ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

400 комментариев on Контакти

 1. Федір:

  Доброго двечора.Ми багатодітна сімя,яка подала документи на пільги і нам було відмовлено,в звязку з тим,що доходи більші,як по нормам.Це є правильно?
  2)Чи маємо ми законно право,на виділеня земельної ділянки без черги,при нарожденні трійні?
  Дякую

  Відповідь: 1- правильно, відповідно до норм законодавства; 2- ні

 2. Світлана:

  Зверталися в відділ субсидій — відмовили. Сказали , що повинна бути прописка , або договір аренди. Приписати не можна, бо хазяїн будинку помер а спадкоємці зможуть вступити в права власності тільки через пів-року. І що робити? Йде зима.

  Відповідь: незаконна відмова. Просіть в УСЗ письмову відмову з обгрунтуванням

 3. Світлана:

  У мене помер тато. Він отримував субсидію. З ним проживала моя донька з двома малолітніми дітьми.Зареєстрована вона на мої житлові площі. Субсидії я не отримую. Чи може моя донька отримати субсидію за адресою де проживає. Адже платити тисячі за тепло ніяких коштів не вистачить. Чи замерзати дітям?

  Відповідь: може. зверніться в УСЗ

 4. Лідія:

  Дякую за відповідь.Але зараз суди корупційні,за виграну мою справу Львівський апеляційний суд хотів 3000 євро.В 2013 році частково був зарахований мій період праці на посаді вихователя гуртожитку з правом ведення годин тренера-викладача СПТУ-65 м.Москва, але тільки пів року тренера- викладача,а 3.5 роки вихователя не зарахували.Порадьте будь-ласка до кого мені звернутися.Міністерство освіти пишуть,що посада вихователя гуртожитку відноситься до пед.посад,але не всі педагогічні працівники мають право на пільгову пенсію.Чи таке може бути? Те саме мала з посадою інструктора-методиста,де інститутом була направлена з 1986 року до спортивного комплексу(КДЮСШ),з 10 жовтня перебувала у декретній відпустці по догляду за дитиною.Апеляційний частково зараховує 8 місяців,де був запис в трудовій ДЮСШ після реорганізації,а не зарахували рік, коли була направлена в спортивний комплекс,де довідка додавалась,що спортивний комплекс це і є Комплексна дитяча юнацька спортивна школа.Так спеціально,щоб мені не вистачало років.Чи Апеляційний суд правильно вирішив,що перервав запис в трудовій,тренера- викладача зараховує,а вихователя ігнорує? Якщо Апеляційний суд признав період,коли я перебувала в декреті,чи можу подати до суду,щоб зарахували декретну відпустку до трьох років?

  Відповідь: з вашими матеріалами справи необхідно знайомитися, заочно надати консультацію не передбачається можливим

 5. Сергій:

  Статтю знаходив а конкретики там нема.Я не можу зрозуміти чи надається пільги 50% і виплата по малозабезпеченю разом?

  Відповідь: конкретика по кожній родині розраховується по доходам самостійно, або ж в УСЗ.

 6. Лідія:

  Прошу допомогти встановити справедливість педагогічному працівнику за кваліфікацією викладач фізичного виховання на посаді вихователя гуртожитку професійно-технічного навчального закладу до 1991 року,відповідно до третьої Примітки Переліку №909,яка дає право на пенсію за вислугу років, ст.ст.45,47 Закону України Про професійно-технічний навчальний заклад, посада вихователя,яка дає право на пенсію за вислугу років.Маю підтвердження від адвокатів та з Департаменту освіти і науки з міста Москви, що займані мною посади передбачені Переліком №909.З повагою,Л.Кузиляк

  Відповідь: допомогти вам зможе лише суд, якщо ви звернетесь

 7. Сергій:

  Як цю статтю знайти?

  Відповідь: зайти на головну сторінку, і в грфі «пошук» ввести відповідне слово

 8. Сергій:

  Доброго дня. Підскажіть чи призначаються пільги багатодітній сім^ї 50% на комунальні послуги та допомога по малозабезпеченню разом? Мені сказали що можливо оформити якусь одну допомогу.розясніть як правильно має бути.

  Відповідь: на сайті є стаття, там міститься детальне розяснення.

 9. Вікторія:

  Доброго дня! Я — державний службовець. З квітня 2014 року мені було призначено пенсію як матері інваліда з дитинства.Рік пенсію я отримувала, а з квітня 2015 року Пенсійний фонд не виплачує мені пенсію,аргументуючи тим ,що я працюю на державній службі.

  Відповідь: це дійсно норма закону, яка передбачає зупинення пенсії на час роботи на держ.службі. Наразі ця номра діє до кінця цього року, але може бути продовжена

 10. Доброго дня! У мене 4 діток 12,10,3 та 1 року,звернулась по соціальну допомогу та мені було відмовлено у зв’язку з тим що було зареєстровано 2 авто на моє ім’я..авто були продані у 2004 та 2006 роках,є копії доручень та соцзахист говорить що це для них не документ..як правильно?

  ВІдповідь: правильно провести купівлю-продаж авто згідно чинного законодавства та зняти авто з реєстрації

Добавить комментарий