ban1

«ВАРТО ЗНАТИ»

Шукаєте інформацію як отримати пенсію, допомогу, пільги? Зіштовхнулися з порушенням ваших прав роботодавцем? Не знаєте як діяти коли держава не виконує свої зобов’язання? Цей сайт створений спеціально для того, аби вам допомогти.

Цей ресурс — ваш путівник у сфері соціально-економічних прав, він надає актуальні поради та роз’яснення зрозумілою для вас мовою. Більше того, тут ви маєте можливість отримати відповідь на ваше конкретне запитання.

Тільки з початку цього року більш ніж півтори тисячі людей отримали консультацію від юриста сайту.

Сайт є волонтерською ініціативою Української Гельсінської спілки з прав людини та існує виключно завдяки пожертвам користувачів.

Фактично сайт працює для вас, своїх відвідувачів, а не на державу, юридичну фірму чи будь-яку іншу організацію. І буде існувати до того часу поки він для вас буде потрібний.

 

Представники ініціативи

Щербатюк Максим  — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (masimo at ukr.net)

Рибінцева Алла — волонтер Української Гельсінської спілки з прав людини

Люди, які епізодично допомагають у різних аспектах діяльності ініціативи.

617 комментариев on Контакти

  1. Олеся:

    Тоди виходить,я мала видмовитись вид дитей або передати их на виховання в иншу симю,(чого не було) щоб третю дитину порахували як першу…

    Відповідь: Шановна, Олеся, наголошуємо, відмовлятися від дітей ніхто вас не закликає та не пропонує. Так визначено законодавством, якщо попередні діти у вас на утриманні перебувають (що ви доводете довідкою про склад родини) тоді вони враховуються при підрахунку, якщо ні — то не враховуються. Прочитайте статтю на цю тему на сайті.

  2. Олеся:

    Добрий день.Тобто батько мае видмовитись вид дитей щоб вони вважалися на моему утриманни?якось не логично…

    Відповідь: Про відмову ніхто не каже. Утримання — це значення згідно чинного законодавства, за яким діти прожиають разом з батьками/одним з них, постійно, та перебувать на утриманні. Якщо за Рішенням суду- дитина проживає з батьком, то дитина перебуває на утриманні батька, навіть незважаючи на те, що мати проводить 3 дні на тиждень з дитиною або виплачує аліменти. Саме в цьому значенні мається на увазі утримання.

  3. Екатерина:

    Добрый день.Очень необходима Ваша консультация. У меня умер отец в возрасте 45 лет. На момент смерти не работал, в центре занятости на учете не состоял, пенсию не получал, инвалидом не был. Сидел дома с моим ребенком (ребенку еще нет 2 лет). Я и моя мать(жена) работаем официально. Можем ли мы (мать или я) получить помощь на погребение как на лицо находившегося на содержании по месту работы ? Возможно ли в данной ситуации получить справку с места жительства о пребывании умершего члена семьи на иждивении ?

    Відповідь: Ваш батько відноситься до категорії: Для осіб, які не досягли пенсійного віку на момент смерті, не працювали, не переубвали на службі, не зареєстровані у центрі зайнятості як безробітні.
    Відповідно Ви також маєте право на допомогу на поховання, за таких умов: Постанова КМУ «Про затвердження порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиялення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого» № 99 від 31.01.2007 року передбачає що допомога надається за останнім місцем проживання померлого з коштів місцевого бюджету.
    Допомога на поховання надається в день звернення за нею протягом шести місяців після смерті особи, у розмірі встановленому на день смерті.
    Відповідно Вам необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування за останнім мсцем мешкання Вашого батька.

  4. Олеся:

    Доброго дня!Я народила дитину,маю двох синив вид першого шлюбу,яки за ришенням суду проживають з батьком,бо я не мала власного житла на момент розлучення а батько дитей мав.дити проживають пив тиждня у батька и стильки ж зи мною.але мени нарахували допомогу як на першу дитину…що каже закон в такий ситуации? дякую!

