Як звернутися в міліцію ?

У разі якщо відносно вас готується або вже було скоєно злочин чи адміністративне правопорушення, ви володієте інформацією або стали свідком таких подій, ви маєте право звернутися до міліції з відповідною заявою чи повідомленням.

Стаття 10 Закону України «Про міліцію» та наказ МВС України від 19.11.2012 року № 1050 «Про затвердження Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах і підрозділах внутрішніх справ України заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та положень про комісії» покладає на міліціонерів обов’язок приймати і реєструвати заяви й повідомлення та своєчасно приймати по таких заявах (повідомленнях) рішення.

 

Важливо пам’ятати при зверненні до служби «102»!

В ситуації, коли необхідна термінова допомога, слід телефонувати до служби «102», назвати себе та чітко і зрозуміло пояснити що сталося, а також вказати адресу де необхідна допомога.

Якщо ви не можете назвати точну адресу, слід детально описати місце події, назвати орієнтири, наприклад назви магазинів, підприємств чи державних установ, які знаходяться поряд, тощо.

Ваш дзвінок буде прийнято та зареєстровано оператором і на виклик направлять патруль міліції чи дільничного інспектора.

Обов’язково зверніть увагу, що анонімні заяви та повідомлення не реєструються, тому у разі відмови назвати себе, існує ризик, що на ваше повідомлення не буде невідкладної реакції.

 

Пам’ятайте!

Будь-які дзвінки на номер 102 є безкоштовними, навіть з мобільного телефону.

 

Зверніть увагу!

Працівник міліції на території України незалежно від посади, яку він займає та місцезнаходження і часу, в разі звернення до нього громадян з заявою чи повідомленням про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у разі безпосереднього їх виявлення зобов’язаний вжити заходів до попередження і припинення правопорушень, рятування людей, подання допомоги особам, які її потребують, встановлення і затримання осіб, які вчинили правопорушення, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції.

Тому, у разі необхідності, звертайтеся за допомогою до міліціонерів, які знаходяться поряд!

 

Знайте!

Якщо подія вже сталася і немає необхідності в негайному реагуванні, краще звернутися із заявою до найближчого відділку міліції. Така заява може бути подана письмово або усно.

У разі подання усної заяви, на її підставі міліцією складається протокол, який ви маєте прочитати та підписати.

При подачі письмової заяви в ній слід вказати найменування органу до якого вона подається, ваше ПІБ та контактні данні: адресу та номер телефону (у верхньому правому куті), детально викласти обставини події, яка сталася, прикмети причетних осіб, написати чого ви вимагає (наприклад, притягти відповідальну особу до кримінальної відповідальності), поставити дату та підписати.

 

 

Шаблон заяви:

Начальнику назва відповідного підрозділу міліції МВС Україні в найменування населеного пункту (регіону)_______________________________(Прізвище, ім’я, по батькові)

_______________________________

(ПІБ особи, що підписує заяву, адреса місця проживання, телефон)

 

ЗАЯВА

 

Детальний опис обставин справи з виказанням ПІБ причетних осіб або їх прикмет та свідків, які можуть підтвердити ваші слова…

 

Враховуючи викладене, прошу (необхідно вказати ваші вимоги, наприклад):

1. Притягти ПІБ особи до відповідальності.

2. Про результат розгляду заяви повідомити мене письмово.

 

Дата » ___ » __________ ______                 Підпис __________ (ПІБ) __________________

 

 

Далі ваше звернення реєструється і вам мають видати талон–повідомлення, в якому, серед іншого буде вказано хто саме прийняв вашу заяву, її короткий зміст та номер за яким її зареєстрували.

 

Знайте!

Якщо у вас немає можливості або бажання особисто звернутися до міліції для подачі заяви, ви можете направити її листом. У цьому випадку, бажано направляти такого листа рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням на адресу відповідного підрозділу міліції.

 

Важливо!

Якщо події, викладені у вашій заяві, не стосується компетенції міліції, то таку заяву працівники міліції також зобов’язані прийняти, зареєструвати й передати до відповідного органу, до компетенції якого вона належить (наприклад до Служби безпеки України, прокуратури України, тощо). Про такі дії міліція зобов’язана повідомити автора звернення.

 

Особливості реєстрації заяв про злочин

При подачі заяви (повідомлення) про злочин орган міліції зобов’язаний внести інформацію, викладену у заяві, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви (повідомлення) про злочин може бути оскаржена заявником слідчому судді.

