

    Відповідь: прочитайте відповідну статтю на сайті та зверніться до УПФУ

  5. Светлана:

    Я, вероятно, не правильно задала вопрос: имеют ли право матери инвалидов с детства на минимальную пенсию (на сегодня 1074грн.)если их стаж 20лет, а не 30лет?

    Відповідь: не мають

  6. Светлана:

    Добрый день, я оформила пенсию как мать ребенка инвалида с детства, но так как мой стаж менее 30лет мне выплачивают не минимальную пенсию, а 949грн. Матери инвалидов с детства имеют право выходить на досрочную пенсию в 50лет при стаже более 15лет, но в случае, если им насчитана пенсия меньше минимальной, им назначают соцпособие до 949грн.? Спасибо за ответ.

    Відповідь: ні, не призначають

  7. надія:

    Доброго дня.Прошу консультації по такому питанню: у віці 50р.в 2012 році я вийшла на пенсію пільгову як мати що виховала дитину інваліда.Стаж роботи на посаді медичного працівника 31 рік.Чи мала я право на отримання 10 посадових окладів,якщо мала то куди мені тепер звернутись.дякую.

    Відповідь: мали, але наразі вже запізно звертатись, якщо своєчасно не звернулись

  8. надія:

    Доброго дня.Прошу консультації по такому питанню: у віці 50р.в 2012 році я вийшла на пенсію пільгову як мати що виховала дитину інваліда.Стаж роботи на посаді медичного працівника 31 рік.Чи мала я право на отримання 10 посадових оклаів,якщо мала то куди мені тепер звернутись.дякую.

    Відповідь: малі, але наразі вже запізно звертатись, якщо своєчасно не звернулись

  9. Сільва:

    Де можна прочитати подібні судові рішення?

    Відповідь: http://www.reyestr.court.gov.ua/

  10. Сільва:

    В цій статті написано точно про мене. Моя дитина інвалід з дитинства. Захворіла моря дитина після шести років. Довідку з лікарні про те, що вона могла би отримати інвалідність до шести років не дають. Зверталась в пенсійний мені сказали принесіть довідку. Замкнутий круг. Хочу судитись. З чого мені починати?

    Відповідь: брати письмову відмову УПФУ, писати позовну заяву та звертатися до суду

Добавить комментарий