Кому надається цей вид допомоги ?

Ця допомога призначаються одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Призначення цієї допомоги не залежить від рівня доходів родини.

Варто знати, що отримати такий вид допомоги можуть не тільки громадяни України, але також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Куди звертатись ?

Орган соціального захисту населення за вашим зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання.

Умови призначена допомоги і на який період вона призначається?

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами і виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У випадку коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину. Це означає, що у разі, коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину

Варто знати, що є певна особливість щодо періоду квітень-червень 2019 року. При умові подачі документів  до кінця червня 2019 допомога буде призначатися з квітня 2019.

Які документи потрібно подати ?

 • паспорт громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (цей документ потрібно буде лише пред’явити);
 • заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина на призначення цієї допомоги (форму наддадуть у органі соц. захисту);
 • копія посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) (існує практика, що для отримання цієї допомоги органи соц. захисту вимагають саме посвідчення а не його заміник «тимчасове посвідчення», яке видавалось у випадках відсутності бланків, у тому числі це стосується посвідчень дитини);
 • свідоцтва про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Крім того, скоріше за все у вас будуть просити надати довідку про місце реєстрації вас і дітей, для того щоб підтвердити факт постійного проживання з дітьми. Хоча потрібно відмітити Постановою КМУ надання такої довідки не передбачено.

Також у вас попросять реквізити банківського рахунку куди мають бути здійснені перерахування допомоги. Якщо такого не буде надано будуть переховувати готівкою на відділення Укрпошти.

Варто знати: якщо ви звертаєтесь в орган соц. захисту по місцю фактичного проживання, то допомога призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявник. Але окремої довідки від вас не мають права вимагати цю інформацію орган соц. захисту має отримати самостійно з використанням інформаційних систем.

Інформація щодо того як і де можна отримати посвідчення батьків та дітей багатодітної родини.

Який розмір допомоги ?

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Варто знати: допомога встановлена у фіксованому розмірі, а відповідно при зміні прожиткового мінімуму все рівно залишатиметься на рівні 1700 грн.

І ще є такий важливий нюанс, що сума цієї допомоги буде включатися у розрахунок доходів родини для призначення інших видів соціальних допомог. А це означає, що це може мати вплив на статус малозабезпеченості та при призначенні субсидії, також ця сума враховуватиметься при визначення права на пільги на комунальні послуги для багатьодітних.

У яких випадках може бути припинена виплата допомоги ?

 • позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
 • відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
 • нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
 • відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
 • тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
 • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
 • втрати статусу багатодітної сім’ї;
 • смерті дитини;
 • смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.

Варто знати:  у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги ви зобов’язані у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення. Також припинення виплати може бути ініційовано центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Tags: , , , , ,

56 комментариев on Допомога на дітей для багатодітних

 1. Светлана:

  Куда обращаться якшо непрыймають документы на допомогу багатодитным з тымчасовымы посвидченямы???

  Відповідь: до обласного УСЗ зі скаргою

 2. Марія:

  Чи є сенс збирати довідки на одноразову допомогу , коли старшому синові вже в цьому місяці має виповнитися 18 , а для меншої ми не робили посвідчення?

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади за розясненням

 3. Віталій:

  Якщо в багатодідній сім’ї з трьох дітей одній дитині виповнилось 18 років мають чи інші діти право на пільги для багатодітних сімей?

  Відповідь: статус такої родини втрачається

 4. Наталія:

  Подала заяву за місцем проживання в Києві на допомогу багатодітним. При цьому отримую 860 грн (допомогу при народженні) за місцем реєстрації в іншому управлінні. На руки отримала запит для того щоб забрати особову справу з місця реєстрації і всі виплати отримувати за місцем проживання. Але виявилося, що отримати особову справу не так просто (довга процедура — її відправляють в обласний центр, там пишуть довідку-атестат і потім знову їхати за місцем реєстрації, щоб забрати справу — хочу забрати сама, бо якщо будуть відправляти це сказали буде ще довше). Мою заяву не буде розглянуто поки не буде справи. Щоб донести всі необхідні документи є місяць часу. Такі питання:
  1. Якщо пройде місяць, а справи так і не буде, мені потрібно писати знову заяву на призначення виплати для багатодітних і збирати всі нові довідки (довідка що тато не отримує таку допомогу за місцем своєї реєстрації і акт обстеження умов проживання)?
  2. Я не писала ніякої заяви про зміну місця проживання і продовження виплат по народженню. Її можна написати тоді коли вже буде особова справа на новому місці?
  Надіюсь ситуація і питання зрозумілі. Дякую!

  Відповідь:
  1) так
  2) так

 5. Людмила:

  У нас троє дітей статусу багатодітної сім´ї немає тому що коли третя дитина народилася старшому було вже 18 нам відмовили зараз старшому 20 він служить в армії ця допомога поширюється на такі сім´ї.

  Відповідь: умови призначення визначені в статті, ознайомтесь

 6. Надія:

  Добрий день!
  Родина набула статусу багатодітної, так як народилась двійня. Старший син навчається в Університеті, 12.11.1999 року народження.
  Чи празначить управління допомогу на двох дітей та до якого періоду?

  Відповідь: стаття на сайті — вам в допомогу

 7. Наталія:

  Ситуація така: я(мама) і троє дітей зареєстровані в селі Чернігівської обл, тато в Рівному. По факту проживаємо в Києві в орендованій квартирі. Виплати по народженню на третю дитину оформлені за моїм місцем реєстрації. Чи можу подати заяву по місцю проживання на виплати багатодітним, якщо 860 отримую в іншому управлінні? Або чи маю право подати заяву за місцем реєстрації, якщо фактично там не проживаю, і які додаткові документи для цього потрібні? Дякую!

  Відповідь: на сайті є оглядова стаття та інформація, ознайомтесь

 8. Євгенія:

  А якщо нам видали тимчасове посвідчення багатодітної сім’ї, ми можемо отримати виплати?

  Відповідь: в статті на сайті є вся необхідна інформація

 9. Георгiй:

  До це за документ -посвiдве ноя дитини?, та де його отримати?

  Відповідь: пояснення є в статті на сайті та в УСЗ

 10. Олена:

  Чи буде ця допомога враховуватись при нарахуванні допоми по малозабеспеченності?

  Відповідь: буде, це відображено в статті

Добавить комментарий