images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. Andrii:

    Доброго дня!
    Допоможіть розібратись у нас з дружиною різні прописки допомогу на дитину хочемо оформити на дружину там і зараз фактично проживаєм , але реєстрацію(прописку) дитини зробити по прописці моїй що для цього потрібно зробити ? спочатку зареєструвати дитину а потім звертатись за допомогою …….?

    Відповідь: так, або в такій послідовності, що ви зазначили, або ж одночасно з подачею заяви до УПСЗ про призначення допомоги та заяви до того ж УПСЗ про реєстрацію дитини. Детальніше читайте в статті на сайті

  2. Санжаровська Лілія:

    Чи потрібно на підприємстві (чисельністю — 23особи) створювати комісію, для підтвердження листа непрацездатності?

    Відповідь: так

  3. НАТАЛІЯ:

    Доброго дня! Документи про надання соціальної допомоги при народженні дитини подавала в березні 2014 року. Тоді вже діяло законодавство про те, що орган соцзахисту сам передає міграційній службі документи про реєстрацію новонародженої дитини. Я про це дізналася приблизно через місяць від знайомих і думала, що це робиться автоматично.Отже, думала, що моя дитина приписана. Сьогодні випадково дізнаюсь з інтернета, що виявляється потрітрібно було ще тоді писати заяву про реєстрацію та сплачувати держмито,а цього я не робила (ніхто не сказав\не вимагав).Тому логічно розумію,що дитина, якій на сьогоднішній день вже півтора роки, таки ніде не прописана. Соціальні органи мовчать, мов риби, щоб не донести до людей лишньої інформації для того, щоб зменшити свою роботу, яку вони зобов’язані виконувати по закону. Це приносить незручності простим людям, зокрема молодим мамам, в яких обмаль часу, особливо на те, щоб «іти в ногу» за нашим швидкоплинним законодавством!
    А тепер скажіть, будь ласка, що мені робити, щоб все таки зареєструвати місцепроживання моєї дитини? Іти в соцзабез з тією заявою і квитанцією про сплату держмита і нехай реєструють разом з міграційною службою? Чи мій час втрачено і мені звертатись у ЦНАП для реєстрації дитини на загальних підставах (пройшло вже рік і кілька місяців з дня подачі заяви про призначення соцдопомоги при народженні дитини)?

    Відповідь: ні, реєстрацію проживанн дитини робіть в звичайному порядку самостійно через органи ДМС.

  4. Лида:

    Підскажіть
    будь ласка,дитині вже рік,а ми її ще не
    прописали( ми будем платити штраф? чи її
    просто пропишуть?

    Відповідь: штрафу не буде, але зареєструвати потрібно

  5. Денис:

    Чи є якісь посилання на законодавчі акти, знаючи наші служби вони зроблять все, щоб нічого не робити. І по сплаті держмита яка сума і де взяти реквізити куди його оплачувати.

    Відповідь: звісно є, в статті про допомогу при народженні

  6. Наталія:

    І ще питання. І ніякої довідки про те, що дитина, ще не зареєстрована за моєю адресою не потрібно? Виключно перечінь докумнетів, які вказано: паспорт,ІПН, заява і копія свідоцтва про народження? Ніяких заяв від батька, що він не заперечує, акту про те, що я проживаю не за адресою своєї реєстрації, а за адресою реєстрації чоловіка, нічого цього не потрібно?

    Відповідь: не потрібно, перелік документів виключний, він в статті на сайті. Знайте свої права та відстоюйте їх

  7. Наталія:

    Добрий день!
    Збираюсь іти подавати докумнети для отримання допомоги при народженні дитини. Цікавить питання: я прописана за одною адресою, чоловік за іншою. Дитину будемо реєструвати за адресою реєстрації чоловіка. Але допомогу буду оформляти на себе (рахунок в банку відкрито на моє ім’я). Чи потрібна присутність чоловіка при подачі документів?

    Відповідь: ні, не потрібна

  8. Дарина:

    доброго дня. народила дитину пів року тому не в УКраїні. зараз збираюсь подавати документи на допомогу. то ж підкажіть, з чого розпочати? реєстрації чи одразу подавати документи в собес?
    дякую.

    Відповідь: на ваш вибір, закон дозволяє в цьому випадку обирати. Але краще, почати з прочитання статті на сайті, знати свої права і вже далі приймати рішення

  9. Наталія:

    Доброго дня!
    Учора звернулася до органу соцзахисту з питанням реєстрації новонародженого. Вони сказали, що це довга процедура и швидше буде напряму (можливо просто не хочуть брати додаткову роботу на себе..). Наскільки я розумію, то питанням прописки зараз займаються центри надання адмінпослуг. Підскажіть, будь ласка, які документи потрібні, якщо батьки мають різні прописки? Потрібно й досі брати довідку, що дитина не прописана за місцем реєстрації батька, наприклад, якщо плануємо прописати її за моєю адресою? Чи потрібна присутність обох батьків? І якими нормативно-правовими актами регулюється порядок прописки новонароджених? Заздалегідь вдячна.

    Відповідь: УПСЗ просто не хочуть робити свою роботу. Перелік нормативних актів,вказан в статті на сайті

  10. Дмитро:

    Доброго дня, якщо дитина неприписана майже 2 роки, що грозить батькам за законодавством?

    Відповідь: адмін штраф

Добавить комментарий