ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

617 комментариев on Контакти

  1. Мирослава:

    Доброго дня. Хочу другий день подати документи на виплату післяпологових онлайн. Але сайт не працює…Пише таке: Этот сайт не может обеспечить безопасное соединение.

    Відповідь: спробуйте звернутись до тех.підтримки, або ж використайте інший браузер

  2. Ірина:

    Доброго дня! Моя донька, що навчається на денному відділенні стаціонару народила дитину 8 січня цього року, академічної відпустки не брала, допомоги при народженні дитини не оформляла. Я, працююча бабуся, допомагаю доглядати дитину. Чи маю я право оформити відпустку по догляду за дитиною таким чином, щоб мені зараховувався страховий стаж в пенсійному фонді? Дякую

    Відповідь: нажаль, ні

  3. Інна:

    В продовження розмови : на які законодавчі (правові) документи можна опиратися ? Заздалегіть дякуємо.

    Відповідь: мета сайту- донести до вас інформацію через статті. Ця інформація та нормативно-правові акти в статті є, знайомтесь

  4. Інна:

    Вітаю ! Виникло питання, на яке шукаємо відповідь : після відробленої добової зміни (графік роботи — доба робоча, 3 доби вихідні) керівництво змусило йти на тренінг, який триває з 9:00 до 18:00. Фізично працівник не витримав цього і залишив тренінг, не дочекавшись його закінчення і звернувшись до лікаря через погіршення стану здоров’я. Все закінчилося лікарняним. Керівництво винесло догану з вихідними з цього наслідками. Як довести свою правоту ?

    Відповідь: в судовому порядку

  5. Валентина:

    Доброго дня. У моїй сімї є 6 д неповнолітніх дітей ( 14 — 3 рочки). У січні 2018р. пробували здавати документи для оформлення малазабезпеченої родини. Я одна в сімї працюю, а чоловік не прцює. І спираючись до нововведень у законі 2018р., що один член сімї може не працювати у звязку з тим, що є 3 і більше малолітніх дітей,я написала заяву на призначення допомоги. А 15.02.2018р. мені прийшла відмова у звязку з тим, що є працездатна особа, яка не працює. До того ж я рахуюсь як мати — одинока за старшою дитиною, яка виховується за ст.135 У моїй сімї немає транспортних засобів, не є підприємцями, ніхто не їздить за кордон. І крім моїх доходів (приблизно 6 т. в місяць) , немає ніяких інших. Поясніть, будь ласка, де справедливість? Куди ще потрібно звертатись? До суду? Наперед вдячна за підтримку.

    Відповідь: так, до суду

  6. Корнелія:

    Доброго дня!Прошу дати розяснення з таких питань:
    1. Я виховую дитину-інваліда,якій 13 років. Працюю директором школи .Чи маю право на соціальну відпустку (як мати,що виховує дитину-інваліда)в зручний для мене час чи тільки в канікулчрний час? 2.Дитині-інваліду 13 років.До сьогоднішнього дня соціальна допомога та доплата за опікунство оформлена на батька дитини(який проживає в нашій сімї ,у шлюбі зі мною)І який весь цей час не працював та був опікуном нашої дитини.Якщо батько захоче працювати,чи буду я,як мати такої дитини,мати право на вихід на пенсію у 50 років?

    Відповідь: 1. маєто право — в зручний для вас час; 2 -ні

  7. Юлія:

    Доброго дня я приписана в Рівненській обл. проживаю на данний момент у житомирській.я одинока мама кожні пів року іжджу по приписці переоформлятись.напишіть будьласка чи можу я робити те саме тільки по місцю проживання зараз?

    Відповідь: так, переведіть вашу справку з УСЗ за місцем проживання

  8. Євгеній:

    чи впливають відомості про батьків зазначені в свідоцтві про народження дитини на отримання нею паспорту ?

    Відповідь: так

  9. Євгеній:

    доброго вечора. дитині виповнилося 16 і ми подали заяву на отримання паспорту , але виникло питання у працівників УДМС щодо свідоцтва про народження дитини, а саме те що в матері зазначено прізвище, імя на українській мові а по батькові на російській мові і через це працівники УДМС відмовляють у видачі паспорту.

    чи правомірні дії працівників УДМС і що робити ? дякую

    Відповідь: без огляду документів відповісти про правомірність не можливо.

  10. Інна:

    Вітаю ! Підскажіть, будь ласка :приватний підприємець вже подав доки на закриття свого ФОП. В єдиному держ.реєстрі стоїть дата зняття з обліку — 26.12.2017 р.. Банківські рахунки закриті, але податкові перевірки ще не пройдені. Чи варто звертатися в центр зайнятості для постановки на облік, і які можливі виплати в цьому разі ? Дякую.

    Відповідь: звернення до ЦЗ можливе, виплати- відповідно до опису, що значиться в статті

Добавить комментарий