ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

550 комментариев on Контакти

 1. Светлана:

  Доброго дня, я доглядаю за сестрою круглою серотою інвалідом другої групи даун психічного розладу мені 55 чи маю я право вийти на пенсію стажу маю 10 років

  Відповідь: з описаного вами- ні, стажу недостатньо. Але точно може відповісти УПФУ, коли побачить вашу пенсійну справу, тому радимо звернутися

 2. Наталя:

  Доброго дня!
  ми з чоловіком (іноземець) проживаємо поза межами України і хочемо всиновити дитину з України. За законом іноземці можуть всиновлювати дітей від 5 років (і з того, що я прочитала, всиновити здорову дитину — дуже малий шанс, потому что перевага спершу надається всиновлюючим українцям, і потім, які діти залишаться, — можуть бути всиновлені іноземцями). але які правила (чи маємо ми право на меншу за віком дитину та ми в черзі з іноземцями чи українцями?) будуть застосовуватись до нас, якщо я українка? куди порадите звернутися за юр допомогою?
  заздалегідь дякуємо (добре, що ви є))

  Відповідь: це питання законодавством не регулюється, на рівні рішення органу опіки та піклування

 3. Світлана:

  Доброго дня .Мені 50 .Хочу отримати пенсію так як маю сина 25 років який віці 7р8міс.захворів на розсіяний склероз.інвалід з дитинства 2 група.ПФ вимагає довідку від ЛКК про те що дитина могла бути інвалідом до 6 років.ЛКК в такій довідкі-відмовив.(мотивуючи тим,що захворювання не вроджене а набуте)…Що робити? Куди звертатись? Як добитись справедливості?

  Відповідь: нажаль, тільки до суду.

 4. ирина:

  Добрый день,подскажите пожалуйста у нас 3 деток один ребенок под опекой ему 13лет.Младшему ребенку 4 годика имеем ли мы право на удостовирение богато детной семьи?(спасибо)

  Відповідь: ознайомтесь з відповідною статтею на сайті та зверніться до місцевого органу влади

 5. Таня:

  Доброї ночі. Вибачте за турботу, допоможіть будь ласка, в питанні як я можу врятувати бабусю, в правових нормах, коли невістка(з якою живе) недопускає нас?Бабуся уже зовсім квола від виснаження. Дякую.

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою, тут потрібен Суд та поліція.

 6. Анна:

  Здравствуйте! Помогите разобраться в вопросе с жэк. Ситуация такая: 5й день нет воды. Перекрыли стояк начиная с 7го этажа. Причину в жэке назвали следующую — у соседей на 7 прорвало трубу, а они отказываются разбивать стену, чтобы отремонтировать. В жэке разводят руками — ничего не могут сделать. К соседям достучаться не можем — не открывают.
  Какие могут быть наши действия чтобы хоть как-то это все ускорить? Разве нет никаких альтернатив у жэка чтоб решить этот вопрос?

  Відповідь: виключно в судовому порядку

 7. Валентин:

  Втрати посвідчення, чи можу його відновити (16 років)

  Відповідь: так

 8. Бабіченко:

  Мне 44года. Проживал с 1995 по 2018 на постоянном месте жительства в Германии. После возвращения в Украину в 2018 получил внутренний паспорт без прописки. По месту жительства в регистрации было отказано из-за отсутствия военного билета. Его у меня никогда не было. Нужна помощь по регистрации в шевченковском районе Киева(получении военного белета)

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою

 9. Доброго дня. Скажіть чи можу я. як учасник бойових дій отримати 2 гектари землі (які дають УБД), якщо я колись отримав землю після розпаювання колгоспу? Дякую за відповідь.

  Відповідь: якщо ви отримували саме зем.ділянку з тим же призначення, на яке зараз претендуєте, тоді вам буде відмовлено

 10. Наталя:

  Доброго дня.Скажіть куди мені звернутись за допомогою. Дитині 26.04.2019р.буде 6 років.У грудні місяці в устній формі,переговорила з завідуючою садочка,повідомила,що дитина часто хворіє(є довідка),що ми до школи не йдемо,а ще на рік залишимось у садочку.Зав.відповіла,що я піднімаю рано це питання,а 18,03,19р.повідомила,що я маю проситись до іншого садка,бо тут для нас нема місця.А чому я маю проситись у інший садок,якщо по ЗУ ми ще рік можемо спокійно відвідувати садочок!?

  Відповідь: зверніться за очною фаховою допомогою у вашому місті

Добавить комментарий