    Відповідь: Управління праці та соціального захисту все вірно нарахувало, для того, щоб допомога була як на третю дитину, необхідно щоб діти постійно проживали з Вами, та перебували у вас на утриманні, в тому числі і не було подібного Рішення Суду, яке є у Вас зараз.

  5. Дюже дякую. А якщо дитина буде оформлений на прізвище чоловіка (враховуючи, що він естонець) не відмовлять мені в цій допомозі?

    Відповідь: Ні, прізвище дитини та національність батька не впливають на допомогу.

  6. Добрий день. У мене до вас таке запитання:
    Я громадянка України, мій чоловік громадянин Естонії і в даний момент ми знаходимося у франції. Ми чекаємо дитину, народжувати буду в Парижі, після народження дитини хочемо переїхати на Україну. Чи зможу я оформити допомогу на дитину і які докумменти для цього необхідні?! Дякую

    Відповідь: Можете, в статті відповідній на сайті описані умови отримання та перелік документів, з урахуванням Ваших особливостей.

  7. Дима:

    Повчальна історія

    Продовжуючи тему про сервіс та обслуговування на станціях Укрзалізниці я розповім вам одну маленьку повчальну історію , яка трапилася зі мною.
    PS: Люблю подробиці , отож історія буде виглядати , як справжнє кіно.
    Мене звати Дмитро, моя робота полягає у тому, що більшість свого робочого часу я проводжу у відрядженнях, подорожуючи по різних куточках нашої матінки країни -України. Користуючись послугами перевізної компанії Укрзалізниця я на собі відчув усі переваги та недоліки в обслуговуванні пасажирів. Станцій я побачив , скажу вам, немало.

    Отож розпочнемо нашу історію.

    20.08.2013р. отримавши лист про відрядження я поїхав купувати квитки до найближчої залізничної каси у м. Хмельницькому. Квитки купував до ст. Цвіткове Одеської залізниці, одночасно беручи квиток туди та назад.
    21.08.2013р. благополучно добравшись до місця відрядження я розпочав займатись необхідними справами. Вже під кінець робочого дня я виріши завітати на станцію Цвіткове для уточнення графіку відправлень поїздів. По телефону з’єднавшись з дружиною я взнаю , що є квитки на потяг який відправляється значно раніше, а ніж той на котрий я мав квиток.

    PS: в Хмельницькому я придбав квиток на поїзд № 397П (Тясмин) «Черкаси – Львів» , який відправлявся о 19:42 по станції Цвіткове. А поміняти квиток я хотів на поїзд № 41П «Дніпропетровськ — Львів» з часом відправлення 17:49. Якби це сталося , то по часу я вигравав майже 8 годин.

