Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Форма №3 (мати та батька);
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

 

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Tags: , ,

97 комментариев on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. ольга:

  Скажите пожалуйста кто предоставляет акты с фиксацией фактического проживания и условий проживания?

  Відповідь: УСЗ (совбес)

 2. ольга:

  Скажите может ли такой Акт обстеження з фіксацією фактичного проживання за однією адресою выдать уличком?
  И будет ли правомерно если уличком впишит в довідку про склад сімї мужа и сына не прописаных в частном доме?

  Відповідь: загальна інформація є в статті на сайті, знайомтесь

 3. ольга:

  Скажите, пожалуйста, я и муж воспитываем 3 детей, муж с одним ребенком прописан у своих родителей, а я с двумя детьми у своих родителей, проживаем по одному адресу, в выдаче удостоверения нам отказали.Как быть?И могу ли я в таком случае оформить статус малообеспеченной семьи или нужна прописка моей семьи в одном месте?

  Відповідь: так, або прописка, або Акт обстеження з фіксацією фактичного проживання за однією адресою

 4. Діна:

  Ми оформили 2 місяці тому пільги на світло як знати що вони в нас є?

  Відповідь: звернутися до РЕСу за розясненням

 5. Артем:

  Що таке Форма №3 (мати та батька)?
  Обов’язково «Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації»? Чи можна отримати посвідчення по місцю проживання родини, якщо і батько і мати зареєстровані в інших містах (відповідні довідки про не видачу свідоцтва нам вислали)?

  Відповідь: на сайті є розяснюючі статті на вашим питанням, знайомтесь

 6. Інна:

  Чи має наша сім’я право на отримання такого посвідчення,якщо у нас двоє спільних дітей віком 3 роки і син чоловіка від першого шлюбу 7 років,тобто у чоловіка 3 дітей!!!

  Відповідь: всі діти мають проживати разом однією родиною, як значиться в статті

 7. Сергій:

  На автостанції відмовилися продавати квитки, з коментарем «вже не возять», хочу отримати остаточну відповідь, можна їздити міжміським транспортом за посвідченням дитини з багатодітної сім’ї, чи ні?

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади зі скаргою.

Добавить комментарий