Процедура призначення

Кому надається допомога

Допомога при народженні нарається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення за місцем  проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини.

Важливо:  Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного  з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується  матері  (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж  через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу та Індивідуальний податковий номер (ІПН). Крім того необхідно надати:

—          Заяву, яка складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.;

—          Копію свідоцтва про народження дитини. (У випадку народження мертвої дитини допомогу при народженні не призначають).

—          Копію рішення про усиновлення опіки – подають лише опікуни.

Даний перелік документів є вичерпним.

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється також на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

Умови припинення виплати допомоги

Такими умовами є:

—          позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

—          відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

—         нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

—        відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

—         тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

—         припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;

—       перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

—      усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

—         смерті дитини;

—         смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. Потрібно зазначити, що рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і його усиновлення). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Важливим є те, що контроль за  цільовим  використанням  допомоги  і  створенням  належних  умов  для  повноцінного  утримання  та  виховання  дітей  здійснюється   головними  державними  соціальними  інспекторами  і  державними соціальними інспекторами органів праці  та  соціального  захисту населення разом з управліннями (відділами) у справах сім’ї  та молоді, службами у справах дітей і органами опіки та піклування  шляхом  проведення  моніторингу  виплат  і  використання допомоги,  вибіркового обстеження окремих сімей. І у разі встановлення  факту  нецільового  використання  коштів зазначені органи подають керівнику органу,  що призначив допомогу,  пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра  (сімейного  лікаря), під наглядом якого перебуває  дитина      віком      до      одного      року,     адміністрація  лікувально-профілактичного  закладу  повідомляє про це орган праці  та  соціального  захисту  населення  за  місцем проживання дитини.

У разі народження дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у 10-денний строк пілся отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до Органу праці та соціального захисту населення.

У разі перебування дитини разом з матір’ю в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі звернення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покрань за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пезніше 12 календарних місяців після народження дитини.

Кошти, що зберігаються на рахунку такої дитини в банківській установі, можуть бути використані:

-матір’ю дитини, у разі її звільнення та перебування дитини з матір’ю;

— батьком дитини чи опікуном, які забрали дитину з відповідної установи:

-дитиною після досягненню нею повноліття, у разі коли кошти не були використані одним з батьків чи опікуном;

 Розмір допомоги при народженні пілся 01.07.2014 року

(розмір та процедура, яка буде діяти в результаті набуття чинності ЗУ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»)

Розмір допомоги при народженні

Допомога при народженні виплачуватимеься у розмірі, який  не буде залежити від того, яка по рахунку дитина у сім’ї  — перша, друга, третя.

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.  Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Потрібно зазначити, що допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні дитини. А у випадку якщо дитину (на яку призначають допомогу) влаштовано у дитячий заклад на повне державне утримання, допомога призначається і виплачується також у розмірі, встановленому при народженні першої дитини. Гроші при цьому перераховують на відкритий у банку рахунок дитини.

Зверніть увагу: діти, народжені до 30 червня 2014 року отримуватимуть допомогу у розмірі встановленому на дату народження дитини ( на першу дитину- 30 960,00 грн, на другу- 61 920,00 грн, на третю та наступних дітей — 123 840,00 грн.), тобто зміни з 01.07.2017 цієї категорії дітей не торкнуться.

MJgG4BhcAHk

 

 

 

 

 

 

 

 

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні   Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506 Закон України «Про державний бюджет України на 2014 рік» http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/5515-17 Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506 Цю ж статтю російською мовою Ви можете знайти тут: http://i-law.kiev.ua/?p=473

 

Tags: , , , , , ,

Комментарии (1 140) on Допомога при народженні дитини — 2015

 1. Наталья:

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи буде мені нараховуватись виплата по листку непрацездатності по догляду за хворою дитиною, якщо я вийшла на роботу на 0,75 ставки і при цьому отримую щомісячну допомогу по 130 грн. Мені пояснюють, що я не маю права на оплату листка працездатності, так як я отримую соціальну виплату в розмірі 130грн. Дякую.

  Відповідь: все вірно, якщо ви не на повний робочий день і дитині немає трьох років, лікарняний вам не оплачиватимуть

 2. Катерина:

  Підкажіть, будь ласка, чи можуть по новим законам зняти виплату на дитину, якщо я не зверталася у дитячу поліклініку три місяця, і чи звертатись я повинна саме до педіатра чи рахується також і той факт, що я приводила дитину на щеплення?

  Відповідь: рахується, не мають припиняти виплату

 3. Любов:

  Доброго дня! Чи впливає приписка в гірській місцевості на розмір допомоги при народженнні дитини?

  Відповідь: додається 20 % до допомогу, як гірьські, але з окремого бюджету

 4. даша:

  добрий вечір, моя сестра вийшла заміж за англійця та народила в Лондоні дитину, чоловік визнав батьківство, але зараз вона проживає на Україні, чи може вона звернутися на допомогу? дякую

  Відповідь: якщо не пройшло 12 місяців від дати народження дитини- тоді може.

 5. Вита:

  в мене дитині 3 роки я подала документи з лікарні ми часто хворіємо й не можемо ходити до дитсадка мені виплачують 320 гривень чоловікова зарплата мінімальна.Чи правельно мені виплачують кошти?

  Відповідь: ви можете розрахувати за прикладом, що в статті та перевірити правильність розрахунку

 6. катя:

  Добрий вечір! я буду народжувати в листопаді 2015 року, чи отримаю я допомогу і скільки?? Дякую!

  Відповідь: так, розмір в статті на сайті

 7. Олена:

  Скажіть будь ласка, чи підлягає військовому призову батько, на якого оформлена допомога при народженні дитини?

  Відповідь: так

 8. Наталiя:

  Доброго дня!Я б хотiла дiзнатися, чи зможу я отримати кошти за народження дитини, якщо буду народжввати в Росii?

  Відповідь: так, головне проживати в Україні на час отримання допомоги

 9. Вікторія:

  Доброго вечора. Скажіть, будь ласка, чи буде мені нараховуватись допомога по догляду за першою дитиною ( на даний момент їй 2 роки), якщо мені знову скоро народжувати? І чи не вплине це на розмір виплати на 2-гу дитину. Я непрацююча жінка.

  Відповідь: допомога по догляду за дитиною скасована з 01.07.2014 року, якщо у вас наразі одна і перша дитина, і їй 2 роки, тоді вам, як виключення виплачують по 130 грн. з дворіччя і до триріччя, якщо протягом цього року у вас зявиться ще одна дитина, саме ці 130 грн.припинят ьвиплачувати. На інші виплати ці 130 грн. не впливають

 10. Ilona:

  в мене дитина померла на 2 дн1 життя, виплатили 10320,але грош1 не перестали приходити,чому? Я ж подала вс1 документи й про смерть дитини

  Відповідь: співчуваємо, зверніться до УПСЗ письмово

Добавить комментарий