Процедура призначення

Кому надається допомога

Допомога при народженні нарається одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною.

Куди і коли звертатися за допомогою

Для отримання допомоги необхідно звернутись до відділу соціального захисту населення за місцем  проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини.

Важливо:  Звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини, інакше допомогу не призначать.

Водночас допомога при народженні дитини, не одержана через смерть одного  з батьків, якому ця допомога була призначена, виплачується  матері  (батьку, опікуну) за умови звернення за нею не пізніше ніж  через 12 місяців після смерті отримувача допомоги.

Перелік документів необхідних для отримання допомоги

Для отримання допомоги необхідно передусім пред’явити паспорт або інших документ, який підтверджує особу та Індивідуальний податковий номер (ІПН). Крім того необхідно надати:

—          Заяву, яка складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.;

—          Копію свідоцтва про народження дитини. (У випадку народження мертвої дитини допомогу при народженні не призначають).

—          Копію рішення про усиновлення опіки – подають лише опікуни.

Даний перелік документів є вичерпним.

Реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється також на підставі направлених органами соціального захисту населення даних, що зазначив законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини.

Умови припинення виплати допомоги

Такими умовами є:

—          позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

—          відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

—         нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

—        відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

—         тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

—         припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;

—       перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

—      усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

—         смерті дитини;

—         смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. Потрібно зазначити, що рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомогу при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і його усиновлення). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

Важливим є те, що контроль за  цільовим  використанням  допомоги  і  створенням  належних  умов  для  повноцінного  утримання  та  виховання  дітей  здійснюється   головними  державними  соціальними  інспекторами  і  державними соціальними інспекторами органів праці  та  соціального  захисту населення разом з управліннями (відділами) у справах сім’ї  та молоді, службами у справах дітей і органами опіки та піклування  шляхом  проведення  моніторингу  виплат  і  використання допомоги,  вибіркового обстеження окремих сімей. І у разі встановлення  факту  нецільового  використання  коштів зазначені органи подають керівнику органу,  що призначив допомогу,  пропозиції щодо припинення її виплати.

Також у випадку невідвідування матір’ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра  (сімейного  лікаря), під наглядом якого перебуває  дитина      віком      до      одного      року,     адміністрація  лікувально-профілактичного  закладу  повідомляє про це орган праці  та  соціального  захисту  населення  за  місцем проживання дитини.

У разі народження дитини під час перебування жінки в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань адміністрація ізолятора або установи у 10-денний строк пілся отримання заяви матері про призначення допомоги при народженні дитини подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до Органу праці та соціального захисту населення.

У разі перебування дитини разом з матір’ю в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань допомога призначається і виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування на відкритий у банківській установі вкладний (депозитний) рахунок дитини на підставі звернення адміністрації слідчого ізолятора або установи виконання покрань за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пезніше 12 календарних місяців після народження дитини.

Кошти, що зберігаються на рахунку такої дитини в банківській установі, можуть бути використані:

-матір’ю дитини, у разі її звільнення та перебування дитини з матір’ю;

— батьком дитини чи опікуном, які забрали дитину з відповідної установи:

-дитиною після досягненню нею повноліття, у разі коли кошти не були використані одним з батьків чи опікуном;

 Розмір допомоги при народженні пілся 01.07.2014 року

(розмір та процедура, яка буде діяти в результаті набуття чинності ЗУ «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»)

Розмір допомоги при народженні

Допомога при народженні виплачуватимеься у розмірі, який  не буде залежити від того, яка по рахунку дитина у сім’ї  — перша, друга, третя.

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 гривень.  Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (860 грн. на місяць) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Потрібно зазначити, що допомога при народженні дитини призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні дитини. А у випадку якщо дитину (на яку призначають допомогу) влаштовано у дитячий заклад на повне державне утримання, допомога призначається і виплачується також у розмірі, встановленому при народженні першої дитини. Гроші при цьому перераховують на відкритий у банку рахунок дитини.