    Але цього не сталося. Віддавши квиток касиру, вона люб’язно підрахувала суму втрати при поверненні квитка. Я був у шоці! З суми вартості квитка у 141 гривню вам повернули б усього 41 гривню, круто — чи не так! Блєснувши своїми математичними здібностями , мій мозок підсказав мені , що це невигідна угода і я люб’язно їй відмовив.
    Вештаючись по залу очікування я переглядав графіки відправлення поїздів. Мою увагу привернув досить звичний чорним по жовтому фону напис «Транзитний парк», а трішки нижче перелік поїздів, серед них і був мій потяг № 397П. Не придавши особливого значення написаному я пішов у магазин купувати собі морозиво.
    Повечерявши та розпрощавшись з товаришами по роботі я відправився на станцію Цвіткове чекати прибуття свого 397-го потяга.
    19:40 – а поїзда то нема, подумав я , напевно запізнюється…?
    Матюгальник по станції мовчить, ніяких оголошень про затримку не має.
    19:50 – я йду до каси вияснити, що трапилось.
    Зустрівши касира та тикнувши йому білета під ніс з запитання , а де поїзд, я отримав змістовну відповідь – «А він вже поїхав..» .
    «Стоп.! Як поїхав..!? ось білет, ось станція Цвіткове, а де поїзд..?!»
    Касир : » А він відправився з транзитного парку.» – спокійно вона мені відповідає.
    Я: «З якого транзитного парку, в білеті ж вказана станція Цвіткове ..! І де цей транзитний парк знаходиться ? »
    Касир : «В кілометрі звідси»
    Я випав в осадок! — «І що тепер робити..! ?»
    Касир : «Здавайте білет.»
    Здавши білет і розписавшись у відомості, я отримав компенсацію у розмірі 25 грн. з копійками.!
    20:35 – касир на розслабоні клацає по клаві та шукає мені квиточки до рідного міста.
    Нарешті знайшовши вільні місця на поїзд №70 Маріуполь – Львів, який таки дійсно відправляється зі станції Цвіткове, а не з якогось там транзитного парку, про який знають тільки місцеві жителі, а то може й не кожен, я отримую білети на руки зі словами «Я особисто прослідкую , щоб Ви цього разу сіли!» . З сумом та біллю на душі відповідаю,- «А міг би вже їхати додому…». Розвернувшись та поплентавши у напрямку притулка я все думав : «А де ж все-таки знаходиться цей транзитний парк..? І чому відправлення звідти, адже ж в білеті чітко написано ст.Цвіткове.»
    1:00 – Вокзал. Серед хропоту та смердючого запаху чекаю прибуття поїзда.
    1:05 – Не стерпівши злої воні виходжу на вулицю вдихнути повітря.
    1:12 – На горизонті з’являється яскравий прожектор потяга – біжу в сторону 18-го вагона — добігаю лише до 15-го. Повільно пересуваючись вагонами розчищаю собі дорогу, час від часу ухиляюсь від розкинутих кінцівок сплячих пасажирів.
    1:20 – Розбудивши сплячу провідницю показую свої білети та пояснюю чому опинився у 18-тому вагоні.

    PS: Пояснюю: один квиток в мене був до станції Миронівка і я мав їхати у вагоні №2, а потім потрібно було пересідати у вагон №18. Враховуючи те , що на проміжній станції потяг стоїть усього 2 хв. розумніше було сідати зразу у 18-тий вагон.

    Зручно помістившись серед мішків з постільною білизною та слухаючи улюблену музику стараюсь заснути, час від часу прокидаюсь від затерпаючої болі у ногах.
    Відчуваю , що наближаємось до станції пересадки, у цей момент повз мене пробігла бабулька віддаючи свою постіль провідниці. Сиджу на місці та чекаю зупинки, раптом на мене біжить та ж сама бабця яка мала щойно виходити. З’їздивши мені по ногах своєю «кравчучкою» та не видавчш ні пари з вуст вона таки вилазить з потяга.
    Отримую постільну білизну та прямую на ще тепле місце де відпочивала бабця.
    Вмостившись по-зручніше на збитому матраці намагаюсь заснути, сон перериває храп пасажира.
    Прокинувся під ранок від холодного вітру , який дув з вікна. Трохи повалявшись на твердому ліжку встаю та йду у напрямку туалету. Простоявши довжелезну чергу нарешті в нього потрапляю. Вмивши обличчя та витершись дерев’яним рушником розумію , що я вже прокинувся.

    PS : І це ще не усі прєлєсті плацкартних вагонів, буває і гірше.

    9:00 – Рідний вокзал Хмельницького. Куча народу вивалюється з потяга. Прямую в сторону зупинки не реагуючи на приставання місцевих таксистів.
    10:00 – Я вдома, відчуваю себе у безпеці.

    PS : Висновки з моєї історії може зробити для себе кожен сам.
    Отож, втративши власні кошти , які міг заробити у відрядженні я впевнююсь з кожним разом все більше і більше, що Укрзалізниця просто заробляє на перевезеннях гроші і нічого більше, а сервісом про який там усі говорять навіть і не пахне.

