Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Форма №3 (мати та батька);
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

 

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Tags: , ,

137 комментариев on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Марія:

  Дитині виповнилося 18 років,але ще навчається на денній формі,коли я прийшла продовжити посвідчення багатодітної сімї,продовжили,але сказали більш неприходити,даже якщо буде навчатись далі на денній формі.Чи маю я право вимагати надалі продовження посвідчення багатодітної сімї.

  Відповідь: маєте

 2. Вже три тижні мемає бланків на посвідчення ,що робити?Львівські область.Жовква

  Відповідь: пишіть скаргу

 3. доброго дня умение пять дитей виком.вид.двох до дванацяти рокив отримала посвитченя багатодитной симй чи мають право мой дити йсти у школи бескоштовно директор каже посвитченя у школу не проходят.

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади з цього приводу

 4. добрий день ямаю пять дитей отримала посвитченя багатодитной симй чи мають право мой дити йсти ушколи бескоштовно детектор школи каже шо ви посвитченя на харчюваня нейдуть дайте будьласка витповить.

  Відповідь: цей вид пільги надається місцевим органом влади

 5. Lysa:

  Доброго дня! Я мама 3-х неповнолітніх дітей, на даному етапі знаходжусь в процесі розлучення з чоловіком. Підкажіть, будь ласка, чи залишиться в моїй сім’ї статус багатодітної після розлучення? Чи зможу я і надалі користуватися пільгою на оплату комунальних послуг як багатодітна? Дякую!

  Відповідь: так, статус багатодітної визначається по кількості дітей

 6. Ольга:

  Доброгт ядня я мама 3 діток всі малолітні,виховую іх сама
  Розлучена з чьоловіком
  На аліменти не подавала
  Чи можу я зробити собі статус багатодітна сімья і які документи для цього мені потрібні?

  Відповідь: вся необхідна інформація по вашому питанню є в статті

 7. Михайло:

  Для безплатного харчування в ліцеї крім паспорта багатодітної родини вимагають довідку про склад сім’ї. Чи мають право вимагати довідку, якщо паспорт сам по собі засвідчує необхідну інформацію?

  Відповідь: так

Добавить комментарий