Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

243 комментария on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Добрий день у мене таке запитання на який термін видається посвідчення багатодітної сім’ї якщо дитина навчається у вищому навчальному закладі ? Чи на весь термін навчання чи по семестрах?

  Відповідь: інформація значиться в статті

 2. Дмитро:

  Доброго дня , з університету в якому навчаюсь отримав довідку про підтвердження навчання , але у ній зазначено що «довідка видана для подання до пенсійного фонду»

  Чи буде дійсна ця довідка для продовження строку посвідчення?

  Відповідь: потрібно бачити документи

 3. Іван:

  Скажіть, будь-ласка, можу я отримами пільги, як багатодітна сімя, якщо одна дитина із трьох живе окремо, але я сплачую алюменти?

  Відповідь: за умов, що зазначені в статті

 4. Подскажите пожалуйста, я ребенок с многодетной семьи мне в январе исполнится 23 я учусь на очной форме в Вузе продлят ли не мое посвідчення мне учится еще 4 года?! Спасибо

  Відповідь: умови оформлення визначені в статті, знайомтесь

 5. Алексей:

  Есть ли право получить свидетельство многодетной семьи при гражданском браке ?

  Відповідь: за рішенням місцевого органу

 6. Тетяна:

  Доброго дня!Поясніть будь-ласка,ЧИ МАЄ ПРАВО отримати посвідчення багатодітної сімї батько трьох дітей, які з ним зареєстровані за однією адресою, АЛЕ!!! діти від різних жінок і старший син фактично проживає з своєю матірю, і на нього офіційно цим же батьком сплачуються аліменти?

  Відповідь: уточніть суть вашого питання

 7. Інна:

  Добрий вечір,ми загубили посвідчення дитини багатодітної сім’ї, коли ми звернулись до РДА відновити документ нам відповіли ,що зараз немає бланків. Чи це правда? Чи повинні вони надати якийсь тимчасовий документ поки з’являться бланки?

  Відповідь: повинні

 8. Иван:

  Здравствуйте, у меня есть свидетельство ребенка из многодетной семьи, когда я ездил на автобусе с одного города в другой, т.к как они не находилось рядом — в кассе не обилечивали,а когда я показал его водителю,он отказал мне в проезде, подскажите, что делать в таком случае?

  Відповідь: звернутися зі скаргою, в тому числі до місцевого органу влади

 9. Бойчук Тетяна:

  Доброго вечора, у мене таке запитання:
  третій дитині виповнилося 6 років потрібно зробити посвідчення багатодітної сім’ї,батьки на даний момент за кордоном,і не можуть повернутись на даний момент, але є довіреність на бабусю про те що вона може представляти інтереси матері дітей в усіх державних установах, але при пред’явленні цієї довіреність їй відмовили , мотивуючи тим що обов’язково присутність одного з батьків ,але ж є довіреність . Скажіть будь ласка є таке прописано в законі і чи мали право відмовити?
  Дякую за відповідь.

  Відповідь: є, ознайомтесь в статті

 10. Анжела:

  Доброго дня,моїй дитині виповнилось 6 років я хочу їй зробити посвідчення про багатодітну сім’ю,які документи потрібні для цього і чи може хтось із рідні ці документи оформити?Дякую.

  Відповідь: почніть з ознайомлення зі статтями на сайті

Добавить комментарий