images (1)

Де  може бути  зареєстроване місце проживання  новонародженої дитини ?

Місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років, є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров’я, в якому вона проживає.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачі) або у відповідних випадках, де не проживає опікун або не знаходиться навчальний заклад чи заклад охорони здоров’я, в якому вона проживає.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

На те, щоб виконати це, батькам дається три місяці з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них можна звернутися в регіональний Центр надання адміністративних послуг.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява (яка заповнюється в самому Центрі) ,  паспорти батьків, свідоцтво про народження дитини, квитанція про оплату держ. мита.

За бажанням батьків, документи для реєстрації місця проживання новонародженої можуть бути подані до органів РАГС одночасно з державною реєстрацією народження дитини.

Реєстрація  місця проживання дитини через органи соц. захисту

Також є можливість зареєструвати місце проживання новонародженої одночасно з подачею заяви на державну допомогу при народженні дитини.

Зокрема законодавством тепер передбачено, що реєстрації проживання новонародженої дитини відбувається під час оформлення допомоги при народженні.  Сама реєстрація визначена у зміненому Порядку  призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми

Для реєстрації місця проживання дитини одним із батьків (опікуном) до органу соціального захисту населення подається квитанція про сплату державного мита або копія посвідчення, яке дає право на звільнення від сплати мита.

Як проходить реєстрація місця проживання новонародженої дитини:

Орган соціального захисту населення у строк до трьох календарних днів надсилає територіальному підрозділу ДМС інформацію за формою, встановленою МВС, та документи, необхідні для реєстрації місця проживання новонародженої дитини.

Територіальні підрозділи ДМС у строк до п’яти календарних днів після надходження зазначених документів подають органу соціального захисту населення інформацію про реєстрацію місця проживання дитини.

У разі коли особа, яка звернулася за допомогою, подала неправдиві відомості про реєстрацію місця свого проживання, територіальний підрозділ ДМС повідомляє про це органу соціального захисту населення, який надсилає зазначеній особі інформацію про неможливість зареєструвати місце проживання дитини.

У разі звернення осіб, місце проживання яких не зареєстровано, осіб, які вимушені були залишити місця проживання з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та не мають можливості зареєструвати новонароджену дитину, рішення про призначення допомоги при народженні дитини приймає орган соціального захисту населення на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов, складеного за місцем фактичного проживання сім’ї.

Tags: , ,

421 комментарий on Реєстрація проживання новонародженої дитини по новому

  1. юля зз:

    мне отказывают в регистрации новорожденного ребенка,нет документа про право власности.

    Відповідь: це правомірна відмова, якщо у вас немає документів на нерухомість, як же вам можуть зареєструвати дитину за цією адресою?

  2. Святослав.:

    цивільному шлюбі народилася спільна дитина. На теперішній час дитині 1р.і 10 міс. Жодного разу дитина не була прописана.
    Розійшлися з дружиною. Дитина зараз з дружиною. Зараз проживаємо окремо.
    Я не позбавлений батьківських прав, матеріально і у інший спосіб допомагаю виховувути дитину.

    Дружина хоче прописати дитину до себе, у власну (приватизована, дружина придбала її собі сама). Я у 2014 році написав нотаріально засвідчену заяву про відмову від майнових прав на її квартиру.

    Дружина вимагає від мене (з її слів , за порадою адвоката):
    1. довідку з ЖЕКа (ф№3)
    2.довідку з ДМС (додаток 11)
    3. нотаріально засвідчений дозвіл від мене на прописку дитини до неї в квартиру.

    Я стверджую, що п.3 не потрібен.
    Також є сумніви, щодо п.2.

    Будь-ласка, прокоментуйте, та поясніть, який саме перелік документів потрібен.
    З повагою,

    Відповідь: без п. 3 -потрібна ваша особиста присутніть в органах ДМС, тому всі перелічені пункти дійсно необхідно, якщо ви особисто не будете присутні при реєстрації місця проживання.