Зверніть увагу: діти, народжені до 30 червня 2014 року отримуватимуть допомогу у розмірі встановленому на дату народження дитини ( на першу дитину- 30 960,00 грн, на другу- 61 920,00 грн, на третю та наступних дітей — 123 840,00 грн.), тобто зміни з 01.07.2017 цієї категорії дітей не торкнуться.

MJgG4BhcAHk

 

 

 

 

 

 

 

 

Нормативно-правові документи, які можуть бути корисними щодо призначення і виплати допомоги при народженні   Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2811-12&p=1270204897733506 Закон України «Про державний бюджет України на 2014 рік» http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/5515-17 Постанова Кабінету міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1751-2001-%EF&p=1270204897733506 Цю ж статтю російською мовою Ви можете знайти тут: http://i-law.kiev.ua/?p=473

 

Tags: , , , , , ,

Комментарии (1 290) on Допомога при народженні дитини — 2015

 1. Надія:

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, я народила 1 травня допомогу оформила 20 травня. Лист з управління праці прийшов 16 червня про те що допомогу начислили. Чому грошей ще немає на карточці?

  Відповідь: оскільки ми не УПСЗ, та не казначейство і вашу особисту справу по допомозі не ведемо, відповісти не можемо. Запитайте в УПСЗ

 2. Юлія Кузьміна:

  Скажіть, я працювала за кордоном у країні ЄС, зараз народила дитину за межами України, де і проживаю з дитиною. Чи маю я право на допомогу?

  Відповідь: так, але за умови повернення до країни, звернення особисто в органи УПСЗ, та постійного проживання на території країни на весь час призначення допомоги.

 3. Оля:

  Дякую за відповідь.Підкажіть ще,в які строки потрібно подавати документи на оформлення виплати на дитину?

  Відповідь: не пізніше 12 місяців з дати народження дитини

 4. Оля:

  Здравствуйте!Подскажите Мы с мужем приписаны не в Киеве но по факту проживаем в Киеве,можно ли подавать документы на выплаты после рождения ребенка по фактическому месту проживания или только по месту прописки? Есле можно в Киеве, то куда именно нужно обращаться?

  Відповідь: за допомогою бажано звертатися виключно за місцем фактичного проживання, оскільки проходить перевірка умов та фактичного проживання заявника допомоги та дитини. Звертатися необхідно до районного УПСЗ за фактичним місцем проживання

 5. Тетяна:

  Доброго дня.скажіть будь-ласка, чи існує термін нарахування першої допомоги при народженні дитини.дякую.

  Відповідь: ні, законодавчо не прописаний

 6. ольга:

  Скажіть будь-ласка,ми з чоловіком приписані в різних місцях,що треба зробити,щоб прописати дитину за моєю адресою? І чи обов’язково треба приписка дитини при оформлені допомоги при народженні? Чи можливо отримати допомогу без приписки?

  Відповідь: звернутися до ДМС та надати згоду обох батьків на реєстрацію дитини. Обовязково

 7. ольга:

  Скажіть будь-ласка,ми з чоловіком приписані в різних місцях,що треба зробити,щоб прописати дитину за моєю адресою? І чи обов’язково треба приписка дитини при оформлені допомоги при народженні? Чи можливо отримати допомогу без приписки?

  Відповідь: звернутися до ДМС та надати згоду обох батьків на реєстрацію дитини. Обовязково

 8. Тетяна:

  Скажіть будьласка, у мене 4 дитина їй 3 міс. яку виплату я буду отримувати щомісяця і чи врахують мені першу виплату 12000 грн. при оформлені як малозабезпечиній сім’ї. Дякую

  Відповідь: розмір допомоги можете розрахувати самостійно, за прикладом, що в статті на сайті. Першу велику суму в 12 тис. не враховують в дохід.

 9. Настя:

  Дякую!

 10. Настя:

  Подскажите пожалуйста, я получаю пенсию за утрату кормилица и готовлюсь стать мамой (одиночкой). Мне нужно будет от чего-то отказался? Или мне будут платить пенсию и детские???

  Відповідь: якщо будеет продовжувати навчання на денній формі, пенсія буде залишена, якщо не продовжите навчання на денній формі- тоді пенсія буде зупинена, факт дитини не впливає на пенсію

Добавить комментарий