Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Форма №3 (мати та батька);
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

 

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Tags: , ,

109 комментариев on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Марта:

  Доброго дня, якщо у родині троє дітей, найстаршому 17 років, він працює, навчається у вечірній школі, у відділі сімї, та молоді відмовляють у оформленні багатодітної родини, мотивуючи це тим, що старший не навчається на денній формі, але ж йому 17 років . Чи правомірна ця відмова?

  Відповідь: так. Знайомтесь з статтею на сайті

 2. Людмила:

  1)Якщо сімя виховує двох рідних дітей та одну дитину вони взяти під опіку- чи є ця родина багатодітною?
  2)В переліку документів, які потрібно надати для одержання посвідчень не має копій свідоцтв про смерть рідних батьків, або рішення про позбавлення, рішення про надання статусу цій дитині..-який документ потрібно надати до пакету документів для одерж.посвідчень?
  3) Якщо ДБСТ або прийомна (патронатна)сімя виховує 3 -5 дітей їм також дається статус багатодітних та видаютьсяпосвідчення?

  Відповідь: 1- ні; 2- запитайте безпосередньо в органі влади, з огляду на сімейні обставини; 3- ні

 3. Людмила:

  Доброго дня. Дайте розяснення. Сімя, виховує двох рідних дітей та одну дитину під опікою (більше року в даній сімї), вони мають право на статус багатодітної сімї. Питання — чи видаються їм посвідчення,хто видає посвідчення, бо в переліку документів, які потрібно надати до УПСЗН не має копії рішення про надання статусу дитини-сироти або позбавленого батьківського піклування. Чи небуде це задвоєнням статусу (підопікою та дитина з багатод.сімї)

  Відповідь: не зрозуміла суть питання, без огляду документів важко надати аналіз ситуації

 4. Марія:

  Доброго дня шановні юристи! В мене є теоретичне (поки що) запитання. Я, мати двох дітей, громадянка України, зареєстрована в Києві. Чоловік громадянин Російської Федерації, має посвідку на постійне місце проживання в Україні. Діти народились в РФ і мають відповідні свідоцтва про народження. В разі, якщо в нашому подружжі з’явиться ще одна дитина, чи матимемо ми право оформити статус багатодітної сім’ї? Якщо нам таке право буде надане, які документи для цього знадобляться? Народжувати і проживати плануємо в Україні.
  Наперед дякую за відповідь.

  Відповідь: інформація по вашому питанні є в статті на сайті, знайомтесь

 5. Наталя:

  Добрий день. Проконсультуйте, будь ласка, чи правомірно мені відмовили в УСЗН в визначенні моєї родини багатодітної. Ми з чоловіком одружені, двоє рідних дітей 2001 та 2003 р.н., та ще з 2015 року в нас є дитина під опікою 2001 р.н. Я з дітьми зареєстровані в одному помешканні, проживаємо всі разом (5 осіб)

  Відповідь: необхідно бачити письмову відмову. Зверніться або за очною фаховою допомогою, або ж почерпайте інформацію на сайті в статті

 6. Світлана:

  Доброго дня. Я дитина з багатодітної сім’ї, 1997 р.н., студент стаціонару. В родині ще троє дітей — 2005, 2007 та 2015 р.н. В продовженні посвідчення мені відмовили, оскільки я зареєстрована за місцем навчання в гуртожитку, а не з членами родини. Але знаю випадки, коли в такій ситуації посвідчення все ж продовжували. Скажіть, будь ласка, як довести, що маю на це право? Довідки з місця навчання та реєстрації надавала.
  Дякую

  Відповідь: ознайомтесь з статтею на сайті

 7. Руслан:

  Доброго дня,діти та батьки дитячого будинку сімейного типу можуть отримати посвідчення багатодітної сім’ї?

  Відповідь: так

 8. Наталия:

  Добрый день. Проконсультируйте, пожалуйста. У мужа ребёнок от первого брака, который периодически проживает с нами. Мою дочь он официально удочерил, и ещё у нас общий ребёнок. Можем ли мы оформить документы как многодетная семья? Спасибо

  Відповідь: не можете, в статті описано з яких підстав оформлюється цей статус

 9. Наталия:

  Добрый день. Проконсультируйте, пожалуйста. У мужа ребёнок от первого брака, который периодически проживает с нами. Мою дочь он официально удочерил, и ещё у нас общий ребёнок. Можем ли мы оформить документы как многодетная семья? Заранее благодарю.

  Відповідь: ні

Добавить комментарий