  8. Оля:

    Доброго дня! дуже дякую вам за допомогу в отриманні інформації щодо виплати допомоги у звязку з вагітністю та пологами.Сьогодні хочу запитати вас про пільги для дітей ,які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.Справа в тому ,що мій чоловік є евакуйованим із Припяті,має 2 категорію,на основі цього і наш син також має статус дитини яка потерпіла від аварії на ЧАЕС.А запитання моє стосуеться статті 30 п.6 і п.13 (Закон України про статус і соціальній захист громадян,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи)запитання полягає в тому чи виконуються ці пункти ,чи не призупиняли їх дію якісь постанови,тому що ні до стажу нічого не зараховувалося і чи вважати щомісячну виплату в розмірі 16,5 грн 50%мінімальної зарплати? Дякую

    Відповідь: Ці пункти Закону зазнавали змін на підставі Постанови КМУ, далі Рішенням Конституційного Суду N 6-рп/2007 від 09.07.2007 визнано ці зміни (маєть на увазі випалата яку ви отримуєте у розмірі 16,5) незаконною, але державні органи в особі ПФУ не припинили виплачувати в такому маленькому розмірі, ігноруючі Рішення КСУ, та спирались на Постанову КМУ. Більшість людей, які опинились у Вашій ситуації, звертались до суду, та вже після винесення позитивного Рішення -до виконавчої служби. Тобто, і ми радимо Вам звернутися до суду, тому що виплата в розмірі 16,5 є незаконною та неконституційною.

  9. Оксана:

    Доброго дня! Можливо ви допоможете і надасте мені відповідь.Минулого року всім мешканцям нашої вулиці принесли з газової контори попереждення про заміну труби що йде по нашій вулиці,а також про заміну труб що йдуть до кожного будинку(це приватний сектор).Далі вулицю розкопали,трубу кинули і так залишили,нічого не підключивши,вулиця довго стояла розкопана,в яму з трубою вже почали скидати сміття,робочі приїхали і просто засипали цю трубу,не сказавши слова коли і чи взагалі поновляться роботи.Цього року в липні місяці нам знову принесли попередження про підключення до нової труби до 1 вересня,але всі роботи повязані з цим мають виконуватися за наш кошт,мотивуючи це тим що нашої вулиці немає на балансі,тобто ми самі маємо розкопати вулицю,купити всі матеріали,оплатити послуги працівників газової служби, все це ми маємо зробити без кошториса на ці послуги .Зверталися в газове господарство ,там кажуть що ремонт плановий,от і виникає запитання чи маємо ми платити за цей плановий ремонт і чому нам не дають перелік необхідних матеріалів і взагалі не кажуть яка вартість цих робіт? Підкажіть будь-ласка як нам вчинити в даній ситуації,куди звертатися і які документи нам мають надати.Наперед вдячна вам за відповідь.

    Відповідь: Передусім необхідно уважно прочитати газовий договір, що в ньому передбачено стосовно ремонту та експлуатаційних витрат на утримання газопровіду. Без договору дуже важко щось прокоментувати, також важливо у кого на балансі цей газопровід. Безумовного порадимо звернутися з письмовим запитом до Облгазу та Прокуратури, але можливо що обслуговування лежить на балансоутримувачі.

  10. Елена:

    Здравствуйте.Продается квартира с «осложнениями». В квартире прописаны и живут мама (сестра полноправного собственника) с дочкой, добровольно они выписываться и выезжать не хотят.+8000 грн. долг за коммун.услуги.Скажите, пожалуйста, какие шансы через суд выписать и выселить жильцов, если мы приобретем эту квартиру,и стоит ли вообще этим заняться с юридической точки зрения?

    Відповідь: Юридична порада наступна: придбати нерухомість вже після зняття з реєстрації людей, які там проживають. І не лише після отримання нинішнім власником Рішення суду про зняття з реєстрації та виселення,а безпосередньо після фактичного виконання Рішення.
    Звісно і Ви можете звертатится вже як власник, після купівлі квратири, до суду, потім до викнавчої служби, але часом це займає багато років, зусиль та коштів. Вибір робити лише Вам.

Добавить комментарий