Посвідчення видаються структурним підрозділом у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів (у випадку існування Центру надання адміністративних послуг посвідчення видається цим центром):

 1. Довідка щодо місця реєстрації №13;
 2. Копії паспортів батьків (оригінал з собою мати)
 3. Копії ідентифікаційних номерів батьків (оригінали з собою)
 4. Копії свідоцтв про народження дітей (оригінали з собою)
 5. Фотокартки 3*4 по 1 шт (мати, батько, діти від 6 до 18 років)
 6. Якщо мати чи батько зареєстровані в різних місцях потрібно буде принести довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не зареєстрована, як багатодітна та не отримувала посвідчення багатодітної родини.
 7. Якщо дитина якій виповнилось 18 років навчається за денною формою навчання в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах необхідно принести довідку з місця навчання, але не довше ніж до досягнення нею 23 років.

Довідку за місцем реєстрації  від структурного підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту,  що сім’я не отримувала посвідчення багатодітної родини, необхідно принести наступні документи:

 1. Оригінали паспортів батьків
 2. Оригінали свідоцтв про народження дітей.

Після подачі цих документів, структурні підрозділи у справах сім’ї, молоді та спорту районних держадміністрацій, міських держадміністрацій Києва та Севастополя, виконавчих комітетів міських рад подають відомості про дітей та батьків багатодітної сім’ї до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та видають посвідчення.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї.Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років. При досягненні дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка.
Посвідчення видаються безоплатно!

У випадку відмови у видачі посвідчення для багатодітної сім’ї чи навпаки – при вимозі повернути уже видане посвідчення, Ви можете оскаржити це рішення шляхом надсилання рекомендованим листом ( з повідомленням про вручення ) письмової скарги на рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення (копію цієї скарги потрібно залишити у себе), до голови відповідного структурного підрозділу районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва та Севастополя, виконавчого комітету міської ради. Ці скарги повинні бути розглянуті та вирішені не пізніше одного місяця від дня їх надходження (ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).

У разі отримання відмови у задоволенні Вашої скарги зазначеними посадовими особами, радимо звернутись із аналогічними скаргою (із зазначенням про те, що Ви уже подавали скаргу на дії особи, яка зобов’язана видати посвідчення) до голови відповідної районної держадміністрації, міської держадміністрації Києва і Севастополя, міської ради та до управлінь Міністерства сім’ї, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, Міністерства сім’ї та молоді АРК.

У випадку відмови у задоволенні Вашої скарги у цих органах, Ви можете звернутись із аналогічною скаргою (із зазначенням попередніх оскаржень) до Голови відповідної обласної державної адміністрації (Міністерства сім’ї та молоді АРК) та до Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

Одночасно із зверненнями до цих органів, радимо Вам звернутись до районної (районної в місті) прокуратури із скаргою про порушення права на соціальний захист та з адміністративним позовом про оскарження рішення підрозділу у справах сім’ї, молоді та спорту, який відмовив у видачі посвідчення чи вимагає його повернення до місцевого загального суду за місцем Вашого проживання.

Інформація про те як і де можна отримати допомогу на дітей для багатодітної родини.

Tags: , ,

243 комментария on Посвідчення батьків та дітей багатодітної сім’ї

 1. Оксана:

  Доброго дня,я з чоловіком приписані окремо.Діти на моїй адресі.Чи можу я отримати посвідчення без його довідки про місце проживання(склад сім’ї),оскільки він по роботі зараз не з нами,а буде за кілька місяців.Мені такої довідки не видають без нього.

  Відповідь: нажаль ні

 2. Людмила:

  Доброго дня!Можу я отримати багатодітню якщо ми з чоловіком не розписані,а двоє дітей на його фамілії,а старша на моїй(перший шлюб)

  Відповідь: варто ознайомитись зі статтею

 3. Людмила:

  Доброго дня! Маю трьох дітей, двоє старші, досягли 23 років, молодшому — 10. Чи має молодший право отримати посвідчення дитини з багатодітної сім`ї?

  Відповідь: за умов, що значаться в статті

 4. Анна:

  діти мають право на проїзд в літній період?

  Відповідь: питання в компетенції місцевого органу влади

 5. Дарина:

  Чи потрібно заміна посвідчення багатодітних батьків після розлучення?

  Відповідь: законодавчої вимоги не має

 6. Олена:

  Живу в шлюбі, двоє дітей від першого шлюбу ,двоє від другого, дітям 21,17,6,і ні немовля,чи можемо ми отримати статус багатодітної сімї,старший син в армії

  Відповідь: стаття на сайті -вам в допомогу для відповіді

 7. Олена:

  Живу в шлюбі, двоє дітей від першого шлюбу ,двоє від другого, дітям 21,17,6,і ні немовля,чи можемо ми отримати статус багатодітної сімї

  Відповідь: за умов, які визначені в статті

 8. Ніна:

  Доброго вечора у мене двоє дітей від першого шлюбу,і одна від другого,чи можем ми отримати посвідчення?

  Відповідь: зверніться до місцевого органу влади з запитом

 9. Ніна:

  Я вже давно не проживаю з законним чоловіком, третю дитину народила від цивільного чоловіка, зараз ми орендуємо житло, чи можу я оформити пільги на комунальні послуги не долучаючи законного чоловіка? Договір оренди на житло ми не оформляли. Цивільний чоловік УБД

  Відповідь: за описаного -ні, не можете

 10. Людмила:

  Доброго дня! Якщо ми маємо посвідчення батьків багатодітної родини (дітям на даний момент 5, 3 і 2 роки), у нас народилась 4-та дитина, що потрібно зробити і які документи щоб вписати в посвідчення новонароджену?

  Відповідь: почніть з ознайомлення зі статтями на сайті

Добавить комментарий