  3. Віталій:

    Добрий день. Сьогодні у відділі соцзахисту сказали, вже не потрібно реєстрації проживання дитини для отримання одноразової допомоги при народженні. Добре, але чи можна при оформленні допомоги одночасно і зареєструвати дитину через відділ соцзахисту? З них цю функцію зняли і потрібно вже безпосередньо звертатися до органу ДМС чи вони просто не хочуть робити лишню роботу?
    І ще. Я прийшов у той же відділ і хотів оформити одноразаову допомогу. Менц сказали, що мусить прийти мати і написати заяву на одноразову допомогу інакше їй не буде нараховуватись стаж. Чи це дійсно так? Дякую.

    Відповідь: ні, це не так. Як вимагає закон-зазначено в статті на сайті

  4. Тетяна:

    В паспортному столі відмовили в реєстрації місця проживання новонародженої дитини по місцю реєстрації проживання обох батьків,які перебувають в зареєстрованому шлюбі .Підстава для відмови – подача завіреної в БТІ копії свідоцтва на право власності будинку (оригінал загублено,подана копія на видачу дубліката),Чи правомірні дії працівників паспортного столу

    Відповідь: ні, беріть письмову відмому та оскаржуйте

  5. Як зареєструвати новонароджену дитину,якщо я зареєстрована в іншій області,де працювала до народження дитини(тепер проживаю з батьками де і народжувала)чоловік навчається, але зареєстрований у своїх батьків,так як він навчається у військовому закладі не має змоги отримати довідки ,що дитина не зареєстрована з ним,а я не маю змоги поїхати по своєму місцю реєстрації,чи є якісь дозвільні документи(доручення чи заява) щоб за мене зареєстрували мої родичі по моєму місцю реєстрації

    Відповідь: зверніться до органу ДМС і при згоді батька та матері дитина буде зареєстрована.

  6. Олександр:

    Чи можу я зробить довіреність на свої всі документи, щоб за мене взяли справку?

    Відповідь: нотаріальну -так, але враховуючи ситуацію з мобілізацією, можливо, що відмовлять навіть по довіреності

  7. Олександр:

    Раніше я писав, нижче історія переписки.
    Мені сказали підійти в паспортний стіл, і взять справку, що там не приписали його.
    +взять: сводотство про народження дитини; паспорт свій; приписне.
    мене можуть забрать в армію із паспортного?
    що я повинен знать, перед тим як йти у паспортний?

    Відповідь: питання з амріє -залежить від вашого статусу, в цілому-можуть

    Цікавить таке питання:
    я приписаний в одній області, жінка-в іншій, розписувались ще в іншій області!
    народилась дитина там де жінка родом, пішли приписувать, і нам сказали, що потрібно йти у воєнкомат по місцю моєї приписки, щоб вони затвердили, що ми не там його приписали!
    чи правомірно вони зробили, і що маю я знати в даному випадку?
    дякую!

    Відповідь: неправомірно, воєнкомат та ваш облік нік не впливає на реєстрацію народження дитини. Просіть письмову відмову

  8. Юрій:

    При реєстрації новонародженого разом з мамою(де прописані і всі попередні четверо дітей) з мене вимагають довідку,так як я тато прописаний в іншому районі області,що я не прописав дитину по місцю своєї реєстрації….підскажіть чи правомірні такі дії, враховуючи той факт, що вони самі повинні перевірити чи не зареєстрована дитина ще десь, а також те що свідоцтво про народження я щойно отримав перед тим зранку як до них звернувся….

    Відповідь: не правомірні, оскаржуйте

  9. ната3223:

    Незрозуміла,Як це ,»заява про реєстрацію місця народження дитини»?і скажіть , в їх обовязки входить реєстрація проживання дитини?

    Відповідь: ознайомтесь з статтями на сайті, в яких розповідається про цю допомогу. Тоді вам буде зрозуміло, що ми маємо на увазі

  10. ната3223:

    Мені відмовили в прийнятті заяви на допомогу при народженні в зв’язку з тим, що в мене дитина неприписана, але я невідмовляюсь в подальшому її прописати за місцем свого проживання, що в соцбезіі повідомила!мені сказали прийти з пропискою, тоді і оформлять.чи правомірно це з їхньої сторони і чи не вони мають прописати?

    Відповідь: правомірна відмова, якщо ви не подали заяву про реєстрація місця народження дитини одночасно з заявою про призначення допомоги. Читайте статтю

Добавить комментарий