Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

210 комментариев on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Надія:

  Чи може багатодітна сім’я отримувати пільги, якщо батьки дітей не праюють?

  Відповідь: залежить від ряду обставин, які висвітлені в статті

 2. Анна:

  Ми з чоловіком виховуемо 3 дітей,1 дитина від іншого шлюбу.Чи можу я отримати посвідчення багатодітної матері?

  Відповідь: інформація по призначенню статусу є в статті

 3. Подскажите, пожалуйста — семья ДБСТ(двое деток своих и семеро приемных) могут ли получить статус многодетной семьи и на что ссылаться? Спасибо

  Відповідь: стаття на сайті — вам в допомогу

 4. У статі пишиться що малозабезпеченим соц-допомога подовжуються автоматично в мене 5 дітей у квітні треба було поновляти документи
  а теперь запитаня чуму не подовжили як пишиться у статі уже травень
  грошей не отримувала
  Скажіть чому я живу у чуднівському районі а моя кума у віницькому рн її подовжили а мені ні у неї 3 дітей а у мене 5 дітей і вона получила гроші а я ні скажіть будь-ласка чуму так

  Відповідь: потрібно звернутись до Вашого УСЗ

 5. Віка:

  Якщо я получала 3400 на трьох дітей а цього місяця получила тільки 1700 чому так мені недоплатили чи потрібно знову продовжати,але я з серпня того року здавала документи’

  Відповідь: умови оформлення зазначені в статті

 6. Олена:

  Чи потрібно мати індифікаційний номер щоб вписати дитину у посвідчення чи вистачить свідоцтва про народження та виписку з пропискою.

  Відповідь: все що потрібно — зазначено в статті

 7. Чи можливо оформити посвідчення багатодітної мами онлайн?та на якому сайті якщо так!

  Відповідь: нажаль ні

 8. Анжела:

  Скажите пожалуйста если у меня было трое детей, один ребёнок погиб, имею я право оформить многодетная семья?

  Відповідь: нажаль ні

 9. Олена:

  Чи може бути мій чоловік з яким перебуваю в шлюбі також мати посвідчення багатодітного, якщо дитина від нього одна, дві від іншого шлюбу.

  Відповідь: умови видачі посвідчень значаться в статті

 10. Olena:

  Ми з чоловіком виховуємо 3 дітей. 2 дітей від іншого шлюбу. Чи може чоловік бути також багатодітним батьком?

  Відповідь: для цього статусу потрібно разом проживати та виховувати. Прочитайте статтю

Добавить комментарий