ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

490 комментариев on Контакти

 1. Тетяна:

  Чи буде призначена допомога по малозабезпеченності повторно , якщо в цьому півріччі 5 днів я була не працевлаштована а всі інші мої документи залишились без змін?

  Відповідь: буде відмова

 2. Алексій:

  Відповідь пенсійного фонда на мою заяву про перерахунок пенсії за віком із пенсії по інвалідності я Вам направив,але відповіді на мое пісьмо від Вас не отримав. З чим це повязано?

  Відповідь: ми відповіді не аналізуємо. Зверніться до УПФУ чи за очною фаховою допомогою

 3. галина:

  моя сім’я складається з 5 осіб(3 дітей), у чоловіка зарплата 4200(без вирахування податку)чистими 3200, я в дикреті отримую 860 грн,також при оформлені допомоги малозабезпеч.вказала дохід від здачі молока на молоковоз —1300 грн в міс, мені відмовили, знайома при оформлені не вказала дохід від молока,хоча теж здає,в її чоловіка зарплата 3200 і в неї, як у мене 860 грн, а сім’я складається з 4 чоловік (2 дітей),так їм дали допомогу, хоча по моїм підрахункам повинні були відмовити. скажіть мені теж приховати дохід від молока наступного разу? як взагалі їм рахували?

  Відповідь: зверніться в УСЗ за розясненням, ми без огляду ваших документів не можемо порахувати.

 4. Алексій:

  Я Інвалід труда с 1958 року довічно (с 18 лет).Напрацював стаж по списку №1 і вийшов на пенсію за віком у 1990 році. У 2004 році написав заяву на перерахунок пенсії по віку із заробітку пенсії по інваліднисті по Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».Пенсійний фонд відмовив у перерахунку пенсії по віку с пенсії по інвалідності як такий, що не відповідає Закону.Законна чи ні така відповідь.Дякую.

  Відповідь: без огляду запиту та відповіді, відповісти не вбачаємо можливим.

 5. Марія:

  Доброго дня! Я проживаю в селі. Моя сім’я складається з трьох членів: я — мама в декреті, яка отримує 860 грн, чоловік — мінімалку 3200 грн, дитина — 8 місяців. Зі статті я зрозуміла, що я маю право на отримання соціальної допомоги. Звернулася до селищної ради, а мені там сказали що мені соціальної допомоги не дадуть і не прийняли документів. Скажіть чи мали вони на це право? І чи можу я наполягати на подачі документів, оскільки не вони є уповноваженими особами які надають соціальну допомогу? Чи я погано зрозуміла і маю права на соціальну допомогу? Дякую.

  Відповідь: вам не правомірно відмовили, ви вправі оскаржувати

 6. марина:

  МАРИНА Я одинока мати тимчасово з сином проживаю за кордоном(на заробітках)чи маю я право на допомогу як одинока мати за місцем прописки на Україні

  Відповідь: за умови перебування на території країни на час виплати та призначення допомоги

 7. Таня:

  Добрый день.Меня зовут Таня. Скажите, пожалуйста, у меня двое детей 9 и 17 лет. Дочка 17 лет учится платно на стационаре в техникуме. я одинокая мама. имею ли я право на пособие, если дочь учится платно?

  Відповідь: залежить від ваших доходів, прочитайте відповідну статтю на сайті

 8. Ольга:

  Чи маю право на отримання соціальної допомоги як малозабезпечена сім’я. Чоловік, дружина, 2 дітей до 3 років. Чоловік отримує мінімальну зарплату

  Відповідь: розрахувати ваше право на допомогу ви можете за прикладом, що в статті

 9. Рішення суду про стягнення аліментів 30 відсотків від прожиткового мінімуму на одну дитину. Як рахувати?від загального (затвердженого бюджетом) чи розрахунок до 6років і з 6-18років.і ще.мені платять менше 30% (нецілих 15%) як вирахувати заборгованість? Дякую наперед

 10. Людмила:

  Як отримати гроші,що залишились на старій Картці киянина?

  Відповідь: звернутися до банку або місцевого органу влади

Добавить комментарий