 

Пам’ятайте!

Завідомо неправдиве повідомлення про злочин тягне за собою кримінальну відповідальність, а завідомо неправдивий виклик міліції – адміністративну відповідальність, тому необхідно утримуватися від таких дій.

 

Права особи, яка звернулася із заявою:

—        особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви;

—        знайомитися з матеріалами перевірки;

—        подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу;

—        бути присутнім при розгляді заяви чи скарги;

—        користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

—        одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;

—        висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги;

—        вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень.

 

Знайте!

По кожній зареєстрованій заяві (повідомленні) після проведення розслідування або перевірки компетентний орган має прийняти відповідне рішення.

 

Пам’ятайте!

Дії чи бездіяльність працівника міліції (зокрема, якщо немає реакції на дзвінок до служби «102» або відсутності дій при безпосередньому зверненні) можуть бути оскаржені до вищестоящого органу міліції (наприклад, обласного управління міліції) або до прокуратури.

Крім того, дії чи бездіяльність допущені при розслідуванні кримінальної справи, а також рішення про зупинення досудового розслідування чи закриття кримінальної справи можуть бути оскаржені слідчому судді.

 

Важливо не забувати!

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

 

Tags: ,

201 комментарий on Як написати заяву в міліцію ?

  1. Віта:

    в магазині де я працюю неоформлена вчинили крадіжку, все зафіксовано поліцейскіми та слідчими, надано відео, опізнано особистість крадія, продавці в якості свідків. Що робити коли директор вимагає від продавців віддати гроші за вкрадений товар, погрожуючи написанням заяви про підозру в соучаствії, мовляв «спеціально не побачили», «стояли на шухері)»!? Як себе захистити?

    Відповідь: звернутися до поліції з заявою на робтодавця та Інспекції з праці

  2. Олена:

    Як вчинити при відмові у відділку надати письмову письмову відповідь про результати розгляду заяви? Вони мотивують відмову тим, що по крадіжці телефона (уточнюю- айфона) таку відповідь не дають.

    Відповідь: написати клопотання відповідно до вимог КПК України.http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/4651-17

  3. Марина:

    Подарована квартира на мене від постороньої людини 8 років тому. Коли дарували квартиру моя баба яка до квартири відношення не мала, попросила мене її зареєструвати поскільки їй потрібно буде звертатися часто до лікарні. Пройшло вісім років баба зареєстрована в квартирі но непроживала , баба звертається до дільничого спустя вісім років із заявою що її недозволяють проживати в квартирі. Будь-ласка порадьте мої права по відношенню до баби?

    Відповідь: звертатися до суду та знімати її з місця реєстрації.

  4. Аліса:

    Доброго дня!
    у мене нещодавно викралди телефон, в той же день написала заяву у найближчому відділенні міліції, поспілкувалась зі слідчим, все наче добре. питання в іншому, чи маю я право у телефонному режимі дізнатися про хід справи і що мені для цього потрібно? тому що, коли я зателефонувала до міліції, мені одразу сказалии — шукають (без питань хто я і чому цікавлюсь), на моє прохання поговорити зі слідчим, сказали що тільки не по телефону і взагалі, що мені слід особисто прийти до цього відділення з паспортом і тільки в цьому разі мені дадуть якусь відповідь. чи це коректно?

    Відповідь: абсолютно, або на письмове звернення вам має бути надана відповідь, або на особисте

  5. назар:

    Доброго дня.таке питання позичив певну суму коштів а людина не повертає і кожен раз відтягує зустріч.розписок немає але є запис розмови де людина визнає і вказує розмір суми,смс повідомлення і є свідки що людина отримала кошти.

    Відповідь: звертайтесь до суду та міліції

  6. сергій:

    добрий ранок.у мене така проблема,з 15.01 16.01 2016 року був викрадений мобільний телефон.був викликаний наряд поліції і складена заява,але мені небуло видано талон повідомлення щодо реєстрації заяви.що в цьом випадку потрібно робити?

    Відповідь: звернутися письмово в рай.відділок

  7. Володимир:

    P.S. при потребі надам всі докази в т.ч. фото і відео

    Відповідь: це ви вже вирішуєте з слідчими

  8. Володимир:

    Скажіть будь ласка , як мені поступити в такій ситуації. Близько 3 років тому мене і моїх родичів побив сусід Лозинський Орест , що проживає в м.Дрогобич по вул . Зварицькій , справу передано в суд який дотепер триває , штучно затягується ,сусід далі поводить себе зухвало та ще більше знахабнів відчуваючи свою непокараність .Куди дзвонити і до кого звертатись ? Нещодавно племінник мого кривдника Лозинський Ігор привселюдно мена копнув в сідницю на що я написав заяву в поліцію м.Дрогобича наразі навіть до дільничого мене не викликали для дачі показів .будьласка допоможіть!!! а то вже набридло терпіти наругу!!!

    Відповідь: до суду та міліції, прокуратури

  9. Michal:

    4 працівники ПП «Юніма», з 04 на 05 лютого 2016 року, прибули на черговому автомобілі ВАЗ, д.н.з. ВС9923АО, на виклик у «караоке-клуб «888» (м. Львів, площа Данила Галицького, 1), щоб розборонити суперечку 2-х молодиків, проте повідомили, що вмішуватись у їхні стосунки не мають права. Але, попри все, працівник Коваль Олег Миколайович, 25.10.1972 р.н., перед самим приїздом патруля поліції, ні за що, ні про що, вдарив ні в чому не винного юнака, який стояв осторонь, своєю рукою йому в лице. Юнак спитався Коваля О.М., що це за хуліганські дії з його боку, та повідомив, що це є перевищення і зловживання службовим становищем під час виконання службових обов’язків. На що Коваль О.М. його ще раз вдарив рукою в лице та сказав, що так вчили їх робити «мєнти», щоб показати свою службову перевагу над простими людьми. Зранку, близько 09 год. 05 лютого 2016 року, Коваль О.М. не вибачився перед зазначеним юнаком, який прибув в офіс охоронно-юридичної фірми ПП «Юніма» (м. Львів, вул. Плугова, 2), щоб повідомити керівництво фірми про протиправні дії працівника Коваля О.М. (можна провести судово-медичну експертизу, так як є сліди побоїв на лиці і велика гематома на тілі). Керівництва на робочому місці не виявилось, а Коваль О.М. повідомив, що вперше бачить цього юнака. Потім Коваль О.М. сказав, що можна приїхати до нього додому (адреса – м. Львів, вул. Журавлина, б. 7а, кв.1) та віддати йому здачу, вдаривши в лице, або поламати пальці руки, якою він бив юнака, або написати на нього заяву в поліцію. Але після цього він піднімить якусь всю «братву» на ноги та поб’є або посадить всіх, хто його, ніби-то, образить.
    Юнак хоче звернутись на всі сайти правоохоронних органів, ЗМІ і сайт Авакова, щоб довести свою правоту та покарати правопорушника Коваля О.М. Може після очищення влади та правоохоронних органів, візьмуться за очищення охоронно-юридичних фірм від «неправильних працівників».
    Р.S. Розшукано одного із молодиків суперечки в «клубі 888». Коваль О.М. його неушкодженого відвів до патруля поліції, а додому він на таксі повернувся дуже побитим (є сильні гематоми на лиці та голові). Значить по дорозі Коваль О.М. міг його побити, а патруль не міг за це брати на себе відповідальність, тому не доправив цього молодика у райвідділ. Молодик готовий давати свідчення.
    Прошу, напишіть що необхідно зробити, щоб Коваль О.М. поніс відповідальність за свої протиправні діяння і відшкодував нанесену фізичну та моральну шкоду як юнакові, так і молодику. До речі, працівник Коваль О.М. все сам про себе (всі особисті дані) розповів добровільно (тобто, що хочу, то й говорю), так як, з його слів, не велося ніякого документування його розмови з вищевказаним юнаком.

    Відповідь: зверніться в міліцію, прокуратуру, це в межах їх компетенції ваші питання

  10. Олександр:

    Доброго вечора.Умене така проблема,я граю в Національній Лотареї Фаворит спорт.а точніше це букмекерська контора,ставки на спорт.з мого особистого рахунку зникли кошти в розмірі 4200.працівники тех.віділу цієї компанії,мене переконують що проводяться тех.роботи ,що кошти повернуть.це з 24.12.2015.тягнеться.куди мені правильно звернутись.це онлайн кошти.

    Відповідь: до суду, ймовірно, якщо у вас є договір

Добавить